Válka policajtů „po česku“! Je snad ohrožena budoucnost českých oligarchů?

Válka policajtů „po česku“! Je snad ohrožena budoucnost českých oligarchů?

Stupňující se napětí ve vládní koalici vylučuje jakoukoliv seriózní debatu o čemkoliv, co se předlouho rodilo v parlamentních škamnách (kuřáci, registr. pokladny atd.) a skončilo bez bez valného výsledku, si konečně žádá použití válečnického manuálu CIA – vyvolání úzkosti a strachu s nádechem chaosu, pro běžného občana neprůhledného a proto žádající si denní dávku Imodia.

Až skončí policejní „střelba“ do vlastních řad na objednávku tajemného loutkovodiče v pozadí, padne možná i vláda …

Celá tato operace má za úkol připravit oběť – vládního šaška – a náležitě ho zesměšnit.

Když se neví jak dál, svede se to na korupci nebo, pro publikum neprůhledný, zákulisní komplot.

Jako za časů Nečase a jeho sličné kantýnské.

Podle tzv. Pinochetových pravidel výše uvedeného manuálu si všichni ve finále vyžádají imunitu.

 

Je „reforma“ policie dalším woodoo překvapením českých politiků?

Válka policajtů je o tom, že současný establishment chce definitivně skončit s minulostí. Dobrá zpráva pro zloděje státního majetku, neplatiče daní a panamskou prádelnu špinavých peněz. Není bez zajímavosti, že leniví politici a neméně neaktivní zástupci z instituce „pomáhat a chránit“ se prudce probrali po kauze Panama Papers s hojnou českou klientelou na seznamu „investorů“ a kauze OKD, kde je účast politiků ČSSD zastoupena v nechutně hojném počtu.

Je to zpráva o tom, jak donutit neochotné politiky přijmout opatření, která se nelíbí voličům.

Je to zpráva o tom, že probuzení do normální evropské země se opět nekoná.

Válečnický manuál CIA praví, že věci se vymykají kontrole o to víc, čím blíže jsou katastrofy. Pak je nutné předhodit „publiku“ (voličům) další osvědčenou pseudokrizi.

Ta Nečaso-nagyovská – rathovská už nudí.

 

Zkorumpovaná privatizace

Po čtvrtstoletí od sametu není naše země připravena na skutečnou demokracii, protože ti, kdo vládnou, sami žili a vyrostli pod autoritářskou vládou.

Podařilo se vytvořit jen mafiánský kapitalizmus, který je vládnoucí elitě vlastní.

Jejich cílem bylo vytvořit prostor, kde se dají rychle vydělat velké peníze. Překotná privatizace a uzavírání pochybných korporátních smluv při prodeji státního majetku, vyvořeného ze státních peněz v minulém režimu, je nechutnou přehlídkou lidské chamtivosti.

Tato hra se skořápkami pod dohledem  „zahraničních poradců“ (Koženého, Bakaly a spol.) připravila stát o klíčové pilíře ekonomiky. Namátkou jmenuji telekomunikace, banky, vodní a odpadové hospodářství, ČSA, textilky, sklárny, pivovary, energetika. Česko-slovenská plavba labsko-oderská odplula s Koženým na Bahamy a OKD spdlo do Bakalova měšce.

 

Po válce policajtů příjde nový zákon a pořádek

Po překvapivě rychlé policejní obrodě budou s nějvětší pravděpodobností nově vytvořeny přísné protikorupční instituce, komise a dozorovací orgány, řízené lidmi s „nezpochybnitelnou morálkou“.

Toto volání po zákonu a pořádku poté, co byly státní majetky rozprodány cizím korporacím a korupční peníze přesunuty do zahraničí, je jen způsob, jak po činu legalizovat krádež.

Probíhající válka policajtů svádí ke spekulaci, že celá Šlachtagate jsou jen falešně kajícná gesta policejních šéfů a vládní koalice, zakrývající něco daleko závažnějšího.

(Ilustrační obrázek Foto: archiv autorky)


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*