Ženy, které se vracejí od Islámského státu, budou mít v Německu možnost se svobodně potloukat

Ženy, které se vracejí od Islámského státu, budou mít v Německu možnost se svobodně potloukat

Dvě ženy, obě zastánkyně teroristické skupiny Islámský stát, se budou moci potulovat po ulicích Německa poté, co je Turecko pošle zpět do země ze Sýrie.

Turecko má v úmyslu deportovat obě ženy zpět do Německa, ale neočekává se, že by ani Heida R., ani Nasima A. byly po návratu do země zatčeny, navzdory jejich účasti v teroristické skupině v Sýrii, píše Die Welt.Podle informací deníku, Heida, původem z Dolního Saska, odešla v roce 2014 z Německa do Sýrie spolu se svým manželem, který byl členem Islámského státu.

Později byla po smrti svého manžela zajata na severu Sýrie, ale podařilo se jí uprchnout. Poté byla znovu zajata tureckými silami, které také zatkly Nasimu A.

Zatímco federální státní zástupce zkoumal obvinění proti oběma ženám, státní zástupce uvedl, že není k dispozici dost důkazů, aby mohl vydat zatýkací rozkaz, a tak obě zůstanou po návratu do země na svobodě.

Turecká vláda také deportovala několik dalších německých státních příslušníků, včetně sedmičlenné rodiny, a několik dalších žen zatčených v oblastech, které byly dříve pod kontrolou Islámského státu. Dosud nebyl vydán ani jeden zatýkací rozkaz pro žádného z vracejících se extremistů.

Turecko začalo deportace evropských islámských radikálů začátkem minulého týdne a očekává se, že do Francie pošle nejméně 11 džihádistů. Jeden bojovník ISIS deportovaný z Turecka byl poslán na řeckou hranici, Řecko ho zase odmítlo a tři dny strávil v bezletové zóně mezi oběma zeměmi předtím, než zasáhly Spojené státy.

Zatímco v Německu se neočekávají žádná obvinění proti vracejícím se bojovníkům, jiní byli už souzeni za údajné zločiny spáchané na Středním východě, včetně 21leté Sarah O., která měla mít spolu se svým manželem v Sýrii několik otroků.

Když bývalý kalifát Islámského státu padl, ženy v syrských táborech neváhaly ukázat svůj extremismus, přičemž jedna žena v únoru komentovala, že až její syn vyroste, stane se džihádistou.

 

(Ilustrační obrázek/ Islámské ženy s burkou Foto: ilPopulista)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*