Washington nebere ohled na bezpečnostní obavy Ruska

Washington nebere ohled na bezpečnostní obavy Ruska

P.C.Roberts: Washington nebere ohled na bezpečnostní obavy Ruska.

Je to, jak píše Stephen Lendman: Bidenův režim odmítá ruské bezpečnostní požadavky. Viz:
https://stephenlendman.org/2022/01/11/biden-regime-rejects-russias-security-demands/ A další špatnou zprávou je, že mezi USA a Ruskem nemohou existovat normální a přáteslké vztahy. A to ze dvou důvodů:Jedním je, že roční rozpočet amerického vojenskobezpečnostního komplexu činí jeden bilion, což je tisíc miliard dolarů. Rozpočet takto kolosální, a moc, která kráčí společně s ním, si vyžadují stejně kolosálního nepřítele. A za toho bylo vybráno Rusko. Tak to fungovalo už za Studené války a Američané si během ní zkrátka zvykli hledět na \Rusko jako na svého nepřítele.

Důvodem druhým je víra Washingtonu ve svou světovou hegemonii. Neokonzervativci chrakterizují USA jako výjimečnou a nepostradatelnou zemi, která má na hegemonii právo. Rusko a též Čína, ale zvláště Rusko, protože to sousedí s americkým evropským impériem, je považováno za překážku této US hegemonie. Nu a jelikož Rusko americké hegemonii překáží, cítí se Washington povinen toto Rusko sankcemi, barevnými revolucemi, démonizováním i jakkoli jinak destabilizovat. A americké raketové základny na ruských hranicích jsou jedním z prostředků, jak (snad) lze prostřednictvím zastrašení americké hegemonie nad Ruskem dosáhnout.

V důsledku těchto faktů je pro Rusko nemožné vyjednat řešení svého bezpečnostního problému. Washington nechce, aby Rusko bylo bezpečné. A tohle je jádro pudla.

Ruské ministerstvo zahraničí po dlouhý čas lhalo samo sobě, když chybně předpokládalo, že jakmile Američané pochopí dobré úmysly Ruska, mohly by být normální vztahy mezi oběma zeměmi ustaveny. Což byl předpoklad toužebný, ale nerealistický.

A tak Washington ponechal Rusku jen dvě možnosti: Může přijat americkou hegemonii, nebo silou či zastrašením odvalit NATO od svých hranic.

Myslím si, že v Kremlu usoudili, že šance na vypuknutí nukleární války bude větší, když se s americkými raketami na svých hranicích smíří, než když podniknou akci, která povede k tomu, že se NATO od hranic Ruska vzdálí. A to tam, kde bylo v roce 1997 a před ním.

 

Překlad: Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*