„Všichni běloši jsou rasisté,“ tvrdí černá aktivistka a bývalá poradkyně belgické Vlámské rady mládeže

„Všichni běloši jsou rasisté,“ tvrdí černá aktivistka a bývalá poradkyně belgické Vlámské rady mládeže

Černá aktivistka a bývalá poradkyně Vlámské rady mládeže Sabrine Ingabireová čelí kritice po rozhovoru zveřejněném v belgickém časopise De Morgen, ve kterém učinila několik pozoruhodných prohlášení o „bílých lidech“. Například uvedla, že „všichni bílí lidé jsou rasisté a že se nikdy necítí v bezpečí v prostorech, kde jsou jen „bílí lidé“.

24letý Sabrine Ingabireová již dříve psal články pro De Morgen a je v současné době aktivní v nizozemském deníku NRC Handelsblad.Prohlášení, která učinila v posledním rozhovoru vydaném v De Morgen, jí přineslo vlnu kritiky na sociálních sítích.

„Podívej, všichni bílí jsou rasisté. Nepoužijte to jako velký nadpis nad tímto článkem. Tak to je. Jste součástí Bílého systému a těžíte z něj. Nikdy nebudete plně rozumět tomu, co je rasismus, protože jste sami nikdy nebyli konfrontováni. Musíte se však stále snažit co nejvíce překonat tento status quo, “uvedla na téma rasismu.

Není překvapením, že její prohlášení pobouřilo mnoho politiků.

„Po přečtení rozhovoru jsem se jen mimořádně rozhněval. Všichni bílí lidé jsou rasisté. To zasévá tolik nenávisti jako krajní pravice,” uvedl poslanec CD&V Sammy Mahdi.

Senátor ze strany Vlaams Belang, Bob De Brabandere, pak zdůraznil, že tato mladá žena dělá prohlášení o tzv. Bílém systému, který jí dal všechny možnosti, které má k dispozici v Belgii.

Během rozhovoru Sabrine Ingabireová také uvedla, že nikdy nebude chodit s bělochy, protože považuje všechny bělochy za rasisty.

„Jako černoška nerandím s bílými muži,“ řekla a označila své rozhodnutí za zásadní volbu.

„Ano, běloši jsou velmi únavní,“ pokračovala.

„Je skvělé, že Sabrine Ingabireová preferuje nebílé muže. Ale na okamžik přemýšlejte, co by to způsobilo za rozruch, kdyby bílá žena řekla: „Nerandím s černochy.“ Pravděpodobně hodně velký rozruch, “poukázal nizozemský reportér Kim Boon.

Belgie nedávno zažila rabování a nepokoje v hlavním městě Bruselu během protestů Black Lives Matter po smrti George Floyda ve Spojených státech. V posledních týdnech již bylo identifikováno a zatčeno několik osob zapojených do nepokojů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “„Všichni běloši jsou rasisté,“ tvrdí černá aktivistka a bývalá poradkyně belgické Vlámské rady mládeže

  • A takove parazity si Evropani natahali domu! At tahne do Afriky, cuza jedna! S rasizmem vetsinou zacinaji barevni a certi. Bily clovek by mel vzit klacek a vsechnu tu verbez vecne nespokojenou nalozit na barky a odtahnout do mezinarodnich vod. Tam at se zaridi, jak chteji. Pokud se budou chtit vratit zpet do Evropy, lod potopit.

  • No ani šestimetrovou tyčí bych na tebe děvče nesáhl!! Nemusíš mít žádný strach. Uf ….

  • Kdyby se tato Cerna cu.ka necitila bezpecne mezi belochy, tak by se nenavezla do Evropy! Devenka prudce inteligentni!

  • Kdyby byli všichni bílí rasisté, nedošlo by to nikdy tak daleko, aby si tmaví mohli diktovat, pobírat celoživotně dávky bez toho, aby se snažili pracovat. Bílí by klidně pokračovali v chůzi po chodníku, na kterém postává hlouček tmavých … Kdyby byli všichni bílí rasisté, nehrnulo by se tolik migrantů do Evropy.
    Falešné obviňování z rasizmu je nástroj k získání dalších výhod. Nic víc to není.
    Není to o rasismu. V současné době je bohužel běžné, že se zlodějiny a hrůzné činy politiků maskují podněcováním nenávisti mezi skupinami obyvatel. Rozšiřují nenávist mezi bílými a barevnými, mezi starými a mladými, mezi národy … Dokud bude chaos a bojůvky, budou ti, kteří nenávist šíří jen vydělávat. Penízky se budou kutálet na nesmysly a lidé se budou zabývat jen tím, koho mají více nenávidět.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*