Vláda Spojeného království může udělit výjimky z očkování etnickým menšinám

Vláda Spojeného království může udělit výjimky z očkování etnickým menšinám

Britská vláda by podle zprávy listu Spectator mohla udělit výjimky z očkování barevným lidem a současně nařídit, aby očkovací průkazy platily pro všechny ostatní, aby se předešlo obviněním z rasismu.

Přestože vláda opakovaně slibovala, že k letu nebudou zapotřebí „očkovací pasy“, jejich zavedení aktivně plánovala.

Poté, co více než 324 tisíc lidí podepsalo petici proti imunizačním pasům, britský ministr pro vakcíny Nadhim Zahawi prohlásil, že vakcíny nebudou povinné a že „nemáme absolutně žádné plány na vakcinační pasy“.

To se ukázalo jako naprostá lež.Jak uvádí Spectator: „Odpovědnosti už byly rozděleny mezi vládní úřady, aby se na tuto myšlenku podívaly. V případě schválení bude odbor dopravy vyzván, aby vypracoval plány pro certifikační infrastrukturu. A NHS bude vyzvána, aby se připravila na to, že lidem umožní přístup k jejich vakcíně, až se budou připravovat na mezinárodní cesty.“

Sky News uvádí, že ministr zahraničí Dominic Raab již návrh podepsal, ale že ve vládě panuje „nervozita“ ohledně toho, kdy bude návrh veřejně oznámen.

„Vláda Spojeného království, stejně jako většina národů, chce zodpovědným, bezpečným a spravedlivým způsobem otevřít mezinárodní cestování a my se i nadále necháme vést vědou,“ řekla mluvčí vlády. „Chceme zajistit, aby existoval mezinárodně uznávaný přístup, který umožní cestování, a v tomto směru úzce spolupracujeme s mezinárodními partnery.“

Část této „nervozity“ se zakládá na dojmu, že nařizování vakcín pro cestování by mohlo být považováno za rasistické, protože podezřívavost vůči vakcínám a horší míra očkování jsou v komunitách BAME běžné.

Lara Prendergastová ze Spectatoru naznačuje, že vláda by to mohla obejít tím, že udělí výjimky lidem z prostředí etnických menšin.

„Průzkumy říkají, že zhruba 85% dospělých Britů „pravděpodobně“ přijme nabídku na očkování, ale 15% má obavy,“ píše Prendergast. „Lidem, kteří nemohou přijmout vakcínu ze zdravotních důvodů, by mohla být udělena výjimka. Budou však zohledněna přání ostatních, budou chráněna jejich práva, respektovány jejich náboženské názory, pokud bude předložena dokumentace k očkovací látce? Nevyhnutelně to budou ti, kdo jsou již na okraji společnosti – lidé, kteří se často vyhýbají kontaktu s úřady –, kdo budou dále vytlačeni nutností prokázat svůj imunologický status. “

Ti, kdo se nechtějí nechat očkovat, ale přesto chtějí cestovat, by se možná mohli pouze identifikovat jako černí a prohlásit se za „transrasové“, aby si zajistili výjimku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*