Zdají se vám dva agenti málo? Přidáme. Bylo jich šest. Vlastně ne – byli čtyři.

Zdají se vám dva agenti málo? Přidáme. Bylo jich šest. Vlastně ne – byli čtyři.

Oficiální vládní příběh o dvou ruských agentech, kteří nejdřív vyhodili do povětří muniční sklad ve Vrběticích a pak otrávili otce a dceru Skripalových v britském Salisbury, je pro lidi s mozkem v hlavě tak za vlasy přitažený a tak absurdní, že jej bylo nutno vylepšit..

Příliš často se totiž objevovaly posměšky autorů na internetu o tom, že ruská špionážní služba musí být finančně na dně, když všechny její teroristické akce v Evropě zajišťují jen dva chlapi…A oba svými objeviteli, jimiž jsou BIS, NCOZ, a dva redaktoři týdeníku Respekt, popsáni a zpodobeni do tak věrné podoby slavného agenta Jejího veličenstva Královny Jamese Bonda, že příběh byl nevěrohodný od samého začátku a a fanaticky mu vedle povinných (česká vláda, poslanci ANO, ČSSD a opozice), věřili snad už jen redaktoři a redaktorky ČT, a nejfanatičtěji pak moderátor a kandidát na příštího ředitele ČT Železný.

A byl to právě on, který v úterních odpoledních hodinách oznámil českému posluchačstvu, že původní informace o dvou strůjcích výbuchu ve Vrběticích nebyla pravdivá, protože jak nejnověji oznamuje webový portál Bellingcat (vlastní jej britský žurnalista Eliot Higgins), vyhodil sklad do povětří šestičlenný elitní oddíl GRU 29 155 vedený jejím velitelem a generálem GRU (Ruská špionážní služba) Vaverjanem.

I tenhle výklad však měl jepičí život. Protože už po dalších pár hodinách, to je v úterý večer, se na internetové stránce Seznam.cz objevil opět jiný údaj.

Výbuch ve vrbětickém skladu výbušnin zařídil čtyřčlenný tým, jehož velitel (snad právě onen generál Vaverjan), odletěl z Prahy spolu s první vlnou zaměstnanců ruského velveslanectví v Praze, které česká vláda z republiky vyhostila.

Tolik tedy k taškařici, která ovšem k popukání bohužel není, protože, jak už kdosi napsal, netýká se jen Dukovan a Sputniku V, ale hrozí rizikem války ne příliš vzdálené od východních našich hranic. Takže jedině škodolibost v nás, přehlížející šmírácké dílo BISu, NCOZu, Respektu a potažmo i české vlády, si v těchto okamžicích může přijít na svoje.

 

Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

4 Komentáře “Zdají se vám dva agenti málo? Přidáme. Bylo jich šest. Vlastně ne – byli čtyři.

  • · Edit

    Rušení armády ne jen by stačilo trochu zredukov miliony co se tam zbytečně nacpali , nejsou tam totiž pro nic.

  • Pokud si u nás může kdokoliv a opakovaně vstoupit do střeženého objektu, kde se skladují zbraně a munice, položit tam bombu a v klidu odejít, bylo by pro ČR bezpečnější armádu úplně zrušit.

  • · Edit

    Celé je to takové zvláštní, nicméně i na tom šprochu pravdy trochu^^

  • Média a opozice nikdy nesouhlasí s Babišem, nikdy mu nevěří. Ale, v případě nesmyslu s ruskými agenty jsou najednou na jedné lodi. To o něčem svědčí. To se nerozhodlo u nás. Takový obrat v myšlení není bez cizího zásahu možný.
    Opozice se tím zcela znemožní a může zapomenout na slušný výsledek ve volbách.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*