Výrobci zbraní se radují, americké bomby padají rychleji, než je stačí vyrábět

Výrobci zbraní se radují, americké bomby padají rychleji, než je stačí vyrábět

Spojené státy svrhávají na lidi bomby v tak udivující rychlosti, že výrobci zbraní nejsou schopni držet krok s jejich poptávkou.  

„My spotřebujeme munici rychleji, než ji stačíme doplňovat,“ uvedl generál Mark Welsh, kterého citoval deník USA Today.

S americkou vojenskou misí v Iráku, Afghánistánu a v Amerikou vedené operaci proti takzvanému islámskému státu v Sýrii i jinde,  není divu, že výrobci zbraní nejsou schopni držet krok.

„USA udržují poměrně stálý inventář bomb a raket pro totální válečný scénář,“ vysvětlil Roman Schweizer, analytik na vzdušný prostor a obrannou politiku společnosti Guggenheim Securities. „Ale 2½ roků války proti ISIS a pokračující bombardování v Afghánistánu překročily projekci využití zbraní.

Prudký nárůst poptávky po válečných zbraních od útoků v Paříži způsobil raketový vzrůst cen akcií a prodej zbraní.

Hovoříc konkrétně o boji proti ISIS, Schweizer vysvětluje:

„Piloti jsou schopni dostat se blízko, protože nebojují proti příliš sofistikovanému- byť brutálnímu- nepříteli a jsou schopni použít střely krátkého doletu s větší přesností.

Přesnost je důležitá ke snížení civilních obětí, i když soudě podle nesčetných zpráv, USA a jejich spojenci mají potíže nezabíjet nevinné lidi.

Jedna z šokujících zpráv zveřejněných v říjnu loňského roku ukázala, že 90 procent obětí, zabitých za pomocí dronů, jsou nevinní civilisté.

„Kdybychom byli ve válečném stavu, museli bychom spustit tři 8-hodinové směny, 24 hodin denně,“ ke splnění požadavků dodávek spojených s válkou, uvedl Schweitzer a dodal, že společnosti Lockheed-Martin a Boeing jsou přetížené výrobou.

Je smutné, že politici používají zvýšenou poptávku po zbraních jako důvod k oslavám.

Podle nedávné zprávy zveřejněné agenturou Reuters, americká města se radují kvůli novému neočekávanému vytváření pracovních míst a ekonomických výhod spojených se zvýšenou produkcí zbraní.

„Dopad je znatelný ve městě Troy, Alabamě, kde společnost Lockheed Martin vyrábí rakety země-vzduch Hellfire na 3863 akrech ve vysoce zabezpečeném zařízení obklopeném lesy a koňskými pastvinami.

„Realitní kanceláře najímají pracovníky v očekávání nového najímání lidí v závodě, a velký řetězec s potravinami Publix brzy v regionu otevírá svou pobočku.

„Co je dobré pro Lockheed, je dobré pro Troy,“říká Kathleen Sauer, prezidentka hospodářské komory s tím, že expanze pomůže místnímu hospodářství, kde míra nezaměstnanosti patří již teď k nejnižším v zemi.

„Podívejte se na naše centrum,“ uvedla. „Téměř všechny obchody jsou otevřené, a bude jich ještě více.“

Je také důležité si uvědomit, že peníze použité na financování těchto výrobců zbraní jsou získávány od veřejnosti prostřednictvím daní, a dluhy přesunuty na americké děti jejich dětí prostřednictvím Federálního rezervního systému.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Výrobci zbraní se radují, americké bomby padají rychleji, než je stačí vyrábět

  • „Piloti jsou schopni dostat se blízko, protože nebojují proti příliš sofistikovanému- byť brutálnímu- nepříteli a jsou schopni použít střely krátkého doletu s větší přesností.“ – Ano, vskutku civilisté, civilní infrastruktura a nemacnice nejsou příliž sofistikovaní nepřátelé a lze je bombardovat velmi směle.

  • · Edit

    Snad je to poslední dějství.Nebo předposlední.Američané už také tuší, že jde také o jejich životy.

  • Je třeba vyvolat konflikt a pak rychle dodat zbaně a ekonomika nabere na chvíli obrátky. Ale je třeba více těch válečných konfliktů, nebot některé konflikty zamrzají, nebo se domluví o míru. To přeci bez Amíků nejde jednat o míru, jak by k tomu přišel zbrojní průmysl jenž ekonomiku USA držím nad vodou. A proto války budou at se nám to líbý či nelíbý, že pane nobelisto za mír OBAMO!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*