Zimola rezignoval na funkci místopředsedy ČSSD

Zimola rezignoval na funkci místopředsedy ČSSD

První místopředseda ČSSD Jiří Zimola ve středu informoval, že rezignoval na svoji funkci. Své rozhodnutí již oznámil předsedovi strany Janu Hamáčkovi. Jakákoliv změna v ČSSD je podle něj za současného stavu nemožná a on se nechce zpronevěřovat svým cílům.
„Po pečlivém zvážení jsem se rozhodl vyslyšet výzvy a oznamuji svou rezignaci na funkci prvního místopředsedy ČSSD. Nechtěl jsem učinit ukvapená rozhodnutí pod vlivem emocí. Rezignaci jsem před hodinou předal předsedovi Janu Hamáčkovi,“ prohlásil na mimořádné tiskové konferenci Zimola s tím, že ho k tomu vyzývala řada senátorů, hejtmanů i členů Ústředního výkonného výboru strany.

„Slyšel jsem, že Zimola je příčinou neúspěchu a že může za všechno, a že způsobuje nejednotu strany a nedůvěryhodnou voličů a že by měl zvážit setrvání ve funkci,“ zdůvodnil Zimola svůj odchod z vedení strany.

„Chci nadále v ČSSD působit, budu působit v pozici řadového člena možná i z pozice krajského předsedy. Není to o mé ambici stát se předsedou ČSSD, je to o mé ambici naplňovat sociálně demokratické ambice,” doplnil Zimola.

Na říjnovém jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD, kde se řešily výsledky senátních a komunálních voleb, čelil Zimola, který je členem názorové platformy Zachraňme ČSSD, kritice za to, že údajně rozděluje stranu.

V roce 1998 zvolen poprvé do funkce starosty města Nová Bystřice, opětovně zvolen v letech 2002 a 2006, předseda Klubu krajských zastupitelů za ČSSD v zastupitelstvu Jihočeského kraje, člen předsednictva Jihočeské Silva Nortica (česká část Euroregionu Silva Nortica), předseda Sdružení pohraničních obcí a měst okresu Jindřichův Hradec, předseda Dozorčí rady Nadace Jihočeské cyklostezky.

22. listopadu 2008 byl po vítězství ČSSD v krajských volbách v říjnu 2008 zvolen hejtmanem Jihočeského kraje.[4] Krajskou koalici utvořili vítězové společně s ODS.

Po krajských volbách v roce 2012 jako lídr ČSSD dohodl koalici s KSČM, která v pořadí získaných voličských hlasů obsadila druhé místo.[5] V zastupitelstvu měla koalice 31 hlasů. Ostatní strany nedokázaly nabídnout přijatelné programové návrhy[zdroj?], a proto se ČSSD nakonec rozhodla přizvat do „krajské vlády“ KSČM.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Zimola rezignoval na funkci místopředsedy ČSSD

  • ČSSD má problém. Nemůže být ve vládě s Babišem, protože jí to odsune na smetiště dějin a musí být ve vládě s Babišem, protože musí být u moci a držet na uzdě exekutory. V okamžiku, kdy by opustila vládu, přišla by v exekuci o Lidový dům a zkrachovala by. Pokud se ve vládě udrží, jen oddálí problém, protože v příštích volbách se nedostane do PSP.
    Tento rébus současné vedení nerozluští a proto Zimola utíká z boje. Nechce být ve vedení, které bude nazýváno hrobařem ČSSD.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*