Válečnický tanec politických zvrhlíků na hrobech skutečných hrdinů?

Válečnický tanec politických zvrhlíků na hrobech skutečných hrdinů?

Letošní oslavy v Normandii? Jen válečnický tanec politických zvrhlíků na hrobech skutečných hrdinů. Svět se zkrátka řítí do ďáblovi řiti, prostě v globálu anální politika; vše je naruby – Obamovi za statisíce tajných odposlechů státníci Západu málem freneticky tleskají za jeho „důvěru“, zatímco po zcela nevinnému Putinovi plivají. Nic nemá logiku; zločinci, co vraždili od Koreje, přes Vietnam, Irák, Afghánistán či Libyi, a vraždí dál na Ukrajině, v Egyptě a Sýrii, jsou nošeni na ramenou; proti nim osamocené Rusko se svým jediným „zločinem“ svobodného referenda na Krymu je jako malomocný žebrák.

Opravdu to nikdo nevidí? Fakt je to všem jedno, že Spojené státy, hlavní sponzor OSN, mohou, co se jim zlíbí, od invazí na Grenadu, Portoriko, Guam, Havaj či Mexiko, za vylhané války s miliony mrtvých, bombardování Bělehradu a odtržení Kosova od Srbska, včetně CIA vyprovokování „arabských a jiných revolucí“? Nevěřím, že nevadí nikomu, jak Rusko, které nemá nic než 27 milionů mrtvých v druhé světové válce a jediného svého vojáka v cizí zemi, je špiněno, byť USA se roztahují v rámci „hájení svých amerických zájmů“ ve sto padesáti zemích planety. A Snowden žasne, jak jim odhalené nestoudné odposlechy Merkelové a spol. nikomu nevadí. Politici jsou zkrátka jen otrlí jestřábi a mrchožrouti… CIA – USA

A Rusko může za všechno; rovněž za hrozbu, že přeruší dodávky ruského plynu do Ukrajiny, která mu za něj dluží přes sto miliard korun. Má mu snad svůj plyn darovat, jako za komunismu, nebo se má řídit tržním mechanismem, kdy je třeba za zboží řádně platit a ne ho rozkrádat, jak činí dlouhodobě ukrajinská plynařská mafie v čele s Tymošenkovou? Kolik sankcí je uvaleno na USA za agrese a státní převraty? Za vyvražďování nemluvňat ve vesnicích ve Vietnamu jako byla My-Lai, za mučení vězňů v Iráku, za zabíjení svatebčanů v Afghánistánu nebo za lynčování v Libyi?

Jak dalece půjdou ve svém pokrytectví všichni prezidenti Francie, Německa, Itálie a Polska, premiéři Velké Británie v čele s královnou, Španělska a dalších států EU, demokratičtí Obamovi Američané, EU a NATO, aby se klaněli obětem boje proti nacismu, přičemž vědí, že na Majdanu veřejně podporují neonacisty Pravého sektoru a Banderovců strany Svoboda? Nestačí jim, že je v nedávných eurovolbách převálcovali nacionalisté? Nejvíc získala francouzská Národní fronta, za ní je britská protiunijní a proiimigrantská strana UKIP (United Kingdom Independent Party), se ziskem skončily Dánská lidová strana, nacionalisté Praví Finové, Svobodná strana Rakouska, nacionalističtí Švédští demokraté a nizozemská Strana pro svobodu Geerta Wilderse. Jakmile se ale dostane do EU Ukrajina, mohu zmínění extrémisté počítat i s Banderovskými nacionalisty strany Svoboda a neonacisty z Pravého sektoru. A že se všichni společně budou mít, doslova jak prasata v eurožitě, co je od tohoto koryta v dnešní zvrácené době těžko kdo zažene.

O čem se asi šéfové států baví při pietě? Byl na sebe hrdý francouzský prezident, co měl tak dlouhý a patetickými metaforami nabitý projev, že unavení devadesátiletí veteráni nadšením omdlévali. Není politickým šaškům trapně, když se běžně ví nejen o Krymu, ale o mnohem trapnějších věcech; třeba že Dalajlámu odmítli v OSN, stejně tak v Norsku, kde ho vyměnili za lososy. Norsko moc dobře ví, že mělo průšvih, když udělilo Dalajlámovi v roce 1989 Nobelovu cenu za mír, a v roce 2010 si z  Oslo vyslechl zvěst o tom, že má obdržet stejný metál vězněný čínský disident Liou Siao-po. Téměř čtyři roky poté nebyly mezi Norskem a Čínou žádné kontakty na politické úrovni, proto se uplynulý týden neuskutečnilo žádné setkání Dalajlámy s nikým z vlády. Zmíněné ceny stály Norsko už tak dost; Peking přerušil rozhovory s Norskem o uzavření dohody o volném obchodu a zavedl restrikce na dovoz norských lososů. V roce 2012 navíc vynechal Norsko na seznamu evropských zemí, jimž nabídl bezvízové cesty do Číny. Co si má nejen Norsko vybrat? Lapidární otázka: Dalajlámu nebo lososy?

