Zinscenované divadlo policií na demonstraci?

Zinscenované divadlo policií na demonstraci?

Dost se teď debatuje o tom, že agresivní výpady účastníků demonstrace proti přijímání uprchlíků byly sehrány samotnou policií nasazenými lidmi v přestrojení.

Anarchisté tvrdí, že ale poznávají „známé tváře“ neonacistů.

 

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/policejni-provokace-na-demonstraci-aktivistu-v-praze-vysetrovani_371741.html

http://www.antifa.cz/content/policejni-provokace-nebo-blamaz-konspiratoru

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/sobotni-demonstrace-maji-vaznou-dohru-byli-policiste-prevleceni-za-neonacisty-1404049046.html

http://nazory.aktualne.cz/komentare/policajti-jako-fake-fasisti-pokud-ano-porusili-zakon/r~64db6a76ce5111e593630025900fea04/

http://tn.nova.cz/clanek/zakuklenci-z-prahy-jsou-nackove-a-chuligani-fotbalove-slavie.html

Osobně nedokážu s jistotou říct, zda tomu bylo tak či onak, ale debata naráží na podstatnou myšlenku, že tento incident může být sehraný spolu s celou řadou jiných incidentů.

Naprosto běžná taktika po celém světě

operace pod falesnou vlajkou

Z mého pohledu jde obecný modus operandi (tj. zavedený způsob chování) policie resp. jiných hybatelů v pozadí, kdy se na demonstrace (zejména ty větší) nasazují agenti provokatéři (typicky se zahaleným obličejem v kukle a často v jakémsi černém stejnokroji).

Proč dojít k takovému závěru? Na základě minulosti a mnoha prokázaných případů, kdy tomu tak skutečně bylo. A to obecně po celém světě. V některých případech i sama policie přiznala, že tam opravdu měla své agenty v převleku. Například na protiglobalistické demonstraci v Kanadě si její účastníci všimli, že dotyční mají boty, které fasuje policie. A snažili se tyto zakuklené chuligány přimět, aby položili kameny, které měli v rukou, a sundali si šátky, kterými si kryli obličej. Policie zpětně novinářům přiznala, že to byli jejich lidé.

Na jiné demonstraci v Itálii bylo na televizních záběrech i přímo vidět, jak se policista oddělil od svých kolegů, nasadil kuklu a šel s nějakou tyčí do davu dělat bordel.

Důvod takových divadelních kousků je celkem zjevný. Očernit určitou názorovou platformu, resp. obecně polarizovat veřejnost v určité otázce. Angažování lidé se cítí být ještě angažovanější naštvaností zatímco masová veřejnost je masírovaná televizními záběry podobných incidentů, a vytváří si tak obrázek o situaci.

Z demonstrací často vidíme v médiích pouze podobné akční záběry, a pokud se nic neděje, tak se od reportérů dovídáme pouze „zatím demonstrace probíhá pokojně“, případně dodají počet lidí, kteří byli zadrženi za nějaký přestupek.

„Archetypem“ moderních inscenací je zřejmě první velká demonstrace proti globalizaci v Seattlu roku 1999

Pokud se nepletu, tak demonstrace v Seattlu, 1999 byla první velká demonstrace proti praktikám WTO (tj. Světové banky). V podstatě šlo o demonstraci proti Novému světovému řádu, protože tento pojem velmi souvisí právě s globalizačními praktikami institucí jako je WTO a IMF (Mezinárodní měnový fond). Tyto nadnárodní privátní organizace (jejichž je ČR členem) stojí zřejmě právě za katastrofickým stavem Třetího světa tím, že ho zadlužila nesplatitelným dluhem, a kvůli dluhu jejich suroviny dala do rukou nadnárodním společnostem (odtud je dluh nesplatitelný, protože země bez surovin včetně i právu na dešťovou vodu, nemá moc šancí kdy splatit úroky z dluhů, sic dluhy už tyto země splatily).

Během dne demonstrací došlo ke skutečnému divadlu, které se dost podobalo událostem z roku 1989 v Československu během tzv. Sametové revoluce. A to inscenovaností. Průběh byl dost odlišný, ale společným znakem byly podivné okolnosti.

Bodově:

 • policie měla rozkaz nezasahovat a přihlížela, jak malá skupina zakuklených anarchistů demolovala město
 • tato skupina napadala kromě i jejich „kolegů“ demonstrantů i novináře a celkově si počínali velmi agresivně (vysypávali popelnice, rozbíjeli výlohy, napadali lidi,…)
 • jejich počínání bylo hlavním předmětem živého zpravodajství o počínání demonstrantů
 • policie těmto lidem nezkřivila ani dred
 • město hradilo ubytování této skupině „anarchistů“ na náklady daňových poplatníků skrze městem financovanou neziskovku
 • policie měla svou pobočku hned naproti této budově a k podivení některých reportérů odmítala zasáhnout
 • anarchistům bylo později pronajato z peněz města jiné ubytování, aby přesvědčili tyto lidi budovu opustit
 • majitel budovy byl nešťastný ze zdevastovaného prostoru, který za sebou zanechali (zřejmě si nelámali ani s hygienou)

Podrobněji níže ve videu kompilace samotných televizních reportáží z místa:

Co se ale stalo v Seattlu večer?

