Víte kdo je to presstitut?

Víte kdo je to presstitut?

Občas stojí za to si připomenout, jaká novinářská „esa“ nám předkládají své názory. Ve světle těchto presstitutů musím uznat, že články pana Polického, Cempera, nebo třeba Peszyńského, jsou názory lidí stojících si za svým názorem

Hned na začátek si dovolím upozornit vážené cenzory, že můj blog je naprosto bezchybně zakončen odkazem na zmiňované skutečnosti a že snad tedy nebude nutné ho dávat do soukromých, případně mazat.

Začnu citací jednoho naprosto jednoznačného xenofoba, rasisty, nebojím se říct dokonce nacionalisty, v každém případě však minimálně populisty, který v dnešním mediálním mainstrémovém světě by si jednoznačně ani neškrtl – a natož jako redaktor nějakého renomovaného titulu.:

Snahy nahradit chybějící levné pracovní síly cizinci jsou horší než zločin. Je to hloupost. Krátkodobě by si sice česká ekonomika pomohla, české podniky by šlapaly naplno, snížil by se tlak na růst mezd. Česká republika otevřená dovozu levných cizinců z Východu by v očích zahraničních investorů získala ještě více na přitažlivosti a během několika let bychom se mohli stát nejen největší evropskou montovnou aut, počítačů, LCD displejů, ale ještě mnoha a mnoha dalších věcí. Kombinace dělník za východoevropský plat a středoevropská infrastruktura, doplněná unijním trhem a Bruselem garantovanými investorskými jistotami, je neodolatelným lákadlem.

Nebude to ale zadarmo. Zaplatíme za to. Obrazně i každý z vlastní kapsy. Aniž si toho stačíme všimnout, Česko se změní.

Poslal bych ty úředníky a pány manažery, kteří dovoz východoevropských gastarbeiterů prosazují, na měsíc žít někam na východní Ukrajinu nebo do moldavského okresního města – aby viděli, co si sem spolu s tou pro ně výhodně levnou pracovní silou dovezeme.

Všudypřítomnou korupci, mizernou úroveň vzdělání, nekvalitně odváděnou práci. Tím počínaje a konče třeba lavinovitě se šířícím AIDS. To nejsou předsudky nebo pohrdání Ukrajinci či Moldavany. To jsou fakta o zemích, z nichž k nám „levná pracovní síla“ přichází..„(1)

Oproti tomu postavím citaci naprostého Eurohujera, sluníčkáře a redaktora, kterého by si dnes každý servr poskytující informace o názoru většiny obyvatel velmi cenil, neboť dokáže svůj názor podat natolik přesvědčivě, že i váhající občané, okamžitě přestanou váhat a přikloní se k tak úžasným myšlenkám.:

Současný uprchlický exodus může být pro Evropskou unii požehnáním, tak jako měl podle něj příliv běženců z Balkánu před dvaceti lety pozitivní vliv pro Rakousko

V současnosti odhadovaných jeden až dva miliony lidí, kteří by v příštích letech mohli přijít do Evropy, není nic, co by nemohla půl miliardová Evropská unie bez problémů absorbovat. Když se navíc podíváme na strukturu uprchlíků, kde většinu tvoří mladí muži, jde o část populace, kterou ekonomové a sociologové nazývají pracovní silou.

Část z nich je navíc elitami svých zemí. Je to obrovský pozitivní impuls pro celý stárnoucí evropský kontinent, jež si neví rady se svými neufinancovatelnými důchodovými systémy, poklesem porodnosti a dalšími negativními důsledky současné podoby evropské civilizace.

Stačí ale málo. Stačí trochu odvahy, občanské statečnosti a státnické rozvahy. Stačí mít alespoň trochu rozumné politické elity.

Je to vidět na sousedním Rakousku, které z Vídně, metropole devítimilionového státu, dokázalo i s pomocí přistěhovalců vytvořit kvetoucí multikulturní a v dobrém slova smyslu světové město. Město, které dokázalo přijmout vlnu íránských azylantů, utečenců z Bosny a Hercegoviny, ba i imigranty z Afriky. Také díky tomu je dnes Vídeň nejzajímavějším městem střední Evropy, „nejlepším městem k životu“ na světě, nesrovnatelná s provinčními městy, jako je Praha, Bratislava nebo Budapešť.“

„Zavřít se před přistěhovalectvím, zavřít se před uprchlíky je malé, krátkozraké a hloupé. Je to jako nepustit do rybníka čerstvou vodu. Pokud se to neudělá, tak se časem stane z tohoto rybníka zahnívající bažina, v níž nebude k žití. Tak jako to časem hrozí Česku.“(2)

Teď přijde to překvapení. Tohle napsal stejný autor.

Citace č. (1) je z roku 2007.

Citace č. (2) je z roku 2015

Aby jste si udělali představu jak dle mě vypadá Presstitut, přikládám i obrázek:

Luboš Palata, redaktor IDNES.CZ (img.obrazky.cz)
Luboš Palata, redaktor IDNES.CZ (img.obrazky.cz)

Z mého pohledu vidím jen dvě možnosti.

Buď pan Palata konečně dospěl a pochopil co je „správné“, nebo pro něj platí přísloví „bližší košile, než kabát“

No, v každém případě se těším na jeho články za pár let, pokud se nám to vymkne z rukou, migrační tlak zesílí a nedejbože by to začalo vypadat jako ve Francii, Británii a momentálně již vypadá v Turecku.

Ono kvalitních presstitutů je málo 🙂 ….

přeji krásný den

odkazy:

(1)

(2)

Všechny použité odkazy a fota jsou z IDNES a z Lidovky.cz
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Víte kdo je to presstitut?

  • O tom, že novinařina už není prestižní záležitostí, není pochyb. Veřejnoprávní i celostátní soukromá média nedokážou nalákat schopné reportéry. Tak v televizi vidíme kokty, kteří se nedokáží souvisle vyjádřit, na internetu čteme „odborné“ články, které by byly v případě opravy češtinářem celé podtrhané a červené a pod článkem by byla známka 5. Ubohost loutkových médií se prohlubuje. Setřel se rozdíl mezi seriozním médiem a bulvárem. Je to hnus.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*