Více než 500 pákistánských rodičů zatčeno za odmítnutí očkování svých dětí proti obrně

Více než 500 pákistánských rodičů zatčeno za odmítnutí očkování svých dětí proti obrně

Policie zatkla více než 500 rodičů v okolí severozápadního pákistánského města Pešávar, za to, že nedovolily, aby jejich děti dostaly vakcínu proti obrně, uvedl pákistánský úředník.

Péšávarský zástupce komisaře Riaz Khan Mehnud řekl CNN, že zatčení 513 rodičů se konalo v pondělí a v úterý v rámci nařízené vládní kampaně zaočkovat děti proti dětské obrně v částech pákistánské provincie Khyber Pakhtunkhwa.

Zatčení rodiče budou propuštěni na kauci v případě, že podepíší čestné prohlášení, že svolí, aby jejich děti vakcínu dostaly, podle náměstka komisaře.

ockovani

Očkovací míra v Pákistánu je velice nízká z důvodů útoků na zdravotníky, vysídlení obyvatel a v důsledku probíhající vojenské operace a nedůvěře některých rodin.

Bez ohledu na důvod, skutečnost, že velký počet dětí není imunizováno, má údajně velký vliv.

Obecně se této vakcíně připočítává vyhlazení obrny ve většině části světa. Ale Pákistán je výjimkou, podle iniciativy Global Polio Eradication, partnerství veřejného a soukromého sektoru, které zahrnuje i Světovou zdravotnickou organizaci a UNICEF.

Úřady v provincii Khyber Pakhtunkhwa doufají, že zajistí, že 2,7 miliónu dětí dostane tuto vakcínu. Úřady již řeší více než 13.000 případů, v nichž tak rodiče ještě neučinily, od začátku kampaně, která byla spuštěna minulý týden, uvedl Meshud.

Dr. Bilal Ahmad, vedoucí týmu UNICEF se sídlem v Pákistánu, nazval tento bezprecedentní krok orgánů jako „poslední zoufalou snahu zlikvidovat obrnu“ z oblasti, ve které velké množství rodin odmítlo nechat očkovat své děti.

 

CNN / Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*