„Všichni slušní lidé jsou proti „poškozujícím“ protiruským sankcím, tvrdí Salvini před volbami do EU

„Všichni slušní lidé jsou proti „poškozujícím“ protiruským sankcím, tvrdí Salvini před volbami do EU

Sankce EU zaměřené na Rusko nefungují a „všichni slušní lidé“ podporují jejich zrušení, řekl italský místopředseda vlády Matteo Salvini před volbami do Evropského parlamentu, jež se konají koncem týdne.„I nadále věřím, že nepotřebujeme sankce. Problematika jejich odstranění spojuje všechny slušné lidi,“ řekl Salvini tiskové agentuře Sputnik poté, co uspořádal shromáždění na kterém se sešli lídři 11 pravicových evropských stran v Miláně.

Vůdce strany Liga uvedl, že ekonomická válka mezi EU a Ruskem „způsobila škody a nic nevyřešila“.

„Pokud nástroje nefungují, jsou odstraněny,“ dodal.

Salvini zdůraznil, že mnoho bude záviset na výsledku nadcházejících voleb, včetně toho, zda by bylo možné zrušit protiruská omezení.

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že Salviniho pravicová aliance, Evropa národů a svobody, by se měla stát jedním z největších bloků v příštím parlamentu EU.

Politická skupina „předvede historický výkon, aby přešla z 8. místa v Evropě na třetí nebo možná druhé místo,“ předpověděla vůdkyně Národního shromáždění Marine Le Penová, když hovořila na shromáždění v Miláně.

Spojené státy a Evropská unie uložily v roce 2014 omezení ruské produkce a dalšího zboží po znovusjednocení Krymu s Ruskem. Od té doby se režim sankcí rozšířil i na bankovní a jiná odvětví.

V důsledku toho bylo mnoho evropských podniků vytlačeno z ruského trhu. Tento problém vyvolal značný hněv v Německu, kde politici levice i pravice vystupovali proti této politice, kterou označili za kontraproduktivní a škodlivou pro německé zájmy.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Všichni slušní lidé jsou proti „poškozujícím“ protiruským sankcím, tvrdí Salvini před volbami do EU

  • V globální ekonomice jsou hlavní hráči USA, EU, Čína a Rusko. Pro všechny není místo. Proto se USA snaží odstavit EU na vedlejší kolej, aby nepřekážela. K tomu slouží sankce. EU slepě poslechne a sama se tím z konkurenčního boje vyřadí. USA si budou vesele obchodovat skrytě a jen my v Evropě budeme za hlupáky, kteří na tu hru naletěli.
    Cílem sankcí USA není oslabit Rusko – tomu sankce výrazně neublíží. Cílem je udržet EU mimo Ruský trh, protože spolupráce EU a Ruska by znamenala krach USA. Kdyby měla EU dobré vztahy s Ruskem, nemusela by kupovat zbraně od USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*