„Zabijme prasata AfD výbušninami“ – extremisté z Antify vyzývají k vraždě německých konzervativních politiků

„Zabijme prasata AfD výbušninami“ – extremisté z Antify vyzývají k vraždě německých konzervativních politiků

Policie v Německu zahájila vyšetřování osob patřících ke krajně levicové extremistické skupině Antifa, která nedávno vyzvala k vraždě 53 politiků z národně konzervativní strany Alternativa pro Německo (AfD). Extrémističtí aktivisté rovněž zveřejnili adresy domů politiků na internetové platformě oblíbené radikálními levičáky.

Podle zprávy zpravodajského portálu FOCUS Online potvrdil německý Spolkový úřad kriminální policie (BKA), bezpečnostní agentura, která je zodpovědná za zajištění osobní bezpečnosti národních politiků, že lidé patřící do levicových extremistických kruhů vyhrožovali smrtí 53 politikům Alternativy pro Německo (AfD) na internetové platformě Indymedia.

Ve druhém zářijovém týdnu bylo na platformě zveřejněno několik příspěvků, které vyzývaly k použití smrtícího násilí proti členům konzervativní strany zaměřené proti establishmentu. Na jednom z příspěvků stálo: „Zabijeme prasata z AfD výbušninami.“Kromě zveřejnění jmen a adres populistických politiků zveřejnili krajně levicoví extremisté také podrobné instrukce k výrobě bomby a intimní podrobnosti o některých životních podmínkách cíle. Jeden z radikálních levicových autorů například poskytuje rádoby vrahovi informace o okolí potenciální oběti a poznamenává, že o několik ulic dál bydlí jistá celebrita a že dům politika střeží policejní hlídky.

Björne Höcke, poslanec durynského státního parlamentu a jeden z vůdců nyní rozpuštěné radikální frakce AfD, a předseda hamburské parlamentní skupiny Bernd Baumann byli mezi osobami, které byly výslovně označeny násilnými extremisty.

Jeden z radikálů napsal: „Nadešel čas tvrdé akce. Höcke je jedním z těch lidí, které je třeba zabít,“ dodal s tím, že ušetřeni by neměli být ani osobní strážci Höckeho.

Výzvy k podněcování k násilí proti veřejným činitelům vedly k tomu, že dva státní policejní úřady zahájily vyšetřování této záležitosti ve snaze odhalit pachatele.

Když byl poslanec Bádensko-Württemberské AfD Jürgen Braun v nedávném rozhovoru pro internetový časopis Tichys Einblick požádán, aby se k této záležitosti vyjádřil, zmínil, že výzvy k násilí vůči politikům a členům AfD nejsou ničím novým, ale že útoky levicových extremistů proti AfD jsou na vzestupu.

„Naneštěstí jsme vůdci v útocích ve všech kategoriích – například fyzické útoky proti kandidátům AfD, prostým straníkům, parlamentním kancelářím, tisícům volebních plakátů a žhářským útokům na auta a domy,“ řekl Braun a dodal, že v mnoha regionech se v poslední době počet vandalských činů a krádeží proti volebním plakátům AfD zvýšil o 80 procent.

Jen několik týdnů před německými spolkovými volbami bylo Vadimu Derksenovi, kandidátovi AfD do zemských voleb v Berlíně, zapáleno jeho rodinné auto v údajně politicky motivovaném útoku levicových extremistů. Je jen jedním z mnoha politiků AfD, kteří se stali terčem žhářství.

„Noc před federálními volbami byla budova mé kanceláře v Korbu poškozena při útoku levicových extremistů,“ řekl Braun a zmínil se, že levicoví extremisté převzali zodpovědnost za útok o několik dní později.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*