Vzpomínka na pořad ČT Kotel, byť eufemisticky změněný na Máte slovo

Vzpomínka na pořad ČT Kotel, byť eufemisticky změněný na Máte slovo

ČT nemusím, ale přesto uznávám, že asi nejpracovitější redaktorkou je Michaela Jílková. Navíc je mimořádně odvážná; viz. její pořad „Kotel“, připomínající arénu zdivočelých bijců; ultimátní zápas, jenž vznikl jako undergroundová bojová směs nejšpinavějších technik ulice; prostě cokoli povoleno svoloči. Paradoxně se ani pořad „Máte slovo“ v brutalitě od toho prvního neliší, jen je v urážkách a psychické bezohlednosti sofistikovanější. Také zde soupeří politici mezi sebou, nikoli s šílejícím publikem, byť i zde se najdou výjimky.

 

Včerejší aréna byla toho příkladem; byť se paní Jílková opět připravila nebývale, nestačila na divočáka Jiřího Dienstbiera mladšího, který předstihl všechny jiné syny, jimž jejich otcové vyšlapali cestičku k politické kariéře. Mám na mysli třeba Marka Bendu, jenž je patrně bezkonkurenčně nejdéle tajtrdlíkujícím poslancem Československa i Česka. Nechyběla ani temperamentní Jelena Vičanová, fanynka a signatářka petice na podporu prezidenta Miloše Zemana. Zcela jiným politikem než Dienstbier ml. byl senátor Jan Veleba, další účastník včerejšího pořadu.

Vlastně ani politikem není, byť je nyní senátorem PČR, zastupitel Velkého Meziříčí, předseda strany (SPOZ), která jako jediná má smysluplný název – Strana práv občanů Zemanovci, bývalý prezident Agrární komory České republiky. Vystudoval obor mechanizace zemědělství na Vysoké škole zemědělské v Brně (současná Mendelova univerzita v Brně), a Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity Brně. Od roku 2005 byl do roku 2014 prezidentem Agrární komory České republiky. Spoluzakládal Stranu venkova. Roku 2012 byl zvolen jako nestraník senátorem PČR v obvodě č. 44 – Chrudim. Prostě člověk z vesničky, která měla jen několik domků. Laskavý člověk se střetl mj. s nelaskavým protekčním kariéristou.

Foto: Česká televize
Foto: Česká televize

Zemědělec každým coulem, znalec nevídaný, až našinec nechápe, jak ho mohou srovnávat právě s ministrem pro legislativu Jiřím Dienstbierem ml., z něhož je jen rozmazlený fracek, jeho otec se v hrobě obrací nad tím, čeho se dopouští jeho nezdárný potomek, jenž se vezl na výsluní jeho veleúspěšné kariéry novináře a jednoho z hlavních československých disidentů, jenž mezi prvními podepsal Chartu 77. Za činnost ve Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných strávil tři roky ve vězení. Po převratu se stal ministrem zahraničních věcí ČSFR a později poslancem ČR. Od roku 1958 pracoval ve funkci zpravodaje v západní Evropě, na Dálném východě a v USA. V roce 1970 byl za svou účast na Pražském jaru a za odpor k invazi vojsk pěti armád Varšavské smlouvy propuštěn z rozhlasu a vyloučen ze Svazu novinářů i z KSČ.

Přednášel též mj. na univerzitách v USA, Praze a Jeruzalémě, když vystudoval žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, na Burgundské univerzitě v Dijonu si vysloužil titul doctor honoris causa. Poté pracoval jako zvláštní zpravodaj OSN v Jugoslávii. Od roku 2005 dělal ředitele Trustee Reuters Founders Share Company. Senátor. Publikoval stovky komentářů a esejů, vydal množství knih a napsal několik divadelních her. Rovněž obdržel řadu významných českých i zahraničních ocenění. Mj- Medaili TGM, Maltézský kříž či Medaili prezidenta Italské republiky.

