Velké technologické firmy se dohodly, že budou spolupracovat při potírání svobody na internetu

Velké technologické firmy se dohodly, že budou spolupracovat při potírání svobody na internetu

Souběžný krok velkých technologických společností ke spolupráci při potírání „pravicového terorismu“ koordinací cenzury spolu s oznámením Paypalu, že se spojí s nechvalně proslulou levicovou politickou skupinou Liga proti hanobení, přiměl kritiky varovat před obnoveným krokem k rozdrcení internetové svobody.

Agentura Reuters uvedla, že „Protiteroristická organizace tvořená některými z největších amerických technologických společností včetně Facebooku (FB.O) a Microsoftu (MSFT.O) významně rozšiřuje typy extremistického obsahu sdíleného mezi firmami v klíčové databázi, s cílem zasáhnout proti materiálům od bělošských rasistů a krajně pravicových milicí.“Facebook, Twitter, YouTube, Microsoft a další budou aktivně sdílet informace v rámci Globálního internetového fóra pro boj proti terorismu (GIFCT), orgánu dříve vyhrazeného pro cílení na obsah Talibanu a al-Káidy.

Jak je tomu vždy, neexistuje žádná definice toho, co je to „extremistický obsah“ nebo co jsou to „bílí rasisté“ či „krajní pravice“, ale můžete si být jisti, že minulé zkušenosti prokázaly, že tyto termíny budou zahrnovat cokoli, co souvisí s tím, že jste běloch, křesťan, ne marxista, a že máte názor, který se v Silicon Valley neshoduje s levičáky.

Jak jsme viděli, Facebook je v této chvíli v podstatě odnoží Bidenovy administrativy a již léta spolupracuje s virulentně levicovými organizacemi na cenzuře „nesprávného myšlení“.

ADL navíc oznámila, že se spolčují s PayPalem „v boji proti extremismu a nenávisti“, když se sejdou, aby analyzovali, „jak extremisté využívají finančních platforem k financování trestné činnosti“.

Jinými slovy, odříznout účty lidem, se kterými nesouhlasí, jako to dělá stát v komunistické Číně.

Reuters poznamenává, že „iniciativa bude vedena prostřednictvím Centra ADL pro extremismus a zaměří se na odhalování a narušování finančních toků podporujících bělošské rasistické a protivládní organizace“.

To zdaleka není bezprecedentní a trvá to již nějakou dobu. Outlety jako Infowars měly své účty na Paypalu pozastaveny už dávno.

Teď je čas, aby se terčem stali všichni ostatní.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Velké technologické firmy se dohodly, že budou spolupracovat při potírání svobody na internetu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*