Žádné bělochy: BBC nabízí pozici pouze pro „černošské, asijské a etnicky rozmanité kandidáty“

Žádné bělochy: BBC nabízí pozici pouze pro „černošské, asijské a etnicky rozmanité kandidáty“

BBC znemožnila bělochům ucházet se o místo stážisty v Glasgow, což je poslední příklad protibělošské diskriminace ze strany britského veřejnoprávního rozhlasu.

V inzerátu na pracovní místo zveřejněném firmou Creative Access, která usiluje o zvýšení zastoupení menšin v médiích a umění, se uvádí, že vědecké oddělení BBC v Glasgow hledá uchazeče na místo asistenta pro řízení výroby za 17 810 liber ročně.

Společnost Creative Access uvedla, že tato pozice je podle listu Mail on Sunday „otevřena pouze pro černé, asijské a etnicky rozmanité kandidáty“.

Manažer digitální kampaně za Alianci daňových poplatníků Joe Ventre prohlásil: „Šéfové BBC by neměli podporovat nábor na základě rasy z peněz daňových poplatníků. Takový přístup dále podkopává důvěru v Korporaci a jejich využívání hotovosti plátců koncesionářských poplatků.“Zatímco podle zákona o rovnosti z roku 2010 byla pozitivní diskriminace považována za nezákonnou, v případě stážistických rolí ve společnostech existuje mezera pro „pozitivní postup“ spočívající v diskriminaci na základě rasy nebo pohlaví.

Spolupráce mezi BBC a Creative Access na zákazu pro bělošské žadatele je dlouhodobá, Breitbart London v roce 2016 uvedl, že firma inzerovala čtyři pozice pro veřejnoprávní televizi pro „etnické zázemí černošské, asijské a nebělošské menšiny“.

Mluvčí BBC řekl: „BBC je vstřícná, inkluzivní organizace, která se zavázala zastupovat a reflektovat naše publikum.

Podporujeme program organizovaný nezávislou organizací Creative Access, která se věnuje zvyšování rozmanitosti v tvůrčích odvětvích a zajišťuje rozvojové role, plně v souladu se zákonem o rovnosti.“

V únoru BBC oznámila svůj Plán rozmanitosti a začleňování na období 2021-23, v němž se zavázala, že bude usilovat o zavedení rasových a genderových kvót u svých zaměstnanců. Plán počítal s tím, že ženy budou tvořit padesát procent pozic, u černochů a dalších etnických menšin 20 procent a u zdravotně postižených dvanáct procent.

Nedávno dosazený generální ředitel BBC Tim Davie tehdy prohlásil: „Musíme – odshora dolů – reprezentovat publikum, jemuž sloužíme. Udělali jsme několik velkých zlepšení, ale chceme a musíme jít dále.

„Tento plán zajistí, že budeme moderní, progresivní a přívětivá organizace, kde budou naši zaměstnanci podporováni, aby vykonávali vynikající tvůrčí práci a zázemí není překážkou.

„Mít v BBC správnou směs lidí, myšlenek a zkušeností bude znamenat, že budeme i nadále poskytovat všem světový obsah.“

Bylo rovněž zjištěno, že hlavní konkurent BBC, ITV, využívala podobných protibělošských programů najímání zaměstnanců pro svůj někdejší vlajkový politický diskusní pořad Peston Sunday.

Samotná britská vláda rovněž podpořila program Creative Access, když v roce 2014 poskytla firmě 4 miliony liber z peněz daňových poplatníků na financování školení pro „tradičně nedostatečně zastoupené zaměstnance a osoby samostatně výdělečně činné pracující v kreativních odvětvích, včetně černošských, asijských a menšinových etnických skupin“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Žádné bělochy: BBC nabízí pozici pouze pro „černošské, asijské a etnicky rozmanité kandidáty“

  • Kdyby napsali že nepřímou černochy nebo v Čechách cikáni ( Romové) to by okamžitě naběhli neziskovky spustí řev !!! Ale obráceně nic ticho po pěšině !!!! Takže si to zaslouží.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*