Mladý a zhýčkaný Dienstbier je prostě pěkně ofouklý, i když dostává na frak z každé diensbierstrany. Je na to zvyklý; narodil se totiž v roce 1969 ve Washingtonu a na jaře 1990 jako americký občan složil přijímací zkoušky na UK, kterou absolvoval po 6 a půl letech (s přestávkou na výkon poslaneckého mandátu). V roce 1997 jako “pravdoláskovec” nastoupil na místo koncipienta do advokátní kanceláře proslulého komunistického expremiéra Mariána Čalfy v Havlově první vládě – “Čalfa, Bartošík a partneři”, jejímž partnerem se později sám stal. Vyhodí ho dveřmi, vleze oknem. V prezidentských volbách v roce 2013 skončil Dienstbier se ziskem 16,12 procent hlasů na čtvrtém místě. Do druhého kola podpořil Karla Schwarzenberga proti pozdějšímu vítězi Miloši Zemanovi, na něho chtěl následně podat žalobu letos už jednou, to když váhal se jmenováním ministrů nové vlády, tedy i jeho.

Zkrátka, posedlost hysterického fracka, co nyní chce defacto opět Miloše Zemana žalovat; zatímco dosud může žalobu na prezidenta podat pouze Senát se souhlasem třípětinové většiny přítomných senátorů a třípětinové většiny všech poslanců. Nově by dle Dienstbiera mohly žalobu podávat obě komory zvlášť, resp. předložil prostě poslaneckým klubům návrh změny ústavy – prezidenta by podle něj mohla hnát k Ústavnímu soudu s obviněním z velezrady i samotná Sněmovna. Ústavní soud by navíc mohl prezidenta uznat vinným z porušení ústavy… Škoda, že paní Jílková, která tvrdila, že překlad názvu Pussy Riot byl špatný a neznamenal dámské přirození, když sama neustále okřikovala hosty, aby zanechali invektiv; sama zřejmě neznala překlad tohoto výrazu, jelikož nikdo se urážky nedopustil. Máme v Evropě největší počet romských organizací…

Mělo se hovořit o pravomocích prezidenta ČR, mnozí se však v pořadu pozastavovali i nad Zemanovým výrokem v Číně: „A já jsem v Číně, abych se učil, jak zvýšit ekonomický růst a jak stabilizovat společnost…“ Proč by to nebylo potřebné, když je Čína světovou ekonomickou jedničkou? A zatímco Česko má něco přes deset milionů obyvatel a neví si rady s nepřizpůsobivými Romy, Čína má miliardu a čtyř sta milionů obyvatel a dokáže si poradit s téměř stovkou etnik a národností? Copak to není důvod, proč by se měl nad tímto stavem prezident Zeman zamyslet? A že uznal celistvost Číny, včetně Tibetu a Tchaj-wanu? Proč nevadí, že Norsko odmítlo Dalajlámu kvůli obchodu s lososy… kdo pokárá papeže Františka, že nepřijal Dalajlámu? Nebo Obama, jenž právě v Pekingu na asijsko-pacifických zemí sepsal dohodu s Čínou o limitu vzájemných emisí do roku 2025 až 2030? A byl rád, že konečně chce Čína o znečišťování ovzduší vůbec jednat, proto nepadlo ani slovo o porušování lidských práv. Co můžeme mít z USA? Persingy, granáty, bombardéry B-52…? Zeman z ČLR přivezl desítky obchodních smluv, dohod a memorand za 200 miliard…

Nejvíc se Jílková bála o svůj chléb vezdejší, když hosté začali nahlas vyslovovat věty o neobjektivnosti ČT. Bránila ji zuby nehty, hlavně proti půvabné Jeleně Vičanové. Tož, připomeňme si na několika videích, jak to se zmiňovanou objektivností veřejnoprávní televize je, když třeba odvysílala na programu ČT1 v hlavních zprávách 20. května 2014. “Lidé zaplnili stadion Shakhtaru Donetsk” uváděla moderátorka Aneta Savarová. V záběru potom vidíte doslova dav lidí mávající vlaječkami a také záběr na velkoplošnou obrazovku, kde hovoří Rinat Akhmetov, který svolal demonstraci sto tisíců lidí. Vše je ale jinak. Zaplněný stadion se omezil na pár set lidí na jedné tribuně, kterou dychtivě fotili a natáčeli novináři. Podívejte se, jak to ovšem bylo doopravdy. České televizi již nejde věřit absolutně v ničem. Jejich prachsprostá propaganda nejen nebere konce, ale přitvrzuje. Jejich propagandistická práce je opravdu bravurní. Až příště od ČT uslyšíte o zaplněném stadionu, nepodléhejte iluzím. Ve skutečnosti mohla být zaplněná autobusová zastávka blízko stadionu nebo přímo na stadionu mohly být narvané k prasknutí toalety.
Originály videí… https://www.youtube.com/watch?v=b3Z9tKQTiZA