A jak se asi cítí Obama, když mu v New Yorku a ještě za dolary Dalajláma šíří své názory, že marxismus má morální etiku, zatímco kapitalismus je pouze honbou za ziskem. Prostý občan USA si může jen postesknout, že nejbohatší americké firmy se z vývozců staly dovozci, výroba se z USA převedla do Číny, ovšem tam vyrobené zboží se vrací zpět jako Made in China do amerických obchodních řetězců. Američané jsou bez práce, zatímco Čína je už na stupních vítězů v počtu milionů miliardářů a milionářů, resp. v počtu bohatých jednotlivců vzhledem k celkové populaci.

Diplomacie rovněž vyžaduje, aby se nikdo Obamy nezeptal na vojáka Bowe Berghdala, co ho přijal s jásotem, aby vzápětí čelil v Kongresu jeho obvinění z dezertérství. Faux pas. Jen prezident Zeman mu šeptl, jak to udělal při výměně Berghala za teroristy; sám by se chtěl kontaktovat s doněckými separatisty, aby též propustili české žoldáky zajaté v barvách Ukrajiny… „Nacházíme se v momentě, kdy se panu Putinovi otevírá šance vrátit se do mantinelů mezinárodního práva,“ poznamenal ještě Obama, aby zdůraznil, kdo tomu tam v Normandii šéfuje; jakoby mluvil o sobě, když řekl na Putinovu adresu, aby se už choval méně nápadně a agresivně. Že by to byl ruský prezident, který utratil na neagresivní volební kampaň přes miliardu nenápadných dolarů, resp. big brotherovi přes 19 miliard korun…?


Navzdory přísné cenzuře na ČT zazněla nedávno šokující otázka, adresovaná jednomu z českých vrcholových politiků: Jak to, že když Američané zaútočí v cizí zemi, je to v pořádku, zatímco když tak učiní Putinovi vojáci, je to proti všem principům lidskosti? Odpověď byla zkrátka úchvatná, politik se ani nezačervenal, stejně jako když lže Obama, u něhož se to ale nepozná, jelikož má tmavý makeup. Američané vždy dodržují demokratické postupy, ať jejich armáda zasahuje kdekoli na světě. U Rusů je to prý zcela naopak; jejich invaze, státní převraty, anexe, agrese a okupace jsou vždy proti demokracii a lidským právům. Nemusím onoho politika identifikovat, stačí mi totiž jen uvidět jeho jméno, aby se mi zvedl žaludek. K tomu zabodoval český ministr obrany Martin Karolín Peak Stropnický, co novinářům řekl, že po jeho jednání na velvyslanectví USA v Praze má za potvrzené informace o tom, že na Ukrajině se jedná o “exportování různých pochybných existencí ze strany Ruska”. Určitě jsou to pochybnější existence než tyto…?

Zcela výmluvný je inovovaný postoj k válečným dobrodružstvím spojenců USA; např. analýza Královského ústavu pro obranná studia, ústavu s takřka 200letou tradicí ve výzkumu bezpečnosti a obrany, nad kterým má patronát britská královna. Co na to říkala v Normandii, kde její poskok Cameron odmítl podat ruku Putinovi? Podle zmíněného ústavu byly války v Iráku a Afghánistánu strategickým omylem, který britské daňové poplatníky přišel na více než 29 miliard liber (skoro bilion korun). Invaze a následná okupace Iráku přitom podle studie napomohly k šíření terorismu, přivodily smrt nejméně 100 tisíc Iráčanům a přiměly na dva miliony uprchlíků k odchodu ze země. Od pádu Berlínské zdi do současnosti Brity veškeré válečné angažmá stálo na 35 miliard liber (1,2 bilionu korun), napsal deník The Daily Telegraph. Mohl dodat, že Spojené státy globálním válčením zadlužily sebe i svět ještě mnohonásobně vyšším účtem v lidských obětech i v bilionech dolarů…

USA už mají tolik globální ostudy a másla na hlavě ze všech možných invazím, pučů a arabských i jiných revolucí, že se svět nediví jejich státnímu dluhu kolem 18 bilionů dolarů a pošetilé snaze být za každou cenu na politické scéně světa velkým big brotherem a lídrem, jak se chlubil Obama ve West Pointu absolventům této školy zabijáků, např. též bývalého diktátora Panamy Noriegy, momentálně v americkém vězení pro narkobarony…

Inu, a zatímco se u nás konala legrační hra na vojáčky českých vojenských utopenců v bahně, v Normandii letošní oslavy výročí invaze Overlord ukázaly, že Evropa je největší moloch vyčůránků, zlodějů a nedůvěryhodných bezostyšných prasat, co je od jejich měsíčních půlmilionových europoslaneckých koryt nikdo nezažene, snad ani kdyby moc mlaskali. Proto to nebyla pieta obětem jednoho z největších válečných masakrů, ale jen válečnický tanec politických zvrhlíků na hrobech skutečných hrdinů…

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://olser.blog.idnes.cz
Další komentáře, glosy, reportáže a ukázky z knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku.  

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*