Že by nikdo nechtěl změnu?

Že by nikdo nechtěl změnu?

,,Filozofové se shodují na tom, že společnost degraduje. Ekonomové zase tvrdí, že hospodářství nevzkvétá, a to jsme si nesáhli ještě na úplné dno. Arogance našich zvolených politiků se zvyšuje dle hesla: ,,Všichni jsme si rovni, jen někteří z nás jsou si rovnější.“ Individualismus, klientelismus a protekcionismus to vyhrává na celé čáře. Nepravdivá prohlášení a plané sliby zaplavují média. Slušnost je považována za slabost. Porušování dohod za chytrost a nepracovat se alespoň některým z nás vyplatí,“ tak asi tak by mohl vypadat novoroční projev prezidenta České republiky. Tedy alespoň ve chvíli, kdyby si členové naší výkonné moci uvědomili, že kromě nich žije v naší zemi ještě deset miliónů lidí.

Jenže díky reformám ,,Cikrtů, Julínků, Hegerů a v podstatě i Němečků“ zdravotnictví neléčí. Monopoly zneužívají svého postavení. Továrny, které 100 i více let fungovaly, najednou chátrají. Zemědělci krachují. Obdělávat pole se nevyplatí. Chovat dobytek je ztrátové. Nezaměstnanost sice klesá, ale za to platí stát dluhy za soukromé firmy, jako například na Ostravsku a Karvinsku! Učitelé jsou žáky utiskováni. Sportovní hvězdy, které zapomínají, že by bylo dobré občas místo dobře placeného klubového dresu v cizině obléci i dres reprezentační, jsou podle některých médií našimi vzory. Znalosti studentů se snižují, historie je jim často vykládaná podle dogmatiků, kteří neakceptují právo na vlastní názor. Ztrácíme schopnosti předků.

Televize nás opíjí seriály, jejichž umělecká hodnota se rovná nule. Zprávy v médiích jsou tendenční, často v nich dostává prostor jakási TOP strana, jejíž čestný předseda neumí ani pořádně česky nebo člověk, který chce hájit horníky, jimž předtím prodal doly tunelářům. Naše předchozí národní pýcha ve všech oblastech byla rozdrcena. Zásoby plynu a ropy se na celém světě zmenšují. Mezinárodní napětí roste. Rusko nám nabízí plyn a ropu, Amerika radary a rakety. Naše politická reprezentace dávala paradoxně přednost radarům, přestože to většina obyvatel republiky nechtěla, nyní říká, že nechce kvóty migrantů a pak se jimi řídí..

V centru měst naši předci vlastnily nejlepší obchody, nyní tam jsou Vietnamci, Muslimové nebo rozbitá okna polorozpadajících se domů. Pěstovali jsme jablka, dnes je dovážíme. Chovali jsme krávy na maso a mléko, nyní je ve velkém vybíjíme. Říkají nám, že pěstovat obilí je ztrátové.

Hledá se zástupný nepřítel pro zastínění skutečných problémů – teroristé, extremisté, takzvaná nestátotvorná opozice…
Žijeme ve spotřební době, spotřeba se cení víc než výroba, spotřeba se cení víc než znalosti, možná však spotřebováváme sami sebe a svoji budoucnost.

Nynější největší spojenec naší země Spojené státy se zadlužují a jejich největším věřitelem je Čína. Kdysi průmyslově rozvinutá Česká republika vyklidila perspektivní východní trhy, ostatně nyní už téměř nic nevyrábíme, jen můžeme montovat složité hi-tech technologie vyrobené jinde. Tedy alespoň do té doby, než se výrobce přesune trochu dále na východ.

Rodina už neznamená pro politiky, komentátory a bohužel i část společnosti to, co dříve. Zadlužujeme sebe a svoji budoucnost. A tak kupujeme na dluh, na co už dávno nemáme. Stát, polostátní firmy, občané i jimi ,,milování“ politici.
Všichni jsou nespokojeni, ale že by nikdo nechtěl změnu…?

Blíží se volby do krajských zastupitelstev a senátu. A koho budeme volit? Snad ne toho chlapíka s hnízdem, kterého vyhnali ze Slovenska. No jo, ale když „státotvorná opozice“, tedy ta podle České televize, už měla být vyhnána dávno z naší země.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Že by nikdo nechtěl změnu?

  • Myslím, že to nedopadne tak špatně, Pád USA genocidokracie se blíží s každou založenou Čínskou bankou.

  • Jsou to žalostná fakta jak se lid nechal napálit. Náš národ upadá. A my tomu přihlížíme jako nesvéprávní. Máme přece zábavu. Mládež má drogy, všichni máme mobily a sledujeme TV. Je to tak negativně rozjeté, že se nestačíme divit. A když někdo říká pravdu jako pan prezident tak je většina politiků na větvi a v TV pořádají snad soutěže kdo mu to z hostů, ale i moderátorů více nandá. Knížecí stádo se raduje . Neziskovky počítají peníze. A všichni se asi těší na imigranty, TTIP a NWO.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*