Velká Británie, Německo a Francie „hrubě zasahovali“ do amerických voleb

Velká Británie, Německo a Francie „hrubě zasahovali“ do amerických voleb

Vůdci a nejvyšší představitelé Velké Británie, Německa a Francie „hrubě zasahovali“ do amerických vnitřních záležitostí tím, že „propagovali“ Hillary Clintonovou a otevřeně „démonizovali“ Donalda Trumpa, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.  

Ve svém projevu na tiskové konferenci po setkání s rakouským protějškem Sebastian Kurzem, Lavrov uvedl, že Moskva je již „unavena“ z obviňování ze zapletení do amerických voleb.

Ve skutečnosti, Lavrov uvedl, že je čas „vzít na vědomí skutečnost“, že to bylo obráceně.

„Američtí spojenci hrubě zasahovali do vnitřních amerických záležitostí ve volební kampani,“ uvedl Lavrov.

„Zjistili jsme, že to dělali Angela Merkelová, François Hollande, Theresa May a další evropští představitelé. Lavrov dodal, že oficiální představitelé některých evropských zemí si nebrali servítky a v podstatě „démonizovali“ Donalda Trumpa během jeho volební kampaně.

V srpnu loňského roku, německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier označil Trumpa „kazatelem nenávisti.“

V reakci na prohlášení Trumpa, že některé části Londýna jsou no-go zóny, britský ministr zahraničí Boris Johnson uvedl, že je nevhodné, aby byl Trump prezidentem USA. Později však Johnson řekl, že Trumpovo prezidentství by mohlo být „okamžikem příležitosti“.

Ruská vláda, na druhé straně, vyjádřila ochotu spolupracovat s USA pod Donaldem Trumpem.

„Trump tvrdí, že pokud by podpora amerických národních zájmů vedla k šanci spolupracovat s Ruskem, bylo by pošetilé to neudělat,“ uvedl Lavrov.

„Náš přístup je stejný: kde se naše zájmy shodují, měli bychom spolupracovat s USA, stejně jako s EU a NATO,“ zdůraznil ministr.

Během uplynulého roku, Rusko opakovaně obvinilo Washington z vměšování se do amerických voleb.

Americký ředitel Národní zpravodajské služby (ODNI) v lednu vydal zprávu, údajně dokazující, že Moskva měla prsty v předvolební kampani v USA. Veřejnosti byla nicméně poskytnuta jen část odtajněného papíru, který neobsahoval žádný důkaz.

Trumpův poradce pro zahraničí politiku, Carter Page, řekl během kampaně kanálu RT, že tento papír byl „spekulativní“ a sloužil „určitým politickým teoriím“.

Americká média s odvoláním na zdroje CIA a neověřené zprávy, dokonce tvrdila, že se Moskva snaží přímo pomoci Trumpovi zajistit vítězství.

Trump odmítl tato obvinění a uvedl, že je to prostě jen další „výmluva“ demokratů, aby vysvětlili porážku Hillary Clintonové.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu  Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Velká Británie, Německo a Francie „hrubě zasahovali“ do amerických voleb

  • Rozdrceni americkych elit ceka Trumpa. Pak prijde na radu i zuctovani s neschopnymi politiky EU a Merkelovou, vedouci Evropu do zahuby ve smyslu elit USA. EU je vecna pdrztaska USA, vazal bez vlastni vule a usudku. Kolonie USA, vojenska zakladna a zakladna pro jejich vyboje a zajmy ve svete. Obcane EU , kteri s temito lidmi skoncuji budou prosazovat zajmy sve, zajmy narodnostni, zajmy Evropy a jejich tradic. Nedaji se utlacovat idioty v EU vedeni, prikazujici jim milovat primitivy ze stredoveku s nasilnickym nabozenstvim, kteri obcany Evropy nenavidi a na nich parazituji.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*