Vladimír Putin by potřeboval parťáka

Vladimír Putin by potřeboval parťáka

Putinovo Rusko a Trumpova Amerika by byly skvělým tandemem…

Věřím ve vývoj, věřím že vždy po čase krize si lidé a díky nim  i nové generace politiků  uvědomí, že lidé chtějí od nich zásadní změnu, že už skončil čas konfliktů a napětí a že válka i ve jménu nejkrásnějších slov typu svobody, demokracie a lidských práv je zločinem.

Vše zlé je k něčemu dobré.

Západ, Evropská unie i USA, chtěl prostřednictvím euromajdanu na Ukrajině vrazit  políček sebevědomí Rusku, zatlačit ho dál na Východ a vytvořit nepřátelský blok, linoucí se od Pobaltí, přes Polsko, Ukrajinu až po Rumunsko a Gruzii. A dostal – a logicky obrazně řečeno nakládačku.

Putin není Jelcin a naopak ten protitlak z něj udělal ve vojenskopolitickém i diplomatickém smyslu během dvou let světovou jedničku.

Dnes nelze vyřešit problémy Sýrie a Blízkého Východu bez Ruska a mnohé země EU už mají toho dost, že musí pro blbosti Junckerů či Merkelových vést s Ruskem vysilující boj, který Západ vyhrát nemůže.

Donald Trump má názory, kvůli kterým na mě pokřikoval J.X.Doležal před rokem, že jsem ruský šváb.

Tvrdí a právem, že USA po Reaganovi už jen vyvolávala ne světě chaos, války a konflikty.

Je to tak. Svět po čtvrt století Pax americana je rozvrácen.

Podívejme se na každodenní výlevy kdysi relativně spořádaných a sekulárních autokracií v Iráku, Libyi, Syrii…Ale i v podstatě demokratická Ukrajina, byla neskutečně úspěšnější, s vyšší životní úrovní a přece jenom menší korupce za Janjukoviče než dnes za Porošenka…

Putin i Trump, každý odlišný, Putin strategicky uvažující, Trump impulzivně empiricky jednající se až z 90 % se sbližují v názoru na dnešní svět a hlavně bezpečnostní řešení.:

1, omezit výboje jen to to nejnutnější
2, omezit rozpínavost NATO, přenechat Evropě, ať si přestane hrát na vojáčky a vyvolávat konflikty za americké peníze
3, dohoda mezi Ruskem, USA a Čínou je nezbytná.
4, dialog, dialog, dialog

Blížíme se k májovým dnům, dnům, kdy před 71 lety dohoda spojenců, zejména Ruska, USA a Velké Británie,  ukončila nejstrašnější válku v lidských dějinách, ale ukončila i německý nacistický režim, který ve své brutalitě tisíckrát přesahuje brutalitu dnešního islámského státu, na což bychom neměli zapomínat.

Zpochybňování toho, že se tak odlišní vůdcové těchto zemí uměli dohodnout na světovém uspořádání  je chybou. Byla to služba lidstvu.  Dodnes na tom můžeme stavět a dodnes je OSN  snad jedinou zábranou bezuzného válečného šílenství.

Ale připomeňme si i období 80. let, kdy se jestřáb Reaqan uměl dohodnout na mírovém konceptu se sovětským Gorbačovem a nastalo období tzv. detente.

I my se musíme vzpamatovat.

Je třeba ukončit tu trapnost s Ukrajinou, je třeba se pevně dohodnout o rozumném uspořádání na Blízkém východě a Sýrii, ba dokonce je zřejmě zapotřebí se včetně Číny dohodnout o řešení porblémů kolem jihočínského moře.

Trump znamená dohodu s Ruskem, Clintonová znamená světový konflikt.

Putin a Trump znamenají mír pro naše vnoučata, byli by výborní parťáci.

Věci jsou snad jasné.

Říká se neříkej hop, dokud si nepřeskočil. Zatímco Vladimír Putin využil fatální chyby Západu, který jej chtěl ponížit a zeslabit díky vytvoření nepřátelského režimu na Ukrajině (jinak ovšem režimu, který za dva roky se dostal na samotnou hloubku dna, živoří a blbbne) se vypracoval z hlediska vojensko politického  se díky snaze Západu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Vladimír Putin by potřeboval parťáka

 • Trump bude lepší než clintonová, ale svatý taky nebude. Každopádně je dobré vidět, že se moc pomalu přesouvá na východ, západ vždy hrál stylem účel světí prostředky, což v praxi vždy vede k masakru a toto smýšlení je třeba odstranit pokud se chceme jako lidi někam posunout.

 • je to tak. Američané likvidují morálku, kulturu, svobodu.
  Špehují všechny, včetně tohoto článku aby zavedli otroctví a porobu ducha. Budeme jíst hamburgery, bez práce na podporách, tlustí jak prasata a stříleni jak dobytek. Tam je výhled svobody Ameriky. Neziskovky, Sapérové, homoseksuálové, prostě páté kolony za peníze tomu slouží.

 • · Edit

  Mrzí mě takováto krátkozrakost na webu, který dost často informuje pravdivě a s poměrně dobrým vhledem do dnešní světové situace. Trump – jak někdo, kdo trochu přemýšlí může ještě naletět na tuto „politickou“ hru?
  Je naprosto zřejmé, že Trump je stejný odpad jako Hillary, Obamy, Bush,…….. dualita (ani dualita, natož nějaká pestrost stran) v US dááávno neexistuje, vše je bezpečně pod židovskou taktikou. Však už se začíná vybarvovat – sestřelovat rusům letadla,atp.
  Kdy už se vám v palicích rozsvítí a uvědomíte si, že je jedno zda Ron Paul, Bush, Obama, Trump,….. všichni jsou řízeni stejnou pakáží. Dle jejich skutků poznáteje (a gest, určitých slov, čtením „mezi řádky“ v jejich řeči, chování).
  Ano, byli určití špatně podchycení kandidáti, kteří se tak nějak urvali ze řetěžu, nejznámějším příkladem je JFK (a Kenedyové vůbec) – vše však bylo vždy rychle napraveno včasným odstřelem….

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*