Zemmour: Přistěhovalectví souvisí s džihádismem a ti, kteří tvrdí opak, považují lidi za hlupáky

Zemmour: Přistěhovalectví souvisí s džihádismem a ti, kteří tvrdí opak, považují lidi za hlupáky

Smrtelné pobodání policistky Stephanie Monfermeové Tunisanem z minulého týdne na policejní stanici v Rambouilletu, jižně od Paříže, nelze kvalifikovat jako „teroristický útok“, ale je spíše spojeno s džihádismem, který je zase spojen s masovou imigrací, řekl francouzský autor a filozof Eric Zemmour v populární politické talk show francouzského televizního kanálu CNews.

„Tohle není terorismus v tradičním smyslu PLO nebo Rudých brigád. Tohle je džihádismus. Od roku 1995 bylo 271 obětí takzvaného „terorismu“. Devadesát devět procent pachatelů jsou přistěhovalci. Všichni jsou muslimové. Když někdo řekne, že tyto teroristické útoky nemají nic společného s přistěhovalectvím, považuje své publikum za hlupáky. To je neslýchané a nesouvislé jak v politickém, tak v ideologickém smyslu,“ řekl Zemmour. „Ve skutečnosti žijeme v důsledcích nikdy předtím neviděné imigrace v lidské historii.“Zemmour řekl, že když nejvyšší činitelé jako ministr hospodářství Bruno Le Maire a vládní mluvčí Gabriel Attal neustále tvrdí, také při posledním útoku, že džihádismus nemá nic společného s přistěhovalectvím, pak považují lidi za hlupáky.

„Kromě toho se stát vzdal své pravomoci regulovat přistěhovalectví tím, že dal imigrantům pravomoc rozhodovat o imigrační politice Francie,“ řekl autor.

Vysvětlovat nedávnou vlnu násilí ve Francii řečmi o „městském násilí“ je také falešný pojem: ve skutečnosti je to válka vedená Maghrebem a africkými gangy proti francouzskému státu.

„Mluví o městském násilí. Myslím, že tyto pojmy jsou překonané, zastaralé a falešné. Dovolte mi to vysvětlit, počínaje konceptem městského násilí: nemyslím si, že se jedná o městské násilí, ale ve skutečnosti o partyzánskou válku. Guerilla – jak ji viděli ve Španělsku v napoleonské době – je asymetrická válka proti vládnoucí moci. V našem případě je to francouzský stát,“ řekl Zemmour. „Máme tu příměstské gangy z oblasti Maghrebu a Afriky, které se bouří proti státu. Tohle je partyzánská válka v pravém slova smyslu.“

Zemmour pak vyjmenoval sedm měst, kde se takové násilí jen během minulého týdne odehrálo.

„(Viděli jsme) agresi, vypalování škol, smrtelnou střelbu na policisty, násilí proti posádce sanitek, hasičům,“ řekl Zemmour. „Tohle už není městské násilí. Tohle je mafiánská politika. Znamená to, že tyto gangy mají zbraně, mají peníze a podporu desítek, stovek lidí, kteří se pověsí na stát a jdou proti francouzským cílům.“

Zemmourovy názory na terorismus a imigraci zopakovali i další, včetně bývalého poslance Evropského parlamentu a státního tajemníka Philippa de Villierse, který ve francouzském kanálu RTL prohlásil, že přistěhovalectví v zemi žene islamismus a terorismus. Naznačil, že imigrace pokračuje v masovém měřítku, což vedlo k tomu, že Francie ztratila svou francouzskost a lidé se už necítí doma ve svém vlastním státě.

Francie v současné době přijímá každoročně nebývalý počet migrantů a má již nyní největší muslimskou populaci v celé Evropě.

„Když k tomu připočteme legální a nelegální imigraci, je to přes 400 000 příchozích ročně… Nemůžeme v takové imigraci pokračovat,“ poznamenal v září loňského roku Nicholas Bay, který působí jako evropský zástupce Národního shromáždění Marine Le Penové, jako host pořadu „4 Vérités“ z France 2. Poukázal na zhoršující se bezpečnostní situaci v zemi spolu s nedostatečnou asimilací, která se podle něj ještě zhorší, pokud bude Francie pokračovat v současném směřování.

Zemmour je pravděpodobně nejpopulárnějším konzervativním televizním komentátorem ve Francii. Macronova vláda pohlíží na Zemmourovu rostoucí popularitu se zvláštním znepokojením kvůli nadcházejícím prezidentským volbám v roce 2022 a byla obviněna z toho, že se ho aktivně snaží umlčet.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*