Velká Británie chce učinit vakcíny POVINNÉ pro zdravotnické pracovníky

Velká Británie chce učinit vakcíny POVINNÉ pro zdravotnické pracovníky

Britská vláda brzy donutí zdravotníky v pečovatelských domech, aby se nechali očkovat proti koronaviru, naznačil uniklý dokument.

V důsledku nízkého počtu pečovatelů, kteří se chtějí nechat očkovat, vláda usiluje o to, aby byla povinná pro všechny, kdo pracují v domovech pro dospělé.V Londýně se pro očkování rozhodla pouze čtvrtina zaměstnanců, kteří pracují v takových zařízeních, zatímco v jiných částech země se jejich počet podle údajů NHS blíží polovině.

Deník Telegraph uvádí, že vláda v reakci na to minulý týden předložila podvýboru kabinetu pro operace Covid-19 dokument, v němž navrhuje povinné vakcíny pro tyto pracovníky.

Ve Spojeném království pracuje v tomto odvětví přibližně 1,5 milionu lidí. Všichni by museli podstoupit očkování, jinak by jim hrozila ztráta zaměstnání.

Dokument vypracovaný ministerstvem zdravotnictví a sociální péče je nazván „Očkování jako podmínka pro nasazení v sociální péči pro dospělé a ve zdravotnictví“ a konstatuje, že vládní Vědecká poradní skupina pro mimořádné situace (SAGE) naznačuje, že 80 % pracovníků musí být očkováno, aby byly pečovatelské domy považovány za bezpečné.

Píše se v něm‚ předseda vlády a státní tajemník [pro zdravotnictví] při několika příležitostech diskutovali o pokroku, jehož je dosahováno při očkování pracovníků sociální péče proti Covid-19, a dohodli se – aby dosáhli postavení mnohem větší bezpečnosti pro příjemce péče – zavést právní předpisy, které by vyžadovaly očkování mezi zaměstnanci.‘

List rovněž poznamenává, že jakýkoli mandát pro očkování mezi pečovateli by mohl vyvolat „exodus“ zaměstnanců a mohl by dokonce vést k mnoha soudním sporům o lidská práva.

Vláda soustavně tvrdí, že ve Spojeném království nebude očkování povinné, nicméně tento únik je v rozporu s tímto slibem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*