Znamení šelmy: Pentagon vynalezl mikročip, který odhalí COVID-19 v těle

Znamení šelmy: Pentagon vynalezl mikročip, který odhalí COVID-19 v těle

Vědci z DARPA v Pentagonu vytvořili první mikročip na světě, který se vkládá pod kůži a který dokáže detekovat infekci COVID-19 a odstranit virus z lidského těla.

Přísně tajný projekt využívá revoluční filtr, který dokáže odstranit virus z krevního oběhu člověka, když je připojen k přístroji na dialýzu.

Tým Agentury pro obranné pokročilé výzkumné projekty (DARPA) tvrdí, že už léta tajně pracuje na „prevenci a ukončení pandemií“.

Jeden z jejich nedávných vynálezů, o kterém informovali v pořadu 60 minut, byl mikročip, který detekuje infekci COVID u jedince dříve, než se může stát ohniskem nákazy.

To jistě vyvolá obavy z toho, že vládní agentura bude chtít implantovat mikročipy do svých občanů.Úředníci, kteří hovořili s týmem v pořadu 60 minut, řekli, že Pentagon nesleduje každý váš krok.

Podrobnější vysvětlení nebylo podáno.

Plukovník ve výslužbě Matt Hepburn, armádní lékař pro infekční choroby, který vedl DARPA v reakci na pandemii, ukázal týmu v pořadu 60 minut gel podobný tkáni, upravený tak, aby nepřetržitě testoval vaši krev.

„Dáte si to pod kůži a to vám řekne, že uvnitř těla probíhají chemické reakce, a ten signál znamená, že zítra budete mít příznaky,“ vysvětlil.

Řekl, že je inspiroval boj o zastavení šíření viru na palubě USS Theodore Roosevelt, kde bylo 1 271 členů posádky pozitivně testováno na koronavirus.

„Je to jako kontrolka ‘zkontrolujte motor‘,“ řekl Hepburn.

„Námořníci by dostali signál, pak by si sami provedli odběr krve a na místě by se otestovali.

„Tuhle informaci můžeme mít za tři až pět minut.

„Když ten čas zkracujete, když diagnostikujete a léčíte, uděláte to, že zastavíte infekci v jejím průběhu.“

Vojáci budou k novému vynálezu pravděpodobně značně skeptičtí.

V únoru list The New York Times napsal, že třetina vojáků si odmítla vzít vakcínu a vyjádřila obavy, že vakcína obsahuje mikročip určený ke sledování příjemců, že trvale vyřadí imunitní systém organismu nebo že jde o nějakou formu vládní kontroly.

Dalším vynálezem Hepburnova týmu je filtr, který se umístí na dialyzační přístroj a odstraní virus z krve.

Experimentální čtyřdenní léčbu podstoupil „pacient 16“, manželka vojáka, která byla na JIP s orgánovým selháním a septickým šokem.

„Projdete jím, virus se odstraní a krev se vrátí zpátky,“ řekl Hepburn.

Pacient číslo 16 se během několika dní zcela uzdravil.

Úřad FDA povolil použití filtru pro naléhavé případy a byl použit k léčbě téměř 300 kriticky nemocných pacientů.

Další agentura Pentagonu, Joint Pathology Institute, studuje vzorky tkání vojáků a námořníků infikovaných patogeny po celém světě.

Ve svých laboratořích mají tkáně od pacientů nakažených španělskou chřipkou před 100 lety a v roce 2005 se týmu z nemocnice Mount Sinai a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) podařilo virus znovu vytvořit.

Našli také přeživší a vyrobili protilátky proti smrtícímu viru.

Člen týmu, doktor James Crowe, našel způsob, jak najít protilátky v lahvičce s krví v rekordním čase – zkrátil časový rámec z obvyklých šesti až 24 měsíců na 78 dní.

Technologie, kterou vyvinul, pomohla vytvořit protilátky proti COVID-19.

V současné době pracují na způsobech, jak urychlit vlastní růst protilátek – tento proces v současnosti trvá tři týdny při 7 500 dávkách.

„Začali bychom od krevního vzorku přeživšího a s tím vším bychom skončili a do 60 dnů bychom vám dali injekci s lékem,“ řekl.

Další vědec, doktor Kayvon Modjarrad, se v současné době snaží vytvořit vakcínu proti všem koronavirům.

„Tohle není sci-fi, tohle je vědecký fakt,“ řekl.

„Máme nástroje, máme technologii, abychom to mohli udělat hned teď.“

Řekl, že cílem je být schopen naočkovat lidi proti smrtícím virům, které ani nebyly identifikovány.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Znamení šelmy: Pentagon vynalezl mikročip, který odhalí COVID-19 v těle

  • Pentagon vynalezl? Si delate prdel,ne? Mozna sam Bidet,ne? No zatim muzou vynalezt schody do letadla, na kterých se ten pedodent neumlati.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*