Z těch statisíců zaměstnanců tam moc lidí nedošlo, kapacita Donbas arény je 52 187 míst. Je zbytečné cokoliv počítat. Pro ČT, jež otevřeně podporuje fašistické bojůvky, si to stejně znásobí vyhovujícím koeficientem.

Nyní pár cvičných otázek dnes už pro „vyhořelého“ redaktora ČT pana Veselovského:

Pane Veselovský, je to podle vás svátek přímé demokracie, co jste právě viděl, nebo jde zase jen o falšování videí? Proč je ČT nevysílá?

Mohl by odpřisáhnout, že nikdy neviděl ani toto video?

Proč jste nikdy nic neudělal o těchto hlasovacích podvodech v ukrajinském parlamentu?

Co by řekl na toto mírumilovné chování vzorné mládeže z Majdanu?

Že by jim jen někdo podstrčil portrét Bandery a uniformy jeho armády?

Stejně ale „tvoří“ i ČT, když třeba hovoří o Hongkongu, bohužel bez Hongkongu. Že to lze? Na ČT 24 určitě. Byl to skandální pořad Interview o ničem, což si daňoví poplatníci nezaslouží, včetně těch, co za televizní vysílání platí nemalý obolus. Hostem Světlany Witowské byl Joseph Čcheng, lidskoprávní aktivista, profesor na univerzitě v Hongkongu. Jeden z pořadů k výročí “sametové revoluce”. Na první otázku, čím to, že sametovou a deštníkovou revoluci rozpoutali studenti, zvládl host svoji odpověď logicky v rámci frází a klišé; jsou citlivější a cílevědomější než starší občané, kteří byli zvyklí na vládu Británie… Byl z toho jen plk o „rozšiřujících se nůžkách mezi bohatými a chudými”. Žádná otázka, žádná odpověď na to, kde pan profesor Joseph v Hongkongu vyučuje a jaký obor… http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/214411058041029

“Milujeme Hongkong a podporujeme policii, studenti se teď jen snaží ovládnout hongkongské vedení. Kdyby nepokoje vypukly na Wall Street v Americe, též by to místní šerifové netolerovali,” stěžovali si místní podnikatelé a  živnostníci, tedy většina obyvatel, jejichž obchody přichází kvůli nepokojům v ulicích o zisk. Proč nepadl dotaz na to, jak se mohou mít obyvatelé Hongkongu špatně, když jde o nejvýznamnější světové centrum obchodu a bankovnictví, bez nezaměstnanosti, s nejvyššímu platy…? Závěrem jedno čerstvé a ve veřejnoprávní ČT nezveřejněné video; je to nedávná bitva v Bruselu, co by jako z oka vypadla masakru na Národní třídě před čtvrt stoletím…? http: //www.dailymail.co.uk/news/article-2824057/Brussels-burns-100-000-protesters-clash-police-march-against-EU-austerity-measures.html

http://www.nekorektni-tv.cz/?p=14923

Řeč byla v pořadu „Máte slovo“ též o vulgarismech prezidenta Zemana. Nic však o lhaní, podvody a pokrytectví Západu, co je maže všem med kolem úst sladkými slovy o svobodě a lidských právech, přitom jsou první, kdo je tragicky porušují. Do očí jen cukrbliky, ale za zády sprosté pomluvy; vizitka vrcholných politiků. Jen si připomeňme slova jednoho z kyjevských aktérů, amerického prezidenta Obamu, která pronesl během své volební kampaň v roce 2012. Píší o tom v knize „Double Down“ (název může být i paralelou na “možnost ve hře blackjack zdvojnásobit během hry sázku”), novináři Mark Halperin a John Heilemann; odhalují v ní volební kampaň prezidenta USA v roce 2012.

