Vědci mají připraveny k vypuštění tisíce geneticky modifikovaných much

Vědci mají připraveny k vypuštění tisíce geneticky modifikovaných much

moucha

Kdybyste si snad mysleli, že geneticky modifikovanými komáry a zmutovanými položkami v naší večeři končí rozsah hladu biotechnologů po manipulacích genetického kódu planety, tak vědci nyní rozběhli plán vypustit do divočiny tisíce ‘Frankensteinovských much”, aby bojovaly se škůdci.

A stejně jako jsme to viděli u vypuštění geneticky modifikovaných komárů, je tento předělaný hmyz ve skutečnosti vypouštěn jako ‚zelená alternativa‘ k použití chemikálií. Vidíte, britští vědci tvrdí, že mutace genetického kódu hmyzu je ve skutečnosti způsob náhrady chemických pesticidů. Ke snížení populace vrtule olivovníkové se v Británii používaly chemické pesticidy. Realita je tu však taková, že berete něco tak škodícího jako chemické pesticidy a nahrazujete to čímsi daleko horším.

Je to něco na způsob toho, že vyměníte svoje starší auto za kolo, až na to, že v tomto případě má kolo vedlejší účinky, které ‚můžou změnit genetickou strukturu celé populace hmyzu‘.

Podle Daily Mail, který tomuto hmyzu dává přezdívku ‚Frankensteinovské mouchy‘, tyto franken-mouchy mají radikálně zredukovat současnou generaci vrtulí olivovníkových:

„Trial verze by měla obnášet vypuštění geneticky modifikovaných samců vrtulí olivovníkových, kteří by se měli spářit s divokými samičkami, v důsledku čehož by samičí potomci všech těchto samiček pomřeli v larválním stadiu čili jako magoti.“

Jinými slovy ve skutečnosti zkouší mutaci genetického kódu, aby sterilizovali a eliminovali populaci much. Co to ale znamená pro zvířata, co tyhle mouchy jedí jako součást své běžné diety? Anebo co lidé, co potom sní ta zvířata, nebo možná někteří snědí i ty mouchy samotné? Daily Mail přistupuje k prohlášení:

„Nicméně kritici se bojí, že tento vývoj by mohl ohrozit lidské zdraví, kdyby tyto mouchy nebo jejich larvy lidé snědli, kdyby se dostaly do jejich potravinářských produktů.“

Vypadá to ale, že tyto legitimní obavy zřejmě nezastaví (nebo ani neovlivní) vědce, kteří trvají na tom, že ve velkém vypustí do prostředí geneticky modifikované fanken-mouchy. Možná, že navrhnou nejíst žádné zvíře, co by mohlo takovou mouchu sníst, žádnou rostlinu, co mohla s tou mouchou přijít do kontaktu a zůstat zavření, abychom se vyhnuli fyzickému kontaktu s čímkoliv, čeho se moucha dotkne?

Zastavme ideologii šílených vědců z přerostlých biotechnologických korporací a raději se vraťme do věku reality a rozumu.

Překlad: Miroslav Pavlíček  ilustrace : oko.yin.cz

Zdroj: naturalsociety.com

vyšlo na : ac24.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*