WHO: Více než 20.000 osob je již ve světě infikováno virem Ebola.

WHO: Více než 20.000 osob je již ve světě infikováno virem Ebola.

Počet obětí na následky vypuknutí viru ebola dosáhl 7842. Počet infikovaných osob ve světě dosáhl 20.081, uvedla v pondělí Světová zdravotnická organizace (WHO).

Nejvážnější situace je v Libérii, kde již nemoci podlehlo 3413 lidí. Siera Leone má největší počet nakažených – 9409. V Guineji je registrováno 1697 úmrtí a 2695 nakažených.

Virus Ebola Foto : macleans.ca
Virus Ebola Foto : macleans.ca

Počet úmrtí na ebolu se v těchto třech zemích od 26. prosince zvýšil o 149.

Epidemie smrtícího viru ebola začala v Guineji v únoru a šíří se do ostatních zemí v západní Africe. 8. srpna WHO oznámila, že šíření viru ebola je mezinárodní zdravotní nouze.

Ebola byla poprvé zaznamenána v roce 1979 v Zairu (dnes Demokratická republika Kongo) a dostala jméno podle řeky u níž vzniklo první ohnisko.


WHO popisuje ebolu jako „závažné, často smrtelné onemocnění, s úmrtnosti až 90%.“ K příznakům patří náhlá horečka, intenzivní slabost, bolest svalů, bolesti hlavy a bolest v krku. Poté následuje zvracení, průjem, zhoršení funkce ledvin a funkce jater, a v některých případech, jak vnitřní, tak vnější krvácení.

Infekce je přenášena přímým kontaktem s krví, tělními tekutinami a tkáněmi infikovaných lidí, nebo zvířat. Lidé jsou infekční, pokud jejich krev a sekrety obsahují virus. Inkubační doba je 2 až 21 dní.

Zatím neexistuje žádný známý lék nebo vakcína pro boj s touto nemocí. Jediná nabízená pomoc je „podpůrná intenzivní péče.“

 

zdroj: http://itar-tass.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články