„Všichni jsme v nebezpečí“: John Pilger zveřejnil děsivé varování od Juliana Assange

„Všichni jsme v nebezpečí“: John Pilger zveřejnil děsivé varování od Juliana Assange

Novinář John Pilger zveřejnil drsné varování od spoluzakladatele serveru WikiLeaks Jiliana Assangem který řekl, že jeho pronásledování slouží k zabití odporu. „Promluvte teď,“ řekl Pilger, nebo čelte „umlčení novým druhem tyranie“.Assange je v současné době ve vězení, kde je umístěn na 50 týdnů za to, že se vyhnul slyšení o kauci v roce 2012. Americké úřady požadují jeho vydání za jeho roli při zveřejnění utajovaných dokumentů a obviňují ho ze špionáže. V projevu před shromážděním před ministerstvem vnitra v Londýně, Pilger ukázal zprávu od Assange, který, pokud bude vydán a usvědčen, by mohl být odsouzen až na 175 let vězení.

Nejsem to jen já. Je to mnohem širší. Jsme to všichni. V nebezpečí jsou všichni novináři a všichni vydavatelé, kteří vykonávají svou práci.

 

 

„Nebezpečí, kterému Julian Assange čelí, se může snadno rozšířit i na současné a minulé editory deníků Guardian, New York Times, Der Spiegel, El Pais ve Španělsku, Sydney Morning Herald a mnoho dalších novin a médií, které publikovaly odhalení WikiLeaks o lžích a zločinech našich vlád,“ pokračoval Pilger.

„Tím, že bráníme Juliana Assange, hájíme naše nejposvátnější práva,“ varoval Pilger. „Promluvte teď, nebo se ráno probuďte do ticha nového druhu tyranie“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*