Z Iráku se má stát největší teroristická základna na světě, Al-Kajda je blízko triumfu!

Z Iráku se má stát největší teroristická základna na světě, Al-Kajda je blízko triumfu!

Armáda Al-Kajdy v Iráku zahájila masivní ofenzívu, irácká armáda utíká, Bagdád padne do konce měsíce. Americká válka v Iráku byla zbytečná. Ze země se stane to, co se USA snažily v Afghánistánu zlikvidovat, tedy výcvikový tábor, útočiště pro teroristické organizace. Co bude následovat? Z Iráku, poté až padne současná slabá loutková vláda, se stane výchozí základna pro útoky směrem na západ, do Sýrie a zejména směrem na východ, tedy do Íránu. Pokud sledujete zprávy v těchto dnech, které přicházejí z Íráku, musí vám být všechno jasné.

Muktada Al-Sadr, šiitský předák a přívrženec Íránu, už slíbil, že se postaví na odpor ofenzívě Al Kajdy a že si na pomoc přivolá i pomoc z Íránu. Islamský stát v Iráku a Levante (ISIL), jak si zmíněná odnož Al-Kajdy říká, je perfektně vycvičena a vyzbrojena. Velení operací mají na starosti velitele s bojovými zkušenostmi z 80. let v Afghánistánu, kteří prošli výcvikem CIA. Co překvapí asi nejvíce, je současná výzbroj ISILu. Používají americké zbraně, protiletadlové komplexy Javelin (které „zmizely“ ve Falludži v roce 2005), ale co je s největším podivem ja naprosté a hrobové ticho z Bíleho Domu.

alkajda v iraku

CNN bije na poplach , zahajilo nepřetržitou „coverage“ událostí z Iráku a Fox News si všímá přímé souvislosti se zahájením mohutné ofenzívy ISILu v Iráku a výměny zajatých špiček Al-Kajdy za bezvýznamného amerického vojáka zajatého v Afghanu, který před lety dezertoval a Obama nyní posvětil jeho výměnu za 5 vysoce nebezpečných předáků a plánovačů Al-Kajdy. Kvůli tomu teď čelí ministr obrany Hagel vyšetřováni v Kongresu . Už vám to dává smysl, kdo stojí za touto operací ISILu v Iráku a načasováním výměny zajatců mezi Talibanem a USA?

S teroristy se nevyjednává. Bylo oblíbené heslo v USA. S příchodem Baracka Husseina k moci se ale toto začína měnit. Když nevyšla „syrská karta“ s vytvořením bezletové zóny nad Sýrií a připravením oblasti pro letecký koridor pro útok na Írán, rozhodl se Obamův režim pro „Mad Max“ alternativu, která potvrzuje už totální zoufalství amerického režimu, totiž rozpoutání občanské války v Iráku, do které podle plánovačů z Bílého domu má být zatažen Írán. A dá-li Bůh, podaří se občanskou válku z Iráku přenést i do Sýrie, třeba se to nakonec podaří toho Assada zničit.

Hrozí humanitarní katastrofa! Půl miliónů Iráčanů právě v těchto chvílích prchá k syrským a tureckým hranicím, Mosul je již dobytý ISILem, Tikrit padl, fronta se blíží na jih k Bagdadu. Bílý dům mlčí. Íránská Press TV právě ohlásila, že bojovníci ISILu zajali v Mosulu tureckého konzula na tamním tureckém konzulátu spolu s dalším personálem. Ankara varuje, že vyšle do Iráku armádu. Teherán přesunuje elitní gardy k západní hranici. Škatulata, hejbejte se! To je přesně to, čeho jsme teď v Iráku svědky v těchto hodinách. Faze č. 1, destabilizace regionu. Faze č. 2, občanská válka. Faze č.3, libanonský model konfliktu, zatažení okolních zemí do krvavé války. To je typická americká proxy-válka, která nemá žádný cíl, má pouze připravit šanci na využití prostoru pro vlastní plány. Ne vždy ale proxy-war vyjde, někdy končí katastrofálně (viz. Libye, viz. Ukrajina).

Irák je jako výbušnina vložena mezi dva silné kameny (Sýrii a Irák). Pokud se podaří nálož odpálit, múže to destabilizovat široke daleké okolí. Vidíme zde Egypt a Libyii, ale v mnohem velkorysejším pojetí americké tajné služby. Na hrací stůl totiž padla silová karta, všechno nebo nic. Největsi „chlouba“ amerického „mission accomplished“ byla právě obětována vyšší hře v zájmu vyvolání konfliktu s Íránem. Problém je v tom, že tohle už nemají Američané ani trochu pod kontrolou, tady už narozdíl od Ukrajiny jde o všechno samospádem.


A je otázka, jestli se ISIL zastaví na jižnií hranici Iráku anebo vtrhne i do Kuvajtu. Nutno poznamenat, že americká armáda je v takové finanční krizi, že si už nemůze dovolit ani platit licence za lepší maskovací uniformy, Hussein Obama seškrtal rozpočty způsobem, že nějaká zahraniční velkorysá pozemní operace teď momentálně nehrozí. S vyjímkou opětovného bombardování Iráku a doufání v to, že jiní udělají špinavou práci za americké vojáky. Tady to má být Al Kajda, která rozloží Írán zevnitř tak, že z Iráku přenese do Iránu občanskou válku. Nakolik je toto schůdné, to si nikdo netroufá odhadovat. Může to totiž skončit fiaskem, ze Írán zahájí protiofenzívu a sám obsadí Irák. Co by to znamenalo pro US dolar, to si v Bílem domě raději nikdo ani netroufá odhadovat. Hussein Obama rozehrál velkou a riskantní partii, která může skončit totálním debaklem už po pár tazích. A bude hůř!

převzato z http://aeronet.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*