Vypouštění radioaktivní vody z poškozené jaderné elektrárny ve Fukušimě pokračuje.

Vypouštění radioaktivní vody z poškozené jaderné elektrárny ve Fukušimě pokračuje.

Operace oprav na poškozené jaderné elektrárně ve Fukušimě zaměřených na prevenci vypouštění radioaktivní vody do oceánu nepřinesly žádný výsledek, uvedl v pátek provozovatel jaderné elektrárny Tokyo Electric Power Co (TEPCO).

Voda používaná na ochlazení poškozených reaktorů, které byly poškozeny silnou vlnou tsunami vyvolanou zemětřesením v březnu roku 2011, stále vytéká do kanalizačního systému i po operacích, které minulý týden proběhly k zastavení úniků vody.

fukushima-radiation-spread

Podle předchozích zpráv, v důsledku velkých škod na infrastruktuře elektrárny, většina vody, která proudí uvnitř poškozených reaktorů, uniká do kanalizačního systému a dostává se do spodních vod a do Tichého oceánu. Podle odborníků, objem kontaminace v podzemních vodách je velmi vysoký. Obsah izotopu cesia v nich dosáhl 267 Becquerelů na 1 litr vody, přičemž stanovená norma vypouštěné vody do oceánu je 30 Becquerelů na 1 litr vody.

Specialisté společnosti TEPCO se od dubna do začátku listopadu pokoušeli zastavit únik vysoce radioaktivní vody do drenážního systému jaderné elektrárny Daiichi ve Fukušimě, odkud uniká do oceánu prostřednictvím podzemních vod.

zdroj : http://en.itar-tass.com


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…