Volby v USA vyhraje Izrael

Volby v USA vyhraje Izrael

Americké volby skončily a my, Američané, budeme muset další čtyři roky snášet pokračující nesmysly, přícházející z Bílého domu a Kongresu. Budeme jim lhostejní, nehledě na to, kdo bude zvolen. Ať už vyhraje strana, kde se všechno mění, nebo strana, kdy všechno zůstává stejné, nevyhnutelným výsledkem bude další zvětšení autoritářské moci, spojené s větším distancováním vlády od lidí, kterým bude vládnout.

Uprostřed veškeré té pochmurnosti však existuje jeden úspěšný příběh. Je to příběh o tom, jak Izrael a jeho přátelé z politických a finančních kruhů dokážou vyždímat veškeré možné výhody z obou hlavních stran současně a zjevně bez námahy. Izrael by mohl být skutečným nesporným vítězem ve volbách v roce 2020, i když nebyl uveden na volebním lístku a během kampaně o něm nepadla téměř žádná zmínka.

Obě hlavní strany si předcházely židovské miliardáře, kteří mají úzké vazby na Izrael, a to jednak kvůli příspěvkům, a také kvůli tomu, aby naléhali na své přátele v klubech oligarchů a v médiích kvůli příznivým reakcím. Největším samostatným sponzorem demokratů je mediální magnát Haim Saban, zatímco republikáni se spoléhají na kasinového miliardáře Sheldona Adelsona. Existuje odhad, že 60% politických příspěvků pro demokraty pochází z židovských zdrojů a Saban je jediným největším přispěvatelem. Tento Izraelec má dvojí občanství. Adelson, který také může mít dvojí občanství a má za manželku Izraelku, je hlavním podporovatelem republikánů. Během těchto posledních voleb vysolil více než 100 milionů dolarů.

Saban ani Adelson však neskrývají, že jejich prioritou je podpora Izraele. Je známo, že Saban podporuje Joe Bidena „kvůli jeho dosavadní podpoře Izraele a jeho spojenectví se Spojenými státy.“ Adelson, který byl v 50. letech povolán do americké armády, uvedl, že by tehdy raději sloužil u Izraelských obranných sil. K Sabanovi a Adelsonovi se, pokud jde o lásku k Izraeli, připojuje řada politiků v Kongresu a administrativě, kteří staví Izrael na první místo a chtějí zahrnout židovský stát neomezenou politickou podporou, penězi a zbraněmi.V nejnovějším projevu zavázanosti vůči „šlechtě“ si ministr obrany Mark Esper minulý týden udělal zastávku v Izraeli, aby svým protějškům poskytl značnou pomoc, samozřejmě vše financovali američtí daňoví poplatníci. Podle zdrojů z Washingtonu a Jeruzaléma chtějí USA „poskytnout Izraeli přímý přístup k vysoce utajovaným satelitům, jako je družicový systém SBIRS pro detekci řízených střel, čímž bude zajištěno, že Izrael získá za velmi krátkou dobu rozhodující obranné platformy prostřednictvím využití výrobních sektorů, plánovaných pro ozbrojené síly USA.“ Izrael také obdrží „hlubší přístup k základním leteckým systémům“ nových stíhaček F-35, které získal od Washingtonu.

Jako odůvodnění pro upgrade bylo uvedeno, že Kongres pověřil USA, aby udržovaly „kvalitativní vojenskou výhodu“ Izraele s ohledem na blížící se prodej F-35 arabským státům, které nedávno navázaly diplomatické styky s Izraelem. Tehdy izraelské zdroje naznačovaly, že židovský stát bude možná potřebovat 8 miliard dolarů na nové upgrady vojenského hardwaru, aby si udržel výhodu nad svými sousedy. Usuzuje se, že tento účet zaplatí americký daňový poplatník, i kdyby v USA nastala vážná finanční krize.

Družicový detekční systém je provozován ze vzdušných platforem, které jsou umístěny na vrtulnících. Bystrý čtenář si jistě uvědomí, že do tohoto rámce nejnovějšího vyzrazení Izraeli nejsou zahrnuty žádné bezpečnostní zájmy USA. Naopak, Izrael bude dostávat materiál z „výrobních sektorů, plánovaných pro americké ozbrojené síly“, což sníží schopnost Ameriky detekovat rakety. Také budou značně narušeny obranné zájmy USA, neboť Izrael nevyhnutelně ukradne pokročilou technologii F-35, k níž bude mít přístup, přepracuje ji pro svůj vlastní obranný průmysl a prodá ji klientům v Asii, Africe a Latinské Americe. Udělali to již dříve, když prodali vyspělou americkou raketovou technologii Číně.

