Za protesty v arménském Jerevanu stojí zahraniční instruktoři

Za protesty v arménském Jerevanu stojí zahraniční instruktoři

Organizátoři protestů v Arménii jsou instruováni ze zahraničí, prohlásil ve čtvrtek šéf ruského Výboru státní dumy pro Společenství nezávislých států (SNS) Leonid Slutsky.

„Využívajíc problémy v sociální sféře, které se nezdají být tak velké, představitelé opozičních stran přivedly demonstranty do ulic,“ řekl Slutsky novinářům, když byl tázán na události v Arménii.

„Bohužel zde jasně vidíme vliv zahraničních instruktorů. Od samého začátku v tom hrála roli politika,“ uvedl ruský zákonodárce.

Foto: Hrant Khachatryan/PAN Photo via AP
Foto: Hrant Khachatryan/PAN Photo via AP

Protesty jsou zaměřené na změnu vládnoucího režimu, který podporuje Rusko a připojil se k euroasijskému projektu,“ dodal Slutsky.

„Nicméně, aktuální úřady mají dostatek síly a vlivu v arménských společnostech, než aby došlo k vývoji situace podobné ukrajinskému Majdanu,“ uvedl Slutsky.

Slutsky tím vyloučil možnost barevné revoluce v Arménii.

Protesty, které vyvolalo zvýšení sazeb za elektřinu, se konaly v centru arménského hlavního města Jerevanu v průběhu několika dní. Opatření, které vstoupí v platnost 1. srpna, rozhněvalo občany, kteří tvrdí, že to povede ke zvýšení cen základních položek a mnoha služeb.

Opoziční síly této situace využily.

 

TASS/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*