Žebračenky v USA – “doplňková výživová asistence”, aby ztratily stigma poukázek pro chudé

Žebračenky v USA – “doplňková výživová asistence”, aby ztratily stigma poukázek pro chudé

V Kyjevě se po vzoru piety v Paříži státníci drželi pod pažemi a důstojně pochodovali Majdanem, v Praze na Václaváku se rovněž sešli majdanoví pietníci; byla jich asi stovka, možná ani ne, jelikož procházející turisté nevěděli, které bije, k tomu pár Kalousků, co je pro ně televizní kamera možností zviditelnění. Jedna cizinka tam byla záměrně; Džamila Stehlíková, co mluvila špatně česky, asi jako Schwarzenberg, co raději jen poslal zdravici.

Zmíněná žena, asi měla něco společného s naší někdejší ministryní něčeho, kritizovala prezidenta Miloše Zemana za to, že nazval ukrajinskou krizi chřipkou a nějaké podřezávání krků pět set kilometrů od nás rakovinou. Také byla řeč o Rhodu, resp. o Zemanově požadavku zrušit kontraproduktivní protiruské sankce. Určitě se prezident mýlí, když média Made in Česko psala, že třeba okurka stojí v Rusku již o tři sta procent víc, než před  sankcemi. A co samotní Kyjevané? ITARTASS napsal: Demonstranti mimo jiné během piety vypískali Porošenka a volali: Hájíme naše právo na důstojný život. Je čas, aby si pan Jaceňuk a jeho kabinet utáhli opasky. Bude-li tlak na naše práva pokračovat, jsme připraveni jít ven a znovu stanovat na Majdan…“

Opět včera s bídou v Rusku bodovala v ČT Petra Procházková, která si trhla náramnou ostudu, když ji doběhl před lety prezident Gruzie Michail Saakašvili, jenž nechal odvysílat fiktivní reportáž o ruské invazi do Gruzie a o svém zabití, kterou odvysílala gruzínská televize Imedi. V tomto paskvilu novináři zastavují diplomaty, kteří vycházejí z budovy ministerstva zahraničí, kde měli jakoby konzultovat postup po napadení Gruzie. Výsledky údajných jednání pak na mikrofon komentují. Stejně jako se netrefila Petra Procházková. „Západní svět má možnosti, jak potrestat Rusko za agresi v Gruzii,“ řekla tenkrát v reakci na vymyšlenou televizní reportáž. “Od mezinárodní izolace přes ekonomické sankce až po přerušení diplomatických styků. Například zrušení olympiády v Soči v roce 2012 by mělo být naprostou samozřejmostí.” Jak asi dnes po „provalení“ nechutné fikce reaguje tato zvláštní novinářka? Stydí se? Vůbec ne; má kachní žaludek, jako včera, když raději tvrdila, že se přesně neví, kdo na Majdanu střílel, ale jak zná Rusy, určitě to byli oni…

Rok po Majdanu Foto: Maxim Pab CTK/ITAR TASS
Rok po Majdanu Foto: Maxim Pab CTK/ITAR TASS

Potřebuje jako svědky ještě někoho jiného, než ty, kteří se již přihlásili? V polovině března 2014 promluvil Oleksandr Jakimenko, bývalý šéf SBU (Služba bezopeki Ukrainy), ukrajinské bezpečnostní služby. Přišla řeč i na střílení do lidí v Kyjevě ze střechy Filharmonie. Jakimenko uváděl, že nestříleli lidé Janukovyče, ale žoldáci těch, co byli denně v kontaktu s velvyslanectvím USA – Porošenko, Kličko, Porubij. Ti, co byli mezi hlavními sponzory Majdanu. A právě Andrej Porubij byl podle Jakimenka v oddílu na střeše Filharmonie. Porubij a spol. hned zametli stopy tím, že vykácelií stromy, v nichž uvízly zrádné kulky, důkazy o směru smrtících střel… http://www.czechfreepress.cz/evropa/majdan-zameta-stopy.html

Procházkovské spekulace jsou však ty tam; nyní promluvil totiž jeden ze střelců.  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361502-na-majdanu-jsem-zacal-ostrelovat-policisty-priznal-se-demonstrant.html

