Že by se teroristé v Bruselu spletli?

Že by se teroristé v Bruselu spletli?

Občas si dovolím uvažovat zcela nemorálně a každý slušný člověk by to měl odsoudit. Nicméně si čas od času dovolím uvolnit tyto nízké myšlenkové pudy.

Takže jsem popustil uzdu fantazie a zauvažoval o tom, proč ty bomby vybuchly tam kde vybuchly. Pohrál jsem si s myšlenkou, proč se cílem útoku nestala budova, ve které v současné době sídlí poněkud zdegenerovaný centrální mozek EU.

Co by nastalo? Nu, vláda každého státu by musela jednat samostatně a možná v zájmu občanů o jejichž budoucnosti rozhoduje. Najednou by třeba bylo povoleno jíst podle vlastního gusta, ochraňovat hranice, prostě se chovat tak, jak to dělá každý suverénní stát a svobodně myslící občan. Prostě by naráz zmizelo tisíce papírů, které obsahují nesmyslné příkazy pro denní život uměle vytvořené evropského občana.

Je sice docela možné, že bychom se po určité době rozhodli tu budovu mozkového trustu znovu vybudovat. Ale trochu jinak, na jiných základech a hlavně s jiným osazenstvem. Prostě tam pustit jen lidi vzdělané, charakterově silné a vybavené tou nezbytnou společenskou kompetencí.

Možná, že by to nebylo tak špatné a vedlo to k všeobecnému prospěchu. Jenže, to si musíte opravdu představit, by se to asi současným teroristům vůbec nelíbilo. Možná, že by potom v Bruselu seděli odborníci na boj proti terorismu. Opravdoví specialisté, kteří vědí co a jak. Kteří vědí, že zbytečně prodiskutovaný čas jen výhodou pro protivníka.

Ne, opravdu nic, co by bylo v duchu cílů teroristů. A tak se rozhodli nechat bomby prostě explodovat někde jinde. Zabili tím desítky lidí a zranili stovky. Plánovali přesně. Zaútočili opět na nevinné. A to je opravdu něco, co bychom neměli akceptovat.

 

(Ilustrační obrázek/ budova Evropského parlamentu Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Že by se teroristé v Bruselu spletli?

  • A copak madam Mohegerini? Pořád ještě pláče? A vůbec mám takový dojem, že slavní evropští politici jsou někde schovaní a moc se na veřejnosti neukazují. A co mutti Merkel? Nějak ji neslyším…nebo čtu špatné noviny??

  • Základem terorismu je zabíjet nevinné, tedy bezvýznamné, aby ti významní platili výpalné. Teroristům se to docela daří. EU jim platí prostřednictvím Turecka.

  • Ten útok je opravdu zajímavý. Ten Pařížský je jasný, to byla příprava protimuslimské hysterie, aby nebyl odpor k invazi do Sýrie, která kvuli rychlému tahu Ruska ale nakonec nebyla.
    Co má sledovat tento si netroufám odhadnout. Může to být příprava na hození Erdogana přes palubu, může to být pokus radikalizovat opozici a rozpoutat řež radikálové vs muslimové, nebo pokud odvrátit pozornost od strůjců migrace – Merkel a spol., kterým začíná být moc horko.
    Každopádně je to něčí dobře plánovaný tah. Náhoda neexistuje, je jen projevem naší nevědomosti.

  • Je to velice zajímavá úvaha. Když člověk ještě vezme v potaz skutečnost, že jednoho z teroristů Turci prý vrátili do Bruselu a upozornili na jeho nebezpečnost, tak ho v Bruselu pustili. Dále je známo, že o tom, že ta předmětná čtvrt která je semeništěm teroristů , tak o té v Bruselu už vědí jak přiznali už 10 let. Proč nečinilli? Je to všechno více než podivné. Přece není možné a není normální, aby v jednotlivých státech se tolerovaly no go zony. Co to je ? To se pak jednotlivé státy se svým právem mohou jít vycpat? Kdo tohle toleruje? Je něco velmi shnilého a podivného ve státech EU a podivný je celý centrální mozek EU včele se samozvanou vůdkyní a jednotlivými přicmrdávači, kteří jsou však královsky honorováni a tak zpívají všichni podle přikázaných not jak to půjde nejdéle. Jednotlivé státy by se měly začít starat o svou bezpečnost a nespoléhat na nějaké pokusy a nenechat si diktovat nesmysly. Vypadá to jakoby pohyb uprchlíků někomu vyhovoval. Komu asi to každý soudný člověk ví a hloupému to nevysvětlíte.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*