Ženy by měly pracovat max 34 hodin v týdnu za stejné peníze, rozhodli vědci

Ženy by měly pracovat max 34 hodin v týdnu za stejné peníze, rozhodli vědci

Například Australská národní univerzita odhalila, že ženy trpí vyhořením, pokud pracují celý týden. Oproti mužům se totiž musí starat o rodinu, domácnost, vlastní zdraví a vztahy. Oproti mužům – ti stresem z práce netrpí.

Jiná studie také prokázala, že ženy při běžných pracovních hodinách trpí cukrovkou, zatímco muži ne.

„Na druhou stranu muži pracující delší pracovní dobu, nečelí zvýšenému riziku cukrovky“

https://edition.cnn.com/2018/07/02/health/diabetes-long-hours-women-study/index.htmlVzhledem k tomu, že se každá žena musí potýkat se spoustou práce doma – uklízet, starat se o děti, pečovat o své zdraví – měly by být kompenzovány nižší pracovní dobou.

Po staletí byly ženy expertkami v žonglování s jejich vztahy, kariérou, dětmi, zdravím a domácností – to vše zároveň.

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-5814559/Men-Mars-women-Venus-terrifying-truth-experts-call-shortened-work-week-girls.html

Ano, ženy mají například hodně práce s řešením vztahů, jak tvrdí článek. Ženy jsou emoční tvorové, a proto se musí každý den věnovat vztahům. Vztahu se svým manželem například. Zatímco muž vztahy řešit nemusí. Jen si představte, co to znamená zkloubit vztahy a práci. A drbat sousedku bude kdo? Opět žena!

Navíc se musí aktivně starat o své zdraví. Dávat si pleťové masky atd.

Je jasně prokázáno, že muži se nepodílí na domácnosti prakticky v ničem. Neperou, nežehlí, nestarají se o děti, nedělají s dětmi domácí úkoly a vlastně dělají jen další bordel, který musí uklízet žena. Zadarmo.

To vše už dnes umí vypočítat moderní věda.

„Pokud budeme po ženách chtít dosahovat takové pracovní doby, v podstatě je nutíme si vybrat mezi jejich zdravím a genderovou vyvážeností.“ profesor Strazdins

Navíc jsou ženy placeny méně za tu samou práci než muži.

Záhadou je trochu, proč je tak malé zastoupení žen v některých profesích, když by pro zaměstnavatele bylo výhodnější zaměstnat ženu, která udělá tu samou práci za méně peněz.

Ale to je zřejmě dáno patriarchátem. Muži se poplácávají po ramenou s jinými muži a kolegiálně se navzájem zaměstnávají. Poslední, co by chtěli, je mít okolo sebe v práci ženy. Prakticky všichni muži preferují ve svém okolí pohled na muže. Proto logicky dají přednost zaměstnat muže než ženu, přestože by tu samou práci udělala za méně peněz – ale nemohli by se s ní šovinisticky spiklenecky poplácávat!

Je to otřesné. Navíc muži netrpí vyhořením nebo depresemi. To bohužel odnesou ženy, kterým po příchodu domů další práce teprve začíná.

Protože jsou ženy prakticky nesvéprávné, aby si domácnost zařídily k vzájemné spokojenosti, musí zasáhnout stát. Jsou to utlačované oběti, které si dostatečně nevěří, aby mohly jednat svobodně jako suverenní bytosti.

Stát tedy musí zajistit kvóty na ženy při přijímacích pohovorech a nově teď musí být i placeny více peněz za méně práce, jak navrhují tyto vědecké studie.

Požadavek stejného platu za méně práce je jako kompenzace za jejich rodinný život krok velice logický a naplní genderovou vyváženost, jak plejády vědeckých studií prokazují. Pouze pokud ženy budou placeny za méně práce víc peněz, bude situace genderově vyvážená, tvrdí tito vědci.

Ještě jedna věc. Ženy by neměly chodit do vězení. Věznice jsou pro ně příliš stresující, tvrdí ministři Velké Británie (The Telegraph, BBC, The Guardian). Prý potřebují pomoc, ne vězení.

„Ženy páchající menší zločinnost potřebují pomoc, ne vězení“

Ministryně spravedlnosti Velké Británie, BBC, 27.4.2018

Ale o tom asi zas někdy příště. Vypadá to, že mílovými kroky směřujeme k naprosté spravedlnosti a rovnoprávnosti.

Zdroje:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-5814559/Men-Mars-women-Venus-terrifying-truth-experts-call-shortened-work-week-girls.html

https://edition.cnn.com/2018/07/02/health/diabetes-long-hours-women-study/index.html

https://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-43906626

https://www.telegraph.co.uk/politics/2018/06/26/justice-secretary-dont-send-women-prison-unless-commit-violent/

https://www.theguardian.com/society/2018/jul/24/police-need-to-offer-female-offenders-support-not-prison

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S027795361730031X

(Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*