Zděšení nad Dánskem a vůbec nad dekadencí, která se stále stupňuje

Zděšení nad Dánskem a vůbec nad dekadencí, která se stále stupňuje

Dle Novinek.cz chystá jakási dánská umělecká skupina na letošní závěr května a začátek června výstavu o vrazích z Paříže a Bruselu jako o mučednících. Každý je prý hrdinou vlastního příběhu.

Dle http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/402302-danska-vystava-vykresli-vrahy-z-parize-a-bruselu-jako-mucedniky.html budou „příběhy teroristů vyprávěny z jejich úhlu pohledu“. Mučedník je, dle těchto zvrácených umělců ten, co sám chtěl zemřít.

Jsou dva zásadní rozdíly v nahlížení na jakýkoliv trestný, resp. společensky nepřijatelný čin. Jeden pohled je, že vůči společnosti je páchána újma a proto je aktér činu za něj trestně zodpovědný. Druhý pohled pak je, proč pachatel takový čin/y vykonal, co ho k tomu vedlo, jaké jsou příčiny jeho duševního rozpoložení. Toto je smysluplný vhled do souvislostí kolem nežádoucího konání a má vést k nápravě podmínek, pokud se pachatel nachází v bezvýchodné situaci a v bezradnosti koná bezpráví.

Terorismus pramení samozřejmě také z bezvýchodných podmínek sebevrahů a vrahů, jenže oni tyto podmínky dobrovolně či z hlouposti přijali a nyní ta pseudoumělecká skupina chce veřejnosti sdělit, že za své činy nemají platit a naopak, společnost jim musí porozumět. Jistěže, kromě spravedlivých trestů teroristům je namístě vážit všechny souvislosti, které daly podnět ke vzniku terorismu. Proč dánská umělecká skupina nepřipraví představení o šílenství vývozu demokracie do muslimských zemí? To by byl nářez a to bych jim tleskala. Dehonestovat hrdinství, které je jednou z nejvzácnějších hodnot v tomto zmršeném světě, je hnus.

Ze severu se těch bizarností valí až příliš. Chci doufat, že společnost se takové dekadenci ubrání a zavrhne ji. Protože za zlé činy se platí a společnost, která bude hrát na notu za hranou reality, tvrdě za svoji pseudohumanitu zaplatí.

 

(Pařížský útočník Abdelhamid Abaaoud Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Zděšení nad Dánskem a vůbec nad dekadencí, která se stále stupňuje

  • A o té obraně to taky je. Tohle je jednoduše objednávka, jde o zlomení vůle obyvatel. Ve zdravé společnosti by se pozůstalí obětí prostě zvedli a rozbili těm „umělcům“(podplacení paraziti) hubu jestli se to nestané je to signál, že je společnost dostatečně zovcovatělá a nechá si vnutit i nemyslitelné, navíc to někteří příjmou jako normu – že za peníze lze shodit vše a právě tak to mají rádi ti, kteří vládnou mocí peněz.
    Zároveň jsou ale tito mocipáni hloupí, protože tím vynáši dementy do vedoucích pozic a pak když se vynoří někdo jako Putin tak proti němu nemají šanci, protože jim slouží jen podplacení debilové a ti na něho nemají. V dlouhodobém horizontu se takto rozpadají stará impéria pod botami nepřátel, kteří by je dříve nemohli ohrozit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*