Kongres tomu také nahrává. Do Sněmovny reprezentantů si razí cestu návrh zákona, tzv. „americko-izraelský zákon o autorizaci společné obrany“, který schválí poskytnutí amerických bomb na ničení bunkrů Izraeli. Vzhledem k tomu, že v sousedství Izraele by tyto bomby mohly být užitečné pouze pro bombardování opevněných lokalit v Íránu, je význam této zprávy jasný. Tato „ničitelka bunkrů“ (Massive Ordnance Penetrator) váží 30 000 liber a je schopna zničit cíle, umístěné hluboko pod zemí. Kupodivu Izrael nevlastní letadlo, které by bylo schopné unést tuto váhu, takže se předpokládá, že Bílý dům bude také muset poskytnout bombardér. Tento návrh zákona spolufinancují dva členové Kongresu – demokrat Josh Gottheimer za stát New Jersey a republikán Brian Mast za stát Florida – kteří jsou předními podporovateli Izraele.

Izrael rovněž usiluje o upgrade několika svých jiných stíhacích letadel. Údajně se obrátili na Pentagon ve snaze zakoupit Lockheed Martin F-22 Raptor, jednomístný, dvoumotorový, taktický stíhací letoun stealth, vhodný do každého počasí, který byl původně vyvinut pro letectvo Spojených států. Jeho schopnost utajení, nejvyšší rychlost, manévrovatelnost v kombinaci s pokročilými zbraňovými systémy vzduch-vzduch a země-vzduch z něj činí nejlepší stíhačku na světě.

Bohužel pro Izrael však stíhačky F-22 nejsou v současné době k dispozici, má je pouze letectvo Spojených států. Současný federální zákon USA zakazuje export tohoto letadla komukoli za účelem ochrany přísně tajné moderní technologie stealth a také celé řady vymožeností v oblasti výzbroje a obecného přehledu o situaci. Pokud však převáží úcta a respekt vůči požadavkům Izraele, můžete se klidně vsadit, že židovský stát obdrží souhlas k získání tohoto letadla ještě předtím, než v lednu proběhne inaugurace. Můžete se také spolehnout na to, že izraelští kontraktoři v oblasti obrany brzy poté zkonstruují technologii stealth a další prvky.

Americká vláda servilně ustupuje Izraeli i v dalších věcech – např. označení významných organizací v oblasti lidských práv, které kritizující židovský stát, jako antisemitské, a jejich sankcionování. Také zpřísnila stávající sankce proti íránským finančním institucím, údajně ve snaze ztížit prezidentu Bidenovi znovu zavést pozastavený Společný komplexní akční plán (JCPOA), který má monitorovat íránský jaderný program. Kromě sankcí existují i jiné kroky, které mají vést ke zničení íránské ekonomiky, např. „… že USA společně s Izraelem podnikly v posledních měsících sabotážní útoky uvnitř Íránu, kdy došlo ke zničení elektrárny, továren na hliník a chemikálie, lékařské kliniky a 7 lodí v přístavu Bushehr…“

V rámci nejnovějšího vývoje událostí v souvislosti s upřednostňováním Izraele má americký Kongres uzákonit, že izraelská vláda bude mít právo veta nad rozhodnutím USA prodat zbraně jakékoliv zemi na Středním východě. Návrh zákona se nazývá „Garantování izraelského zákona QME [Kvalitativní vojenská výhoda] z roku 2020“ (H.R. 8494). Také byly na základě exekutivního nařízení USA rozšířeny projekty vědeckého rozvoje v Američany financovaných ilegálních židovských osadách na Západním břehu. Tyto projekty budou nakonec konkurovat americkým společnostem.

Spojené státy se ve skutečnosti staly děvkou Izraele, a stěží existuje politik nebo novinář, který by měl odvahu to říci. Kongres a média jsou natolik zkorumpované penězi z izraelské lobby, že toho nikdy nemohou udělat dost pro to, aby uspokojily americké vládce v Jeruzalémě. A pro ty, kteří nepodlehnou síle peněz, vždy existuje nějaká forma zastrašování, obvinění z popírání holocaustu a antisemitismu, vedoucí k ukončení kariéry. Vše je navrženo k dosažení jednoho výsledku: nezáleží na tom, kdo vyhraje v prezidentských volbách v USA, pokud Izrael dostane to, co chce. A že téměř vždy dosáhne toho, čeho chce.

 

zdroj: http://www.informationclearinghouse.info překlad: http://www.zvedavec.org
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*