Zemřel komunista a dav jásá a srovná jej s Hitlerem……

Zemřel komunista a dav jásá a srovná jej s Hitlerem……

Odmítám komunismus a nikdy, ani za totáče jsem komouše nevolil. Nebrániílo mi to ale v letech 1990-2 i později s pány Filipem či Randsdorfem dikskutovat. Měl jsem možnost pana Ransdorfa poznat osobně.

Nepoznal jsem sečtělejšího a inteligentnějšího člověka a jediné, co mne mrzelo,. že je v politickém spektru, v jakém byl. Byla to ale jeho volba, na kterou měl právo. Ač vnímám komunismus jako zrůdnost, vnímal jsem pana Randsdorfa přes jeho politickou orientaci jako inteligentního člověka, na druhou stranu důvěřivého až….. Ano, nastoluje se tu otázka, zda může být komunista slušným člověkem. Buďme soudní, kolik bylo ta totáče lidí v KSČ a neřeším dnes proč. Byli všichni zrůdy?

Byl jsem celoživotmním oponentem¨pana Randsdorfa, mnohokrát jsem byli přes mikrofony v parlamentu v ostrém sporu, ale…… Proklejtte mne, ale je mi líto, že odešel. Je mi s prominutím k blití, když v diskusích čtu ty nenávistné komentáře i po jeho skonu. Považuji za zrůdnost, pokud jej někdo srovnává s Hitlerem, Goeblsem, či Heidrichem. Jsem pravičák a nesnáším komunismus. Mým kamarádem byl a je mimo jinými i Vopjtěch Filip, předseda KSČM. Zatraťte mne.Když jsem byl v nesnázích, pomohl mi on a ne má „rodná“ pravicová strana. Pokud by se narodil v rodině faráře, byl by farář. Narodil se v rodině komunisty. Přesto, jak nesnáším komunismus, tak Vojtu považuji za lidsky slušného člověka. A v pohodě a rád s ním zase zajdu na pivko a politicky se s ním pohádám.

Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf  Foto: Parlamentni listy
Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf Foto: Parlamentni listy

Politicky jsme v letech 1990-2 válčili s pány Randsdorfem i Filipem na ostří nože za mikrofony, ale pak jsem si dali kafe a jednali spolu jako lidé. Je mi líto, že pan Ransdorf odešel. Je otázkou, zda komunistra může být slušný čloívěk. Jakkoli je pro mne komunismus nepřijatelný, konstatuji, že pan Ransdorf byl člověk s abnormálním intelektem, jež mu možná bránil chápat „běžné věci“. V něčem byl prostě důvěřivý, či možná až hloupý a nechci tím rozebítat nedávmnou švýcarskou kauzu. Byxl komunistou, se kterým jsem zásadně nesouhlasil, přesto je mi líto, že odešel.

Zemřel a ač pravičák, prohlašuji, že je mi to líto a rodině vyslovuji upřímmnou soustrast. Byl mým úhlavním oponentem a přiznávám, že v mnoha diskusích jsem na něj (stran historie) neměl. Ač byl oponent, ač byl komunista, respektoval jsem jej. Jsem rád, že jsem jej poznal a je mi líto, že odešel.

Děsí mne, že se dnešní rádoby antikomunisté v diskusích chovají hůře, než komunisté. Že nenávidí i po smrti… Prosím, i když jste stejně jako já politickými kritiky komunismu a pana Randsdorfa, dopřejte mu klid. Zemřel…….konec diskuse.

 

Michal Malý

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*