Západ chce zorganizovat „malou válku“ na Ukrajině, aby zničil Rusko

Západ chce zorganizovat „malou válku“ na Ukrajině, aby zničil Rusko

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se domnívá, že západní země chtějí na Ukrajině uspořádat „malou válku“ a vinit z ní Moskvu. Poté, co zorganizovali válku na Ukrajině, povedou Rusko k zodpovědnosti za to, že následně zbaví zemi jejích konkurenčních příležitostí, řekl ministr ve vysílání kanálu Solovjev Live na YouTube.

„Je nehorázné šířit postoj, který dnes zaujímají Západ a NATO. Povzbuzují je Baltové, Poláci a Ukrajinci, to je naprosto zřejmé … Dodávají Ukrajině zbraně, přičemž se chlubí, že od roku 2014 dodali munici a útočné systémy v celkové hodnotě 2,5 miliardy dolarů,“ řekl Sergej Lavrov.Každý, kdo poruší minské dohody o příměří v Donbasu, by si to měl vyčítat, dodal.

Scénář, kdy západní země uvalí na Rusko bezprecedentní sankce, vypadá podle Lavrova neskutečně.

„Jsem přesvědčen, že i kdyby se tento pro mě nereálný scénář do té či oné míry naplnil – nejsem si stoprocentně jistý, zda se naplní – troufám si vás ujistit, že najdeme odpověď,“ řekl Lavrov…

Podle něj se Rusko nestane obléhanou pevností.

„Jsem si naprosto jist, že to není součástí plánů ruské administrativy. Prezident Vladimir Putin neustále překládá, a to i ve svých nedávných projevech, svůj závazek rozšiřovat příležitosti pro svobodný rozvoj společnosti, pro demokratické principy,“ řekl ruský ministr zahraničí.

Sergej Lavrov také řekl, že vstup Ruska do NATO je nemožný, protože Západ nechce mít na mezinárodní scéně soupeře srovnatelné svým vlivem.

Při odpovědi na otázku, zda je začlenění Ruska do NATO za určitých podmínek možné, zejména na základě rovnosti a partnerství, ministr zahraničí poznamenal, že takovou příležitost nevidí.

„Takovou situaci nevidím, protože celý proces se netočí kolem NATO nebo Evropské unie, ale kolem toho, že Západ nechce mít na mezinárodní scéně žádné soupeře, kteří by byli vlivově srovnatelní,“ vysvětlil Lavrov.

Ruský ministr zahraničí Lavrov navíc zdůraznil, že má vážné pochybnosti o záměru NATO neignorovat požadavky Ruska na nerozšiřování NATO na východ.

Západní země připouštějí, že sankce proti Rusku by mohly být v případě vojenské agrese proti Ukrajině značně zpřísněny. Moskva obvinění z takového záměru odmítla.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Západ chce zorganizovat „malou válku“ na Ukrajině, aby zničil Rusko

  • Tak at uz to konecne rozjedou! Ted v zime je nejlepší čas, to uz par „chytrých“ vyzkoušelo. Putin by mel na par měsíců zavřít všechen plyn a obyvatele tech chytrých zemi obesi své „vůdce“ sami!

  • USA si vyhrazují právo zasáhnout kdekoliv na planetě proti těm, kteří ohrožují americké občany. Rusko toto právo má také a na Západní Ukrajině a na Krymu je mnoho ruských občanů.
    Co považují USA za ochranu svobod, vyčítají Rusku jako agresi.
    Jsou to špinavé hry a doufám, že tentokrát Rusko neustoupí. Nemá kam.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*