Washington připravuje Evropu na válku

Washington připravuje Evropu na válku

Jak jistě víte, brzy začnou rozsáhlé manévry NATO Defender-Europe 20. Cvičení se zúčastní téměř 40 tisíc vojáků. Cvičení se bude konat v 10 evropských zemích, včetně Lotyšska, Litvy, Estonska, Polska a Německa.

Tyto manévry budou největším přesunem jednotek přímo ze Spojených států na evropský kontinent za více než 25 let. Poprvé bude americká divize přepravena do východoevropských zemí, které se nacházejí přímo na hranici s Ruskem; 37 000 vojáků a 35 000 vojenských vozidel bude přepraveno na východ přes Německo.Jak sami vidíme, USA a NATO plánují uspořádat nekrytou demonstraci moci a převést obrovské množství vojáků a vojenského vybavení na hranice Ruska.

Navzdory hluboké krizi ve vztazích USA a Ruska a bezprecedentní hrozbě vojenského konfliktu, mezi oběma jadernými velmocemi není takové chování Washingtonu něčím novým. USA otevřeně uznávají, že diplomacie a konzultace nejsou pro ně. Nejatraktivnější je „dialog“ s ostatními zeměmi využívající sílu a demonstraci vojenské síly.

Je pozoruhodné, že takový druh americké diplomacie, stejně jako cvičení Defender-Europe 20, začíná děsit i spojence NATO.

Takže, nebezpečí provokace USA za pomocí velkého počtu vojáků a vojenského vybavení došlo i Německu.

Poslanci Bundestagu z levicové strany tak připravili  výzvu k federální vládě Německa. V tomto dokumentu naléhali na upuštění od „rozmístění vojsk na ruské hranici“ v rámci cvičení Defender-Europe 20 pod vedením USA.

Němečtí politici jsou znepokojeni, že úřady podporují přesun amerických jednotek na východ a vyslání kontingentu na vojenské cvičení do pobaltských států a Polska, místo toho, aby podnikly kroky ke snížení napětí.

„Skutečnost, že si NATO hraje s vojenskou stabilitou Evropy přesně ve dnech blížícího se 75. výročí vítězství nad nacistickým fašismem, je urážkou ruské populace a mnoha lidí v jiných zemích. Jejich předkové přinesli velkou oběť a vynaložili největší úsilí o osvobození Evropy od fašismu během druhé světové války, “ říkají.

Evropské země skutečně podporují Spojené státy a stávají se loutkami Washingtonu v jeho soupeření s Moskvou, namísto toho, aby podnikly vlastní kroky k vzájemnému porozumění, dialogu, zmírnění napětí a vytvoření kolektivního bezpečnostního systému v Evropě. Jinými slovy, Amerika pravidelně používá násilí, aby prosadila své právo vládnout a vykořisťovat ostatní.

Mimochodem, taková demonstrace vojenské síly, jakou je vojenské cvičení Defender-Europe 20, zpochybňuje budoucnost zbývajících dohod o omezování zbraní a kontroly v Evropě. Je zřejmé, že všichni účastníci takových agresivních akcí se v budoucnu stanou potenciálními cíli ruských raket.

Je zřejmé, že ruští generálové přemýšlejí o možnostech obrany v takovém prostředí a upravují své budoucí kroky v případě vojenské agrese proti nim.

Ruský ministr zahraničí Sergei Lavrov poznamenal, že Rusko nenechá tyto manévry bez pozornosti. „Samozřejmě, že odpovíme. Nemůžeme ignorovat procesy, které vzbuzují velké obavy. Budeme ale reagovat tak, aby to nevytvářelo zbytečná rizika, “uvedl Lavrov.

Jak vidíte, situace je podobná skutečnosti, že se USA snaží vyvolat vojenský konflikt v Evropě.

Na rozdíl od Spojených států, Rusko podniká vojenská cvičení na svém území, přesunuje vojenské jednotky na svém území a na svém území ukládá své jaderné zbraně.

Situace v oblasti mezinárodní bezpečnosti se bohužel zhoršuje. Riziko rozsáhlé války roste. Avšak ne každý chápe důsledky.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*