Výsledky vyšetřování tragédie letu MH17 budou neplatné bez ruských dat

Výsledky vyšetřování tragédie letu MH17 budou neplatné bez ruských dat

Výsledky Nizozemskem koordinovaného vyšetřování loňské havárie letu MH17 na východní Ukrajině budou neplatné, aniž by byly vzaty v úvahu informace poskytnuté ruskou stranou, prohlásil v pondělí ruský expert.

„Jestliže komise v Nizozemsku vyšetřující pád malajsijského letu MH17 ignoruje ve své zprávě materiály odborné studie společnosti Almaz-Antei, můžeme si být jisti, že výsledky šetření budou neseriózní, budou na základě neověřených informací a pravděpodobně politicky motivované ve snaze oprostit osoby odpovědné za tuto katastrofu od odpovědnosti,“ řekl Igor Korotchenko z National Defense Journal tiskové agentuře TASS, kdy komentoval nedávné prohlášení zástupce vedoucího agentury ruské Federální letecké dopravy Olega Storchevoye, který řekl v rozhovoru s malajsijským deníkem New Straits Times, že Nizozemsko ignorovalo všechny související informace z Ruska.

Foto: RT
Foto: RT

Storchevoy uvedl, že pokud jde o matematické a technické modely, společnost Almaz-Antei ukázala komplexní obrázek o nehodě, a o místě, ze kterého byla raketa odpálena. Storchevoy tehdy uvedl, že tato oblast byla řízena ukrajinskou armádou.

„Skutečnost, že vyšetřování probíhající v Nizozemsku je neprůhledné, bez povšimnutí informací ze strany ruských odborníků, může naznačovat existenci plánu přenést zodpovědnost za tuto tragédii na někoho jiného, než je Ukrajina, o kterou mají západní sponzoři tak velký zájem,“ uvedl.

Pokud se zjistí, že Kyjev je vinen z letecké havárie, tak to sníží „veškeré úsilí Spojených států“ na podporu ukrajinského režimu prezidenta Petro Porošenka na nulu,“ uvedl Korotchenko. „S výsledky státního převratu by nechtěl mít nikdo nic společného, a Porošenko by pravděpodobně musel odstoupit a byl by pravděpodobně postaven před mezinárodní soud.“

Boeing 777 malajsijských aerolinií letící z Amsterodamu do Kuala Lumpur havaroval 17. července v ukrajinské východní Doněcké oblasti, asi 60 km od ruských hranic, v zóně, kde probíhaly bojové operace mezi doněckými silami a ukrajinskou armádou. Všichni cestující a členové posádky na palubě letadla zemřeli. Většina cestujících-196 lidí- byli nizozemští občané, informovala tisková agentura TASS.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*