Ve Švédsku začali čipovat lidi.

Ve Švédsku začali čipovat lidi.

Ve Švédsku vyměnili identifikační karty za podkožní čipy. Implantát dostali lidé pracující v nové stockholmské administrativní budově Epicenter. Zavedení čipu je rychlé a téměř bezbolestné, dle serveru BBC.

Čipy jsou umístěné pod kůží na ruce a využívají technologii rádiofrekvenční identifikace (RFID). Zaměstnancům čipy umožňují vstup do hlavní budovy či použití skeneru nebo tiskárny.

Čip umožňuje zaměstnancům otevřít dveře a používat kopírku bez tradiční karty. Foto: BBC
Čip umožňuje zaměstnancům otevřít dveře a používat kopírku bez tradiční karty. Foto: BBC

Tuto novinku vyzkoušel i technologický reportér BBC Rony Cella-Jones. Samotný proces zavedení trvá jen několik okamžiků a není ničím výjimečný. „Byl to moment bolesti. Ne o moc horší než píchnutí injekcí. Poté mi ruku zalepili,“ uvedl Jones.

Čip může postupně začít používat asi 700 zaměstnanců firmy.

„Chceme porozumět této technologii dříve, než k nám přijdou velké korporace, velké vlády a řeknou, že by měl být očipován každý- daňové úřady, Google, nebo Facebook,“ komentoval uvedení do praxe iniciátor Hannes Sjoblad.

V budoucnosti by mohl čip sloužit jako nástroj na placení za kávu. Již delší dobu se také hovoří o nahrazení hesel a PIN kódů při ověřování identity uživatele.

Zdroj videa: BBC.com

zdroj : http://www.bbc.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Ve Švédsku začali čipovat lidi.

 • No, to bude úžasné.To už budeme jako chovné krávy
  a ostatní dobytek očíslovani, jako na porážku.
  Jde tu jen o absolutní kontrolu. Kam dali lidi rozum a hrdost, že si nebrání svobodu a vše odsouhlasí a tolerujou. Evropa je úplně dementní?

 • To povede jen k absolutnímu zotročení už tak již nemálo zotročených

 • · Edit

  Mocní tohoto světa chtějí načipovat všechny lidi !!! Zatím většina ovcí (lidí) toto schvaluje jako ohromný pokrok a usvědčuje se jak bude vše úžasné a jednoduché !!! Jenže ve skutečnosti to není nic jiného než další buzerace a šikanování obyvatelstva. Je to jen zavádění absolutní moci a kontrol každého obyč.člověka s možností kohokoliv kdykoliv vypnout a odstranit !!! Rozhodně to není nový a už vůbec né Švédský výmysl ….. Pro ozřejmění si najděte rozhovory Aarona Russo !!!

 • · Edit

  666 Janovo zjevení. Hlavně, že budou všichni křičet, jak je to užitečné. Pak přijde povinnost. Je mi upřímně líto příštích generací.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*