Vatikán vyzývá k „hromadné regularizaci“ nelegálních migrantů ve Španělsku

Vatikán vyzývá k „hromadné regularizaci“ nelegálních migrantů ve Španělsku

Vatikán chce, aby Španělsko provedlo „hromadnou regularizaci“ svých nelegálních přistěhovalců, podle náměstka Svatého stolce pro migranty a uprchlíky.

„Ve Španělsku může být masová regularizace řešením, které prospěje všem,“ řekl otec Fabio Baggio během online fóra se zástupci španělských katolických diecézí zodpovědných za přistěhovalce.Zástupci krajně levicové španělské politické aliance Unidas Podemos („United We Can“), zahrnující Podemos, United Left, a další levicové strany, okamžitě přijali řešení Vatikánu s tím, že se přesně shoduje s tím, co španělská levice prosazuje.

Strana Podemos, jejíž generální tajemník Pablo Iglesias byl uveden na seznamu neziskových organizací George Sosose jako „spolehlivý spojenec“, již zahájil svůj vlastní návrh na univerzální amnestii a občanství „pro všechny migranty, kteří s námi prožili epidemii“.

Strana požaduje „regulační ustanovení, která umožní ukončit nesrovnalosti u všech lidí, bez ohledu na jejich administrativní situaci, kteří byli na španělské půdě v den vyhlášení stavu pohotovosti“, jediné řešení, které je „správné a slušné z hlediska sociální spravedlnosti a lidských práv. “

Tato univerzální regularizace všech přistěhovalců je „imperativem spravedlnosti“ i „správným rozhodnutím ze zdravotního a ekonomického hlediska“, tvrdí skupina.

Poté, co Vatikán podpořil masovou regularizaci, mluvčí Unidas Podemos, Pablo Echenique, poslal zprávu vedoucím středopravicové strany Partido Popular (Pablo Casado Blanco) a nacionalistické strany Vox (Santiago Abascal) a vyzval je jako katolíky, aby následovali vatikánský nárok a přivítali výzvu k všeobecné amnestii a občanství.

Otec Baggio ve svém projevu uvedl, že po pandemii koronaviru budou existovat „masivní migrační toky pramenící z touhy lidí najít řešení svých ekonomických problémů“, a vyzval státy, aby je přivítaly a odmítly „nový protekcionismus“ proti nekontrolované imigraci v Evropě.

„Myslíme si, že mnoho zemí bude mít omezený vstup, jako tomu bylo v této době, aniž by podporovaly pravidelné imigrační kanály … aby tak upřednostňovaly své státní příslušníky,“ varoval kněz. „Tento nárůst„ nového protekcionismu “by mohl způsobit nárůst nepravidelných kanálů imigrace.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Vatikán vyzývá k „hromadné regularizaci“ nelegálních migrantů ve Španělsku

  • Navrhuji zřídit azylové centrum na Svatopetrském náměstí. I v palácích je dost místa pro migranty. Až to udělají, můžeme se ujistit, že jsou migranti mírumilovní a pokojní lidé a přijmeme je také. Pravděpodobnější je, že se situace vymkne kontrole. Předem lituji jeptišky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*