Že by nějaký svědek přežil? Vědí přece, jak naložit s těmi nepohodlným… Pučisté v „rukavičkách“ již užitečné idioty typu Alexandra Muzyčka v žádném případě nepotřebují. A pokud opravdu existují aktéři střílení policistů a demonstrantů na Majdanu z řad samotných organizátorů puče, pak tito vrahové musí zemřít. To je jejich poslední „politický“ úkol a vskutku poslední „služba“ nové ukrajinské demokracii. Tuto demokracii vzhledem k Ukrajině dáváme bez uvozovek, protože ji oficiálně podporují EU i USA.

ITAR/TASS: Muzyčko byl zastřelen o půlnoci v hospodě zvané Žerelce ve vesnici Barmaki, což je nedaleko jeho bydliště. Bylo zde hodně lidí, vyšetřování běží a prozatím nebyl nikdo zatčen. Muzyčko měl za sebou válku v Čečně. Zde podle vlastních slov zlikvidoval tři tanky a zabil spoustu Rusů, které asi i mučil. Židům vyhlásil smrt a EU neměl rád z principu. Hajlování bylo jeho běžný pozdrav… Není proto překvapivé, že jako první byl speciálními policejními jednotkami „odstraněn“ právě jeden z hlavních vůdců Pravého sektoru Oleksandr Muzyčko. Jako polní velitel se zúčastnil čečenské války, měl bohaté bojové zkušenosti a při nespokojenosti s „dělením kořisti“ by mohl začít mluvit, nebo dokonce vytvořit partyzánské oddíly a pokusit se Jaceňukovu vládu svrhnout. Tyto obavy zřejmě rozhodly o jeho likvidaci. V noci 25. března, v průběhu operace speciálního komanda “Sokol”, byla obklíčena restaurace, kde se „Saško“ se svými tělesnými strážci právě nacházel. Ti, kdo ho zavraždili, se přesvědčili, že nemá neprůstřelnou vestu, a pak ho dvakrát střelili do srdce.

Ale vraťme se k protiruským sankcím; vzhledem k prudkému růstu cen potravin v Rusku v důsledku zlevnění ropy a pádu rublu spotřebitelské organizace vybízejí ruskou vládu, aby zavedla pro nejchudší vrstvy potravinové lístky, respektive zvláštní poukazy, kterými by bylo možné platit za nákupy v obchodě. Putin prý dostal na posouzení „možnost zavedení potravinových lístků, které dovolí sociálně slabým vrstvám nakupovat stanovené potraviny na účet federálního rozpočtu“. Ruská spotřebitelská organizace se odvolává na americkou zkušenost. Ve Spojených státech totiž podobný systém funguje už od roku 1939.

Není to nějaký omyl? Američané a třou bídu s nouzí? Nesmysl. Ovšem, ouha, chybička se vloudila;  potravinové lístky tam fakt jsou, v současnosti mají podobu elektronické karty, kterou každý měsíc doplňuje stát z rozpočtových prostředků. Pomoc čerpají desítky milionů Američanů – 15 procent populace, a stát na ni vynakládá desítky miliard dolarů. Jistě, horší to je v Rusku, jak také jinak. O zavedení potravinových lístků pro ruské nejchudší vrstvy se podle serveru newsru.com hovoří přinejmenším od roku 2008. Letos se ale tento systém už rozbíhá jako experiment v několika regionech, například v Kirovské, Saratovské, Omské či Uljanovské oblasti. Podle listu Kommersant se i v bohaté Moskvě uvažuje o zavedení pomoci pro nejchudší na nákup potravinových balíčků. V jedenáctimilionové metropoli je sice jen necelých 100 tisíc nezaměstnaných, nicméně příjmy pod úrovní životního minima vykazuje skoro půldruhého milionu Moskvanů.