„Všichni víme, že Bibi Netanjahu je osina v p.deli – We all know Bibi Netanyahu is a pain in the ass…” Toto měl prohlásit při diskusi se svými poradci o izraelsko-arabském konfliktu. A vzpomeňte si, když během Obamova prvního funkčního období informovala francouzská média o konverzaci mezi ním a tehdejším prezidentem Francie Nicolasem Sarkozy, kdy Sarkozy prohlásil, že nemůže Netanjahua vystát a že je lhář, na což mu Obama odvětil: „Tebe naštval, ale já s ním musím jednat každý den!“

“Hantec” světových politiků Západu opravdu stojí za to; třeba náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová na záznamu rozhovoru s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffreym Pyattem mluvila o tom, jak dosáhnout, aby USA “vyjebaly s EU”, anglicky “Fuck the EU”. Vskutku mluva jako v rukavičkách.

A co dělat s osmi milióny Rusů na Ukrajině, když jsou to všechno vyvrhelové? Tymošenková měla jasno: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi…“ A na Ukrajině nazval rovněž ministr zahraničí Andrij Deščycja ruského prezidenta Putina “ču..kem”. http://www.dailymotion.com/video/x2aaqkg_zaplat-i-tento-mesic-svoji-zumpu-stoji-135kc-low_news

Tak jsme probrali první Zemanovo sprosté slovo o “zk.rveném služebním zákonu”, stejně jako se probral i český Ovčákov. Pak přišly na řadu “ku.dy” sem, “k.ndy” tam. Šlo o skupinu Pussy Riot. Dostala Havlovu cenu za kreativní disent, spokojený je i biskup Malý, zpěvačka Kubišová či kníže Schwarzenberg. Nebýt Zemanových vulgárních slov, náš Ovčákov by vše kolem textu “Bohorodičko, vyžeň Putina” bral jako nevinou taškařici. Dnes však díky prezidentského lakmusového papírku ví, že jde o pornografickpu partičku, co kreativně souloží ve vysokém stádiu těhotenství v rámci disentového grupáče. Je to jen myšlenkový horor několika exhibicionistů, co se asi cítí blaženě, když mohou veřejně pranýřovat hlavu státu… Zeman sprostě mluvit nesmí, ale Schwarzenberg ano… http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Prdel-hovno-hajzl-prosoustat-predposranost-bordel-Hovori-Karel-Schwarzenberg-344356

V Polsku mají za sebou ”odposlechová kontrarevoluce”. Podle premiéra Donalda Tuska jde o “atentát na jeho vládu”, o takový malý pučík. Alespoň v rozhovorech předních politiků; rozšafně si přitom povídají, jak jsou hloupí, když Američanům vykouřili ču..ka, nechybí ani slova jako chuj, ku.va a další květnatá “diplomatická” mluva. Prý “příliš úzká spolupráce s Američany je údajně vyloženě škodlivá. Je to všechno sračka. Poláci jsou nýmandi…” Z konverzace ministra zahraničí Polska Radoslawa Sikorského, co má za manželku Američanku, a tehdejším ministrem financí Jackem Rostowským mj. též vyplývá, jakou hysterii v „proevropském“ táboře vzbudil odmítavý postoj britského předsedy vlády Davida Camerona k fiskálnímu paktu, který “fiskální pakt pos.al… Prostě to po.ral, tak to je…” A je z toho bouře údajně jen ve sklenici vody; vše prý ukazuje na to, že odposlechy jsou “plánovanou akcí”, která má poškodit pověst vládní strany, ale i ochromit stát v kritické situaci, která nyní panuje v Evropě a na Ukrajině.

Bouře nevole a ”žádné důsledky vůči politikům, jejichž hříchem jsou necenzurovaná vyjádření během důvěrného rozhovoru”. Zapomeňte, vše odpuštěno. Ne časopisu Wprost, ale pouze politikům. Přestože např. významný evropský politik Sikorski kritizuje i podřízenou roli Poláků vůči Američanům. Přitom žil tři roky v USA, kde vedl konzervativní American Enterprise Institute. Poláky podle The Guardian označuje hanlivým slovem „murzynskosc“ jako otroci, sluhové či pohůnci tmavé pleti. A při soukromé večeři mluví šéf polské Národní banky Marek Belka a ministr vnitra Bartlomiej Sienkiewicz zase chvílemi jako utrápení bezdomovci a dlaždiči.