Když se tato zakuklená skupina vrátila večer do svého městem hrazeného ubytování, tak po městě rozeseté policejní jednotky, dostaly náhle policejní jednotky rozkaz zasáhnout proti demonstrantům.

Policie mlátila naprosto každého. Mladé, staré, důchodce, děti i lidi, kteří jen vyšli na zápraží svého vlastního domu se podívat, co se to venku děje. 

Některé demonstranty bezdůvodně a podobně namátkově zadržela a byli odvezeni do jakýchsi nehygienických a toxických prostorů organizací zvanou FEMA (americký úřad pro řešení krizí).

Nutno dodat, že prakticky všichni demonstranti napadení policií praktikovali nenásilné pokojné projevení názoru. Přesto byli napadeni i lidé, kteří se demonstrace ani neúčastnili (např. ti co vylezli na zápraží vlastního domu).

To vše nyní porovnejme s typickým obrázkem, který si představíme o protiglobalizačních demonstracích. Násilí, hořící auta… skoro jako malá občanská válka, ať už se demonstrace odehrávala v ČR nebo jinde po světě, kde se zrovna konal summit WTO resp. IMF.

Hlas pokojných demonstrantů tímto v médiích zcela zapadne.

Samotný neofašismus může být konspirací projektu Gladio

gladio

Málo (skoro vůbec) média informovala o projektu tzv. Operace Gladio, což je tajná síť NATO vytvořená čerstvě po konci 2. světové války. Cílem bylo podporovat a řídit skupiny neonacistů a bývalých fašistů (ex-důstojníků nacistické SS) k provádění sabotáží a operací pod falešnou vlajkou (terorismu a jiného násilí). Vůči komu? Pro potírání komunismu Sovětského svazu (jako armádu „v záloze“) – obzvlášť kdyby došlo k obávané komunistické revoluci v západních zemích Evropy. Tedy scénář podobný vzniku Al Kaidy, ISIS a jiných teroristických skupin, které si vytvořil v podstatě sám Západ. Al Kaida byla vytvořena taktéž jako figurka v boji proti Sovětskému svazu v Afghánistánu.

Operace Gladio probíhala i v nečlenských zemích NATO. Velká část agentů Gladio byli civilisté.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1792-gladio-b-pravda-o-tajnych-islamistickych-zastupnych-bojovnicich-nato

http://outsidermedia.cz/Navrat-operace-Gladio-a-teroru-francouzskeho-tyrana-Nicolase-Serkrejzyho/

http://www.vlastnihlavou.cz/uspesne-konspiracni-teorie-kterych-se-dnes-moc-nemluvi/

http://operation-gladio.net/

http://www.globalresearch.ca/operation-gladio-cia-network-of-stay-behind-secret-armies/9556

http://www.globalresearch.ca/ukraine-secretive-neo-nazi-military-organization-involved-in-euromaidan-snyper-shootings/5371611

http://www.globalresearch.ca/ukraine-neo-nazis-trained-by-nato-to-commit-atrocities-natos-gladio-army-in-ukraine/5387134

Dokument BBC:

Mediální ticho okolo operace Gladio dává prostor spekulacím, zda je tento projekt stále aktivní.

Tedy to jsou „jen známí chuligáni a neonacisti“ ještě neznamená, že z velké části jsou samotné aktivity neonacistů řízený někým z NATO. 

Mimochodem NATO jako takové bylo oficiálně vytvořeno jako obranná vojenská aliance, silendo libertatem servoaby se zamezilo válkám. Principy Gladio sabotáží a operací pod falešnou vlajkou jsou samozřejmě zcela mimo kompetence této aliance.

Konspirační vejžblept? Není to blogískářský výmysl nebo nějaké nepotvrzené tvrzení ruské propagandy, ale existenci Gladio potvrdil dokonce i sám bývalý prezident Itálie.

Potvrzení existence operace Gladio italským prezidentem není samozřejmě samo o sobě hned přímým důkazem (jen proto, že to byl prezident), ale rozhodně je to důvodem brát tato tvrzení přece jen vážně.

Na druhou stranu vzhledem k utajení a nezájmu masmédií máme skutečně velmi málo informací o rozsahu a konkrétní činnosti této skupiny. Nicméně z dostupných informací víme minimálně o několika skutečných akcích, které byli defakto aktem terorismu v Itálii (akce teroristické skupiny ETA).

https://wikispooks.com/wiki/Operation_Gladio#The_EU_Debate

Státy EU měly v roce 1990 vzájemnou mezinárodní debatu volající po vyšetřování projektu Gladio, ale z debaty vyplynulo, že většina států neprojevila zájem vyšetřovat možné aktivity této sítě ve vlastní zemi (pouze Itálie, Švýcarsko a Belgie ustanovily parlamentní vyšetřovací komisi).

