Vláda rozhodla, že ČR daruje USA naše zbraně

Vláda rozhodla, že ČR daruje USA naše zbraně

Možná vám, pokud nesledujete alternativní média, uniklo, že Sobotkova vláda usnesením rozhodla darovat USA vojenský materiál v hodnotě přibližně 16 milionů Kč.

Ministr Stropnický a znění darovacího zákona tvrdí, že jde o náboje určené kurdským bojovníkům proti Islámskému státu. A že jako Česká republika jsme prý neschopní jim je předat sami, tak že prý budeme v tomhle důvěřovat Američanům, že to předají těm správným lidem.

„Velmi konkrétně uvažujeme o další zásilce, tentokrát už zbraní pro Kurdy. Mohly by to být samopaly, to je velmi pravděpodobné. Budeme o tom jednat s Američany, protože potřebujeme přepravce,“ řekl Stropnický.

Té samé USA, jehož spojenec Turecko je nepřítelem Kurdů a běžně na ně útočí pod pláštěm boje proti Islámskému státu.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Viz. článek z počátku říjma 2015.

Podobně samotné USA se zcela zdiskreditovala v očích světa svým podílem na vzniku Islámského státu jako takového, a že dodnes zbraně poskytované „Asadově opozici“ v Sýrii končí v rukou Islámského státu.

Těm samým lidem naše vláda důvěřuje, že zbraně doručí na správné místo.

Kromě těchto 16 milionů už zjevně dle článku Česká republika darovala Kurdům (?) armádní techniku v hodnotě přes 40 milionů Kč.

Myslím, že vzhledem k šikovnosti USA vyzbrojovat naše budoucí/současné nepřátele, nás asi nepřekvapí, až bude prokazatelné, že Islámský stát používá kulky dodané z České republiky za kompletního nezájmu médii.

Česká mainstream média mají už poměrně vyšlapanou tradici dezinterpretovat události – takže zaměnit dar USA jako dar Kurdům provádí v článcích volně za běhu.

Spojené státy požádaly cestou svého velvyslanectví v Praze Českou republiku o poskytnutí této munice, zároveň deklarovaly připravenost zajistit její přepravu do Iráku,“ uvedlo ministerstvo obrany.

Česká strana zajistí pouze přepravu do určeného místa, odkud zajistí převoz americká armáda.

„Darování vojenského materiálu vládě Spojených států za účelem podpory iráckých ozbrojených a bezpečnostních sil v boji s ozbrojenci Islámského státu představuje významný příspěvek České republiky v boji s terorismem,“ dodalo ministerstvo obrany.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesko-posle-do-iraku-zbytek-munice-prevoz-zajisti-americane/r~7c5031482c8d11e59f530025900fea04/

Pozvolna se dočtete, že celé je to vlastně postaveno na to, že tentokrát oproti předchozím pomoci Kurdům dodáním zbraní Irácké vládě, je to tentokrát dodáním zbraní Kurdům darováním těch zbraní armádě USA.

V českých armádních skladech ještě zůstalo 10 031 840 nábojů do automatických pušek Kalašnikov vz. 43 ráže 7,62 mm a pět tisíc ručních granátů typu F1, které by nyní měly být prostřednictvím americké armády dopraveny iráckým vojákům a policistům.

Zatímco první várka loni byla darem přímo irácké vládě, druhá část má být darem USA, které o dodávku požádaly.

http://www.novinky.cz/domaci/375267-cesko-posle-do-iraku-zdarma-zbytek-munice-pro-boj-s-islamskym-statem.html

Proč ale ty zbraně prostě nedali Kurdům, jak je deklarováno jako cíl ve znění toho zákona o darování USA? Když už teda jako ČR jsme tak šlechetní, abychom velmoci jako USA sekundovali v podávání nábojů.

A pokud se nepletu, tak ČR furt brečí, jak máme podvybavenou armádu, tak proč se furt zbavuje techniky a nábojů a všeho? Po nedávných explozích dvou skladů munice, je tohle logický krok, jak udržovat bezpečí a suverenitu vlastní země?

Mimochodem česká média šikovně zvládla ignorovat vyjádření ředitele zpravodajců v DIA, že dle jejich dokumentů v roce 2012 se USA vědomě rozhodly Islámský stát podporovat v rámci jejich regionálních šachů proti Asadově Sýrii. Ale to si nechte pro sebe, protože to děsně boří tu mediální pohádku o USA bojujícím proti Islámskému státu, kterou média opakují jak kolovrátek, aby vám  nedošlo, že celá ta přeprava munice je čistě o podpoře Islámskému státu. Ať už dílem dalšího „přehmatu“ nebo chybné „kalkulace“. 

Jistota toho tvrzení je myslím  prostě můj edukovaný dohad postavený na principech jako je gravitace. Jasně že to nakonec dostane ve skutečnosti Islámský stát. To je fyzika.

 

 

Jiří Míka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Vláda rozhodla, že ČR daruje USA naše zbraně

  • Nepovedeny kaspar Stropnicky s jarmuli na hlave skodi ceskemu lidu od prvniho dne, kdy byl jmenovan ministrem obrany. Je to prachsprosty zradce a kolaborant.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*