Západní autokracie se chystá nahradit tu komunistickou, říká maďarský poslanec Deutsch

Západní autokracie se chystá nahradit tu komunistickou, říká maďarský poslanec Deutsch

Svévolná povaha komunistického systému ve východní a střední Evropě, který trval desítky let, by mohla být nahrazena svévolnou a autoritářskou verzí ze Západu, pokud Evropská unie úspěšně propojí financování s kritérii vlády práva, řekl v rozhovoru pro maďarskou národní stanici Kossuth Rádio šéf koalice Fidesz-KDNP Tamás Deutsch.

„Děkuji vám mnohokrát! Nežádáme ani o východní, ani o západní autokracii,“ řekl Deutsch a dodal, že vedoucí představitelé EU si chtějí v Polsku a Maďarsku vynutit imigraci a uznání manželství osob stejného pohlaví a skrývají se za záminkou právního státu.

Zdůraznil, že základní podmínkou rovnosti členských států je, aby se názor každého opíral o nejdůležitější otázky a braly se v úvahu zájmy a aspekty každého. Evropská unie je založena na mechanismu efektivní spolupráce mezi členskými státy a Smlouva o založení Evropské unie stanovuje, že nejdůležitější rozhodnutí musí být přijímána jednomyslnými hlavami států a vlád členských států.Podle Deutsche tedy platí, že pokud určitá země uplatní právo veta, uplatní pouze právo naznačit, že neexistuje úplná dohoda. Dodal, že mnozí lidé doufají, že jakmile budou vystaveni „expresivnímu nebo nevyslovenému vydírání a nátlaku“, polští a maďarští premiéři ustoupí, ale pod tlakem se nevzdali.

Deutsch uvedl, že je třeba dosáhnout dohody o sedmiletém rámcovém rozpočtu Unie a zahájení financování fondu obnovy ve výši 750 miliard eur.

„Takže dojde k dohodě, bez ohledu na to, kolik lidí teď bojuje,“ řekl.

Zdůraznil však, že maďarskému a polskému vetu se nelze vyhnout, protože polští a maďarští občané nemohou přijímat rozhodnutí EU, která by členské státy nutila přijímat přistěhovalce podle uvážení bruselské byrokracie.

„Říkáme ne imigraci a neexistuje Bůh, který by nás donutil změnit tento postoj kvůli politickému nebo materiálnímu nátlaku, vydírání a hrozbám,“ řekl Deutsch.

Vlivný maďarský poslanec není jediný, kdo sdílí takový názor, přičemž maďarská ministryně spravedlnosti Judit Vargaová minulý týden uvedla: „To, s čím už začali, je prohlášení, že mohou uvalit finanční sankce na členský stát, pokud nezapadá do „hlavního proudu“ v oblastech, jako je migrační politika, rodinná politika nebo multikulturní ideologie,“ řekla Vargaová. „Náš postoj k nejasné ‚podmíněnosti‘ ideologického vydírání Bruselu je jasný a jednoznačný: chceme chránit naše křesťanské kořeny. Nechceme multikulturní společnost. Chceme, aby manželství zůstalo poutem mezi mužem a ženou.“

Mimo maďarskou vládu, konzervativci, jako například politický filozof, novinář a komentátor Éric Zemmour naznačil, že věří, že vláda zákona bude použita jako zadní vrátka k prosazení zcela nového politického a hodnotového systému v Maďarsku a Polsku.

„Ve skutečnosti chceme tímto pojetím právního státu donutit Maďary a Poláky, aby se podřídili multikulturnímu, feministickému a pro-LGBT pojetí západních zemí,“ řekl Zemmour. „Chceme jim vnutit imigraci, potraty, LGBT propagandu.“

Podle Deutsche to evropské země s výjimkou Maďarska vzdaly, když na kontinent začal proudit masivní příliv ilegálních přistěhovalců, a existují dokonce „přihlížející v čele s Georgem Sorosem, kteří považují posílení tohoto procesu za prospěšné“.

Maďarsko to odmítlo jako první, ale už ne jako jediné, a od té doby musí platit za to, že chce zabránit vstupu přistěhovalců, uvedl. Letos se k sedmi členským státům EU tvořeným Visegrádem přidávají čtyři spojenci Maďarsko, Polsko, Česká republika a Slovensko, Estonsko, Lotyšsko a Slovinsko, napsaly do Bruselu otevřený dopis, v němž nastínily, že odmítají kvóty pro migranty.

 

(Šéf koalice Fidesz-KDNP Tamás Deutsch foto: Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Západní autokracie se chystá nahradit tu komunistickou, říká maďarský poslanec Deutsch

  • · Edit

    Je to kazdemu jasne, nikdo do nic z toho nema se do toho nepohrne.Deutsch ma pravdu,Evropa by mela but proti tomu a nebat se sankci.Jedna se o nas zivot preci jenom.

  • Rovnost členských států je utopie. Úkolem EU je docílit toho, co se nepovedlo Hitlerovi – ovládnout Evropu. Navázání přerozdělování unijního rozpočtu na politiku Německa je toho důkazem.
    Buďme pragmatičtí a nenechme se strašit, že je Rusko nepřítel. Rusko není SSSR a proto je pro Západ nebezpečnou konkurencí. To je důvod, proč nás stále Ruskem straší.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*