Tak to přece je; Rusové jsou na holičkách, ne Američané; svůj americký sen si rozbít nenechají, natož aby je z něho někdo probudil. Lhát, zatloukat a vymýšlet si vše pro to, aby se v médiích neobjevilo nic o rostoucí bídě také za oceánem. Copak může vůbec nějaké bída a nouze v zemi neomezených možností existovat? Je to jen komunistická propaganda židobolševiků, senilních a dementních staříků. A když už se nedá zapřít nos mezi očima, je nutné přiznat, že také ve Státech mají  potravinové poukázky, které během vlády prezidenta George Bushe tak hrozivě expandovaly, že byly oficiálně přejmenovány na “doplňkovou výživovou asistenci”, aby ztratily stigma žebračenek pro chudé.

Něco se dá zakamuflovat, něco ztěžka, a když, tak sotva. Jako ne tak dávná demonstrace proti sociální nerovnosti, jež vyústila až v padesátitisícovou manifestaci v New Yorku. Zatčeno bylo více než 70 protestujících, jak informovaly agentury AP a Reuters. Celosvětová protestní akce Jednotně za změnu (United for Globalchange) pokračovaly po městech Austrálie, Asie i Evropy v Severní Americe. Výjimkou nebyl ani New York, odkud vzešlo hnutí Occupy Wall Street (Okupujte Wall Street), jež nspirovalo celosvětovou kampaň.

Pochod proti chování finančních kruhů na Wall Streetu v době nejnovější ekonomické krize, co je dle ekonomů z Wall Street jen přirozenou součástí kapitalismu, se konal v ulicích newyorské finanční čtvrtě na Manhattanu. Policisté v helmách a s obušky včetně jízdní policie se pokusili dav zadržet a v zatkli nejdřív 24 osob na pobočce Citibank. Skupina protestujících tam při společné akci rušila svá konta. Nejméně pět mužů bylo zatčeno kvůli tomu, že měli masky. Později večer bylo podle agentur zatčeno dalších 42 lidí na rušném náměstí Times Square, když demonstranti narazili na policejní kordony.

Zhruba pět tisíc lidí demonstrovalo také na opačném konci USA, v kalifornském Los Angeles, kde lidé uspořádali pokojný pochod k radnici. Zhruba 1500 lidí se shromáždilo k protestnímu pochodu také v centru floridského Orlanda. Demonstrací v amerických městech se účastnily všechny věkové kategorie lidí, studenti, pracující i důchodci, černí i bílí; nejde o protirasistické protesty, jde o vzkaz Američanů do Bílého domu, že se jedná o protest proti policii a vládě. V Pittsburghu bylo v davu asi 2000 demonstrantů i rodiče s dětmi. Další protesty se odehrály ve městech Wisconsin, Boston nebo třeba Denver, kde podle televizní stanice KUSA-TV přišlo hnutí podpořit několik tisícovek lidí. kolik je to asi Majdanů…?

Proč to všechno? Každý sedmý Američan je momentálně závislý ve své bídě na potravinových lístcích. Hladem je ohroženo 25 procent dětí; nezaměstnanost ve USA opět roste na 9,2 procent. Podle slov multimiliardáře Donalda Trumpa je však situace mnohem horší… Ve Spojených státech v době státního dluhu kolem 17 bilionů USD přibývá lidí, kteří potřebují pomoc státu, aby si mohli nakoupit potraviny. Podle posledních dostupných údajů v květnu využívalo potravinové lístky ve Spojených státech 45,75 milionu lidí. Jde o dosavadní rekord, uvedl deník The Daily. Program potravinových poukázek pro chudé začal fungovat ve Spojených státech v roce 1962.

Každý den se teď hlásí 20 tisíc nových zájemců o potravinové poukázky. Bude hůř;  zvláště když loni spadly Spojené státy z lopatky, resp. shodila je Čína, která se stala světovou jedničkou v ekonomickém světě. Čína a nejlepší na světě? Potupa, ti zločinci, jež nedodržují lidská práva, tyranizují Tibet a staví si repliky kapitalistických atrakcí, kde se dá? Ve městě Tchien-tu-čcheng poblíž Šanghaje již vyrostla 108 metrů vysoká kopie Eiffelovy věže, ve městě Čcheng-tu vznikl rezidenční komplex pro 200 tisíc obyvatel, který je přesnou replikou britského Rochesteru (včetně královnin stráží nebo sochy Winstona Churchilla). Hned v několika čínských městech se nachází kopie Bílého domu. Letos se v jihočínském městě Po-luo zprovoznila funkční kopie rakouského městečka Hallstatt, a to včetně historické věže s hodinami a evropských dřevěných domečků. Ve městě Tchien-ťin vzniká přesná kopie Manhattanu, která bude stát na místě někdejší rybářské vesnice z patnáctého století. Její součástí bude vlastní kopie řeky Hudson a přesné repliky Rockefellerova či Lincolnova centra… Mají prostě přes tři biliony devízových rezerv…

