Ve Finsku se objevily nové případy znásilnění dětí – prezident tvrdí, že žadatelé o azyl sebou přinesli zlo

Ve Finsku se objevily nové případy znásilnění dětí – prezident tvrdí, že žadatelé o azyl sebou přinesli zlo

V Oulu v severních částech Finska bylo od loňského roku odhaleno několik případů znásilnění a zneužívání dětí zahraničními pachateli, informovala agentura Fria Tider.

Policie vyšetřuje další čtyři případy zahrnující dívky mladší 15 let, kdy byli zatčeni tři pachatelé zahraničního původu a jsou podezřelí ze znásilnění a sexuálního zneužívání dětí.Ve všech případech jsou podezřelí uprchlíci nebo žadatelé o azyl.

A nyní policie v Helsinkách zatkla několik migrantů podezřelých ze závažného znásilnění a sexuálního zneužívání dětí. Ke zločinům došlo v posledních dvou měsících.

V současné době není známa přímá vazba na případy v Oulu.

Finský předseda vlády Juha Sipilä napsal na Twitteru: „V důsledku nelidských a hanebných událostí v Oulu a Helsinkách se příští týden setká vláda na jednání jak v úterý, tak i v pátek.“

„Je nesnesitelné, že lidé, kteří nás požádali a dokonce získali azyl, přinesli takové zlo a způsobili tu nebezpečí,“ napsal prezident země Sauli Niinistö ve svém prohlášení.

Helsinská policie poukazuje na to, jak je důležité, aby rodiče informovali své děti, aby byli opatrní na sociálních sítích, kde zahraniční násilníci nalezli své oběti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*