Více než 11.000 prázdných syrských pasů v rukou ISIS – média citují tajné dokumenty

Více než 11.000 prázdných syrských pasů v rukou ISIS – média citují tajné dokumenty

Německé úřady se domnívají, že teroristé Islámského státu ukradli více než 11.000 prázdných syrských pasů, odhalují údajně důvěrné dokumenty, které měl k dispozici deník Bild am Sonntag.

Němečtí vyšetřovatelé sestavili seznam sériových čísel prázdných cestovních pasů, uvádí deník, který se odvolává na důvěrné dokumenty německé Spolkové kriminální policie (BKA), na ministerstvo vnitra a na federální policii země (BPOL).

„Podle údajů BKA, 11.100 syrských pasů je v rukou ISIS,“ uvádí se údajně v dokumentu ministerstva vnitra.

Celkově bylo syrské vládě ukradeno 18 002 prázdných syrských pasů, napsal Bild am Sonntag.

Vývoj v souvislosti s otázkou uprchlíků ukázal, že teroristické organizace využívají příležitost k infiltraci potenciálních útočníků Islámského státu do Evropy, řekl deníku úředník BKA.

Falešné nebo pozměněné pasy se většinou používají „pro nelegální vstup bez dalších důvodů, jako je provedení teroristického útoku,“ dodal úředník.Podle dokumentů, které měl k dispozici deník Bild, nejméně 8 625 pasů kontrolovaných německými migračními orgány v roce 2016 byly označeny jako padělky.

„Mluvíme o mnohem více případech! Tito držitelé pasů musí být nyní prověřeni a jejich ubytovna by měla být prohledána policií,“ řekl deníku vyšetřovatel Státní kriminální policie (LKA) – nezávislý donucovaní orgán.

Zpráva deníku Bild se objevila pár dní poté, co časopis Der Spiegel s odvoláním na zdroje v bezpečnostních službách informoval, že několik desítek syrských extremistů napojených na teroristické skupiny Fronta an-Nusrá a Islámský stát, kteří spáchali „četné masakry“ civilistů a zajatců, požádali v Německu o azyl.

Přibližně 60 členů syrské skupiny Liwa Owais al-Korani neboli brigády Owais al-Korani údajně přijelo do Německa jako uprchlíci.

Německo od roku 2015 pustilo do země více než 1 milión žadatelů o azyl od doby, kdy německá kancléřka Angela Merkelová představila svou takzvanou politiku „otevřených dveří“ pro ty, kteří prchali před válkou v Africe a na Středním východě.

Země obdržela v roce 2016 více než 740 000 žádostí o azyl, podle údajů Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF), zveřejněných na stránkách asylumineurope.org.

Většina žadatelů o azyl pochází ze Sýrie (268 000), dále následuje Afghánistán (127 000) a Irák (97 000).

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*