‚Vypadali jako cizinci‘ – 27letá Švédka zbitá čtyřmi muži, když venčila psa

‚Vypadali jako cizinci‘ – 27letá Švédka zbitá čtyřmi muži, když venčila psa

Sedmadvacetiletá Amanda ze švédského Umeå byla v pátek 21. května na procházce se psem zbita skupinou mladých mužů, o nichž se domnívá, že jsou cizinci, uvedl Samnytt. Později k incidentu řekla, že doufá, že viníci budou zatčeni, aby už nikdo nebyl zraněn.

V den incidentu, kolem deváté večer, šla Amanda na procházku s jedním ze svých psů. Obvykle si bere oba své psy, ale ten večer nechala svého velkého psa, německého ovčáka, doma a vyšla si jen se svým malým psem.

Když se Amanda procházela po cyklostezce kolem Mariehemovy vodárenské věže v Umeå, potkala skupinu čtyř mladíků kolem dvaceti let.
„Na co koukáš?“ zeptal se druhý muž zleva Amandy.

„Nevšímala jsem si jich a neodpověděla jsem. Seřadili se a zablokovali cestu a nehýbali se, takže jsem musela jít do lesa, abych je obešla. A ve chvíli, kdy jsem je míjela, jeden z nich se otočil. Slyšela jsem, jak jde ke mně, a pak mě kopl. Pak už si toho moc nepamatuji,“ popsala Amanda události onoho večera.

Amanda upadla a praštila se hlavou o kámen tak silně, že omdlela. Když se probrala, byla sama a kolem ní pobíhal její vyděšený pes. Neví, jak dlouho byla v bezvědomí, ale myslí si, že to bylo 10 až 15 minut. Skupina mužů už nebyla nablízku.

„Možná nechtěli, abych spadla. Ale nic jsem jim neřekla a vůbec jsem je nevyprovokovala,“ dodala Amanda.

Po incidentu se Amanda vrátila domů a vzala si taxi do domu svého příbuzného.

Podle Amandy měli čtyři muži hnědé vlasy, byli 175 až 180 centimetrů vysocí, měli tmavé oblečení a byli cizího původu.

„Mluvili švédsky, ale byly tam nějaké slangové výrazy. Říkali věci jako „hej, brácho“ a podobně. Všimla jsem si, že vypadají jako cizinci, ale možná se narodili ve Švédsku,“ řekla Amanda.

Věří, že byli z Blízkého východu, ale tvrdí, že si není jistá. S žádným z mužů se dosud nesetkala.

Zpravodajská stanice Samnytt byla v kontaktu s místní policií, která potvrdila, že obdržela policejní zprávu a že na případu pracuje vyšetřovatel. O víkendu šla Amanda také do nemocnice na vyšetření svých zranění.

Od pátečního napadení zůstává Amanda v noci doma. Říká, že už nechodí ven bez svých psů.

Mnoho švédských žen se stalo terčem útoků ze strany migrantů nebo osob s migračním původem, což se odráží ve statistikách sexuálních útoků i fyzických napadení, přičemž v roce 2020 bylo zaznamenáno více smrtícího násilí než kdykoli v moderních dějinách země.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “‚Vypadali jako cizinci‘ – 27letá Švédka zbitá čtyřmi muži, když venčila psa

  • · Edit

    Výsledek te jejich „solidarity s tím že si musí pomoct, jen škoda že se to pak znepristupnilo i pro turisty, protože ne každý bude chtít jít do země s takovou kriminalitou.

  • Švédsko je zemí, která migranty vítala spolu s Merkelovou. Důsledky byly předvídatelné od samého začátku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*