Z české wikipédie o operaci Gladio

Gladio byla italská větev celoevropské sítě oddílů odboje, které v době studené války měly vést partyzánský boj proti sovětské armádě na okupovaném území.

Síť organizací existovala mezi lety 1950 a 1990 v zemích tehdejší západní Evropy, v Řecku a v Turecku (jednalo se o země sdružené v NATO i některé země nečlenské). Veřejnost a parlamenty o ní v této době neměly žádné informace, informováni byli jen někteří ministři. Sítě se budovaly za spolupráce s místními zpravodajskými službami (někdy i bez jejich vědomí, existovalo-li podezření, že jsou infiltrovány sovětskými nebo východoevropskými zpravodajskými službami).

Vojenské velení bylo Allied Clandestine Committee v hlavním štábu NATO SHAPE v Monsu. Později byly některé z těchto organizací využity pro teroristické útoky pod falešnou vlajkou (tzv. false flag operation).

V rámci budování celoevropské sítě vytvořili USA a Velká Británie v Rakousku 79 tajných zbrojnic. Další se plánovaly např. ve Skandinávii.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Gladio

Rezoluce Evropského parlamentu z roku 1990 operaci Gladio odsoudila a volala po vyšetření této sítě v členských zemích EU.

https://en.wikisource.org/wiki/European_Parliament_resolution_on_Gladio

Z dostupných informací se vedou vážné spekulace o roli CIA ve vytvoření sítě Gladio. Staří dobří známí takže by to asi nikoho  nepřekvapilo. O politice vytváření teroristických skupin ze strany USA už jsem tu psal nedávno.

Zpět k nedávným událostem v ČR

Co bych si z toho vzal závěrem? Nenechat se zmást medializovanými střípky, které mohou neobjektivně polarizovat společnost, ať už jde o jakékoliv téma. Vždy může jít o podobnou sehranou manipulaci operující s tendencemi lidské psychiky.

Každopádně z výše uvedeného je asi zjevné, že potenciální rozsah manipulace nejen psychiky veřejnosti ale i podíl na samotných aktech teroru může mít mnohem zamotanější pozadí, než jsme si někdy ochotni připustit. Včetně souvislosti s islámským terorismem a operací Gladio.

Ticho médií a vůbec jakékoliv větší debaty je sice na jednu stranu zarážející, na druhou poměrně typické. Každopádně důvody k paranoidnímu typu uvažování existují. Jednou snad už budou tajné služby jako takové postaveny mimo zákon. Vynesou se věci na světlo a budeme vnímat věci jasněji. Připustit si možnost manipulace je rozhodně základ.

I kdyby policajt vstal od stolu, nasadil kuklu a šel takhle rovnou z Ministerstva vnitra. Pod svícnem je největší tma. Drzost a arogance některých je rozhodně vysoká.

Samozřejmě paranoia sama o sobě není zárukou kvality. Když začnou média fungovat, jak mají, pak zmizí prostor a podstatné důvody pro spekulace. Paranoia jinak může vést k nezdravém vidění komplotů ve všem.

Každopádně proklínaná střelba na ukrajinském Majdanu mohla právě nakrásně být dílem operace Gladio. Jedna událost a tak ohromné měla pak dopady.

Další zdroje ke Gladio (brutální copy paste z wikipédie):

References[edit]

 

 

Jiří Míka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Zinscenované divadlo policií na demonstraci?

 • Proč „elity“ nenávidí Zemana
  Často se mluví o „rozdělené společnosti“ v souvislosti s prezidentem Milošem
  Zemanem a vyhraněnými postoji jeho příznivců a odpůrců.
  Jak se na to dívá sociolog? Jak moc zásadní je podle vás tento spor?
  Václav Bělohradský nedávno napsal, že přímá volba prezidenta rozdělila
  národ.
  To není přesné.Přímá volba ukázala rozdělení, které už existovalo. Na jedné
  straně vzdělaní bohatí inteligentní kultivovaní lidé žijící z dotací a
  státních či korporátních rozpočtů, na druhé straně řemeslníci, chlapi z
  fabrik, podnikatelé, servírky, kadeřnice, zdravotní sestry a masa dalších
  obyčejných lidí, kteří těm vznešeným platí jejich pohodlný život. Pokud se
  ozvou, jsou označováni za nácky. A tihle lidé najednou zjistili, že mohou
  elity přehlasovat!To je naprosto revoluční zjištění. A to je skutečný
  důvod, proč Miloš Zeman, ač si jako prezident počíná velmi dobře, vyvolává
  takovou nenávist. Pro vládnoucí elitu je Miloš Zeman živou připomínkou, že i
  ona může být poražena.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*