Nahrávka popisující korupční prostředí justice a podnikatelského „polosvěta“ přináší zase rozhovor předsedy ropného holdingu PKN Orlen Jaceka Krawiece a polského ministra státního majetku Włodzimierze Karpińského s jeho prvním náměstkem Zdzisławiem Gawlikiem. Prostě panoptikum, co ale ani tolik nepobaví, jako urazí. Ještě, že v té době nebyla šéfem polské vlády paní Ewa, to by bylo jistě mnohem zábavnější představování vlády – Sikorski – co na srdci, to na jazyku… Bartolomiej Sienkiewicz, předák dlaždičů…

A nyní zcela jasný důkaz toho, jaký je Zeman buran a křupan z Vidlákova, zatímco Karel Schwarzenberg je vždy usměvavý a nadmíru noblesní. Kdoví, proč ho předsedkyně Sněmovny Němcová nenapomenula:

Když chtěla ČSSD rozpravu na téma fackování Kalouskem, ani tentokrát Němcová nezareagovala… http://zpravy.idnes.cz/video-s-kalouskovou-fackou-je-na-webu-k-jeho-uniku-se-nikdo-nezna-p8k-/domaci.aspx?c=A120206_125630_domaci_jw.

Jak dávno před vulgaritami Zemana se blýskl ještě většími sprosťárnami Kalousek… http://zpravy.idnes.cz/poslanec-skokan-zverejnil-vulgarni-telefonat-ministra-kalouska-pxv-/domaci.aspx?c=A120713_100313_domaci_kop

Kalousek je žvanil, rétor, pro něhož je řečnický pultík sněmovny masturbačním zařízením, zvláště když jsou zapnuty sněmovní kamery...

Nejsem ale ras, třeba rozveselím našeho prohraného Jirku anekdotovou odrhovačkou o tom, co by se mohlo stát, kdyby se nějakým fatálním nedorozuměním přece jen stal prezidentem ČR. Odletěl by na státní návštěvu Velké Británie a byl by přijat královnou Alžbětou II. A jelikož by záviděl Britům, jak jim Commonwealth pod královským dohledem efektivně funguje, zeptal by se královny, jaký na to má recept? Královna odpoví: “Já se vždy snažím obklopit moudrými a inteligentními lidmi – sama nemůžu všemu rozumět.” Dienstbier na to: “Tomu rozumím, Vaše Veličenstvo, ale jak zjistit, kdo je inteligentní?”

Královna se usměje: “Uděláme si malý test.” Nechá si vytočit číslo Davida Camerona, premiéra Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, a říká mu: “Davide, odpověz rychle na otázku – je to syn tvého otce a není to tvůj bratr – kdo je to?” Cameron pohotově odpoví: “No přece já!” Dienstbierovi se to moc líbí a hned po návratu se rozhodne přezkoušet své lidi. Jako první mu padne do ruky Kalousek. “Mirku, odpověz rychle na otázku – je to syn tvého otce a není to tvůj bratr – kdo je to?” Kalousek si nechá otázku zopakovat; pak se vymlouvá, že se nejprve musí zeptat své druhé ženy a svého asistenta, ale že na ně vyvine tlak a do 24 hodin bude znát odpověď. Celou noc nespí, převaluje se v posteli a pořád nic. Ráno potká v parlamentu na chodbě Zemana. “Ty, odpověz mi rychle na otázku – je to syn tvého otce a není to tvůj bratr – kdo je to?”

“No přece já!”, odpoví překvapený Zeman. Kalousek přiběhne celý rozradostněný za prezidentem Dienstbierem a hlasitě volá: “Už vím, je to Zeman!” Dienstbier ho popadne pod krkem a řve ještě hlasitěji: “Ty jsi ale debil, je to přece David Cameron!!!”

Inu, legrace musí být, i kdyby zásluhou české vlády státní zaměstnanci neměli co do úst vložit; resumé – přiznivci prezidenta Zemana zvítězili na celé čáře, navzdory skutečným invektivám, za které paní Jílková nedala ani červenou kartu z ambasaády USA, že je Zeman rasista a nepřítel postižených dětí… Jen si nejsem tak jistý, zdali vyloučení ze hry naopak nedostanu opět já…

 

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://olser.blog.idnes.cz
Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*