Výměna obyvatelstva? Italské město se 100 obyvateli ubytovalo 113 migrantů

Výměna obyvatelstva? Italské město se 100 obyvateli ubytovalo 113 migrantů

V italském městě Corvione di Gambara žije více migrantů, než původních obyvatel.      

Malé městečko, které je součástí obce Gambara, mělo obvykle pouze 100 obyvatel. Od začátku migrační krize se však všechno změnilo.

Podle regionální radní na bezpečnost Simony Bordonaliové, vláda, levicový starosta a imigrační odborníci vytvořili něco jako katastrofu.

Po léta pobývali hosté migranti v bývalé restauraci města, která měla kapacitu maximálně 90 osob. Vláda však prosadila svou agendu a počet lidí je nyní 113, uvedla Bordonalivá.

Migranti pocházejí z Bangladéše, Pobřeží slonoviny a dalších afrických zemí. Jejich přítomnost je silně kritizována místním představitelem proti-imigrační strany Severní liga.Simone Zanetti tvrdí, že v celé obci mělo být pouze 12 migrantů, ale že je třeba z nárůstu migrace vinit levicového starostu. Namísto toho, aby bojoval proti této situaci, starosta rozesílá průkazy totožnosti žadatelům o azyl, řekl Zanetti.

Nejde o první město v Itálii s více migranty než je původních obyvatel. Město Vaccarozzi di Erbezzo má pouze 7 obyvatel a má dostat až 80 migrantů.

Do Itálie přišlo v roce 2016 více než 171 000 migrantů ze severní Afriky, což je nový rekord oproti 170 000 v roce 2014.

Zkombinujte tyto statistiky s nízkou porodností Itálie a jasně vidíte účinky výměny obyvatelstva migrací v jejich městech.

 

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Matteo salvini FB)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*