Tak čeho je moc, toho je příliš. Čína totiž není vůbec tak úspěšná, jak si dovolí někdo tvrdit. Pekingské úřady už přece vyhnaly přes sto tisíc chudáků, kteří do té doby bydleli v nouzových bytech v bývalých protileteckých krytech v podzemí pekingského metra. Skrývalo se v něm na milion nuzáků. A to si dovolí město, jež má počet obyvatel jako dvě Česka. Děs. Žít v dírách jako „krysí klan“. Přitom má Čína „jen“ miliardu a pět set milionů obyvatel;  o miliony z nich se neumí postarat.

To u nás je to něco jiného. Máme „závratných“ přes deset milionů obyvatel, z nich však žije jen milion na hranici chudoby. Čína má na sto etnik a národností, s nimiž si prý neví rady, za to ČR hravě a bez potíží zvládá asi 200tisícovou komunitu Romů, kteří si pro svoji zhruba sto let trvající nepřizpůsobivost musí nad poměry žít asi ve čtyřech stovkách ghett a ubytoven, jež platí obce ze sociálních dávek, ročně za mizerných pár miliard ze státní kasy… Ale ti bídníci v podzemí pekingského metra; žádné slunce, žádný vzduch, to čeští bezdomovci, co mají skvělé bydlení při teplovodních potrubích či pod mosty;  těm alespoň svěží povětří neschází…

Proč se tak vnitřně týrám a sužuji, když je svět tak báječný; islamisté už podřezávají lidem krky jen pár stovek kilometrů od Česka, když na Ukrajině se po roce od vraždění na Majdanu sjíždějí k pokrytecké pietě nad tisíci ukrajinskými zabitými ti státníci, kteří vše rozpoutali a vraždění řídili; Celkem Porošenko pozval asi 25 zahraničních delegací.Vedle Tuska či Gaucka přislíbili přijet mimo jiné polský prezident Bronislaw Komorowski, slovenský prezident Kiska, litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová nebo lotyšská premiérka Laimdota Straujumaová, jejíž země nyní na půl roku EU předsedá. K tomu náš šéf diplomacie Zao Ce-tung, zvaný Zaorálek…

Inu, doporučuji hotel Dněpr či Ukrajina, bydlel jsem v obou, než se staly organizačními štáby Pravého sektoru a banderovské strany Svoboda; výjimečně se v nich bude topit, aby hosté nenastydli, a ani nemusí používat potravinové lístky… Číňané je pohostí solí a chlebem, který upekli z obilí ze svých velkých širých rodných lánů, jež loni v množství stovek hektarů a za miliony dolarů nakoupili od Ukrajiny…

Jak se do lesa americky volá, sankce proti Rusku zabraly i proti EU… http: //www.dailymail.co.uk/news/article-2824057/Brussels-burns-100-000-protesters-clash-police-march-against-EU-austerity-measures.html

A také proti Francii a jeho farmářům… http://www.dailymail.co.uk/news/article-2822120/French-farmers-dump-hundreds-tonnes-manure-streets-spray-city-building-slurry-day-protest.htm

Putin je zkrátka Hitler, Rusko je Třetí říše, Krym je Rakousko, Donbas Sudety a v USA byl policí zastřelen už třetí neozbrojený černoch, byl osvobozen policista, co zastřelil, a proto se nepokoje stupňují už v celých Spojených státech, včetně největšího města New Yorku; protestují od Pacifiku po Atlantik statisíce nejen černošských občanů…

 

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://olser.blog.idnes.cz
Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*