Západní média obviňují Rusko z bombardování neexistujících nemocnic v Sýrii

Západní média obviňují Rusko z bombardování neexistujících nemocnic v Sýrii

Ruské ministerstvo obrany popřelo obvinění, že ruské vojenské letouny bombardovaly nemocnice v několika obydlených lokalitách v Sýrii, a uvedlo, že v těchto lokalitách uvedených ve zprávách médií nejsou žádné nemocnice, prohlásil v pondělí mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov, informovala tisková agentura TASS.

„Před týdnem, některé čelní západní sdělovací prostředky, s odvoláním na informace neziskové v Americe registrované organizace Syrian-American Medical Society (SAMS), byly prošpikovány zprávami o údajném ostřelování nemocnic ruskými válečnými letouny v lokalitách: Al-Ace, Al-Hader, Khan Tuman, Sarmin, Al-Zirba a Al-Latamna,“ uvedl mluvčí.

Ilustrační obrázek Foto: TASS
Ilustrační obrázek Foto: TASS

Konašenkov dodal, že tato obvinění byla jako obvykle nepodložená a že neexistují žádné materiální důkazy. „Video záznam o údajném zničení nemocnice ve městě Sarmin v provincii Idlib, byl označen jako pseudo důkaz,“ pokračoval generál Konašenkov.

Zprávy médií také uvedly, že ruské nálety údajně zabily 12 lidí a asi 30 osob zranily a že samotná nemocnice byla zcela zničena.

„Ověřili jsme si tyto informace. Ukázalo se, že Sarmin je jediná obydlená lokalita, která má nemocnici. Neexistují žádné nemocnice ani lékaři a další zdravotničtí pracovníci v regionech Al-Ace, Al-Hader, Khan Tuman, Al-Zirba a Al-Latamna,“ zdůraznil Konašenkov.

Ruské ministerstvo obrany v pondělí prezentovalo letecké snímky pořízené 31. října, ukazující neporušenou nemocnici v syrském městě Sarmin, kterou podle západních médií zničily ruské letecké údery.

Na briefingu, mluvčí ministerstva Igor Konašenkov demonstroval fotografie pořízené z otevřených zdrojů zobrazující výstavbu nemocnice v syrském městě Sarmin v roce 2014 a fotografie z této oblasti pořízené ruským letadlem dne 31. října 2015.

„Jak můžete vidět, budova nemocnice je neporušená. Tyto snímky byly pořízeny 31. října 2015. Můžete na místě vidět všechny stavby a budovy, které tam byly přítomny v roce 2014. Můžete je vidět na fotografiích, které byly pořízeny předevčírem,“ uvedl Konašenkov, informovala tisková agentura TASS.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*