Video: vyřešme sexismus Afriky ustanovením zákonů zrovnoprávňujích ženy

Video: vyřešme sexismus Afriky ustanovením zákonů zrovnoprávňujích ženy

Jak ale zdejší zákony mohou změnit politiku v Africe? Když dám naivitu stranou, video ve skutečnosti volá po změnách zde v Evropě/USA. V Británii se ministryně pro ženské věci nedávno např. dožadovala tamponů zdarma pro ženy.

Hezké. Video argumentuje, že např. v Africe jsou sexistické zákony, kdy žena nemůže vlastnit půdu resp. pádlovat na lodi apod.
Nic moc nového.
Pak argumentuje, že musíme vytvořit zákony, které ženy zrovnoprávní.
Jaký zákon v Evropě/USA může ovlivnit politiku cizí suverenní země? Leda snad mezinárodní dohoda a/nebo ozbrojený útok.
Ale video se místy dotýká i zrovnoprávnění žen tady v Evropě. Žena v domácnosti údajně málokdy rozhoduje o peněžence rodiny. Stát by měl „nějak“ zasáhnout.

Video by správně mělo mít titulek ve stylu „Pojďme si posvítit na Afričany!“.
Podobně s přelidněním.. existují apely něco udělat s přelidněním. Pokud je to trápí (mě ne), tak se to opět týká pouze Afriky. Chybí mi tam, aby měli páteř, a řekli otevřeně, že je trápí přemnožení Afričanů. Takové titulky by se ale v dnešní době moc neuchytily. 🙂

Je to paradox dnešní doby. Rozumný názor vlastně nemá rozum. Evropa vymírá. Statistická data navíc potvrzující zhoršující trend každým rokem. Navíc se snižuje i plodnost lidí. V ČR je dle statistik dárců sperma zřejmě jen 1/3 mužů plodná.

Apely „boje proti přelidnění“ by ve skutečnosti neměly zakrývat, co ve skutečnosti říkají – jim vadí, že je moc Afričanů. Ať to řeknou narovinu, že jim vadí tohle.

Podobně s tímhle apelem na rovnoprávnost žen. Ať řeknou narovinu, že jim vadí Afričani. Ať mají trochu páteře, pravdomluvnosti. Neskrývat se furt za hyperboly a obecná vyjádření, abych pak slyšel, jak ženy trpí, protože tu musí platit za tampony, zatímco muži nemusí. Tohle má někdo drzost srovnávat se zemí, kde žena nemá legální právo vlastnit majetek? Kde nemá právo pádlovat vodní plavidlo nebo řídit auto?

Proč otevřeně neřeknou, že je trápí nerovnoprávnost žen TAM? Protože je netrápí. Zjevně jen hledají demagogické argumenty do jímavých videí a pochybných infografik.

Btw všimli jste si, jak nedávno vyšel žebříček Reuters, jak si země světa stojí v kontextu sexuálního násilí na ženách? USA (10. nejnebezpečnější země pro ženy) i ČR jsou jedny z nejhorších zemí světa. Řada afrických zemí je dle žebříčku bezpečnější pro ženy.

Někteří novináři se nad výsledky pozastavili a problém viděli v „expertech sexuálního násilí na ženách“ – autorech průzkumu žebříčku. Totiž v Evropě a USA se křičí „znásilnění“, i pokud žena zpětně lituje dobrovolného sexu, nebo dokonce za gentlemanské otevření dveří a dnes nejnověji #MeToo.

V článku se zamýšlí nad tím, že země, kde jsou ženy denně znásilňovány a mučeny (Sýrie), a to se tu skutečně neděje, byly na podobném místě jako USA, tak to samozřejmě vedlo k zamyšlení, že je něco v nepořádku s „experty“, kteří žebříček sestavovali.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*