Váleční zločinci obviňují Rusko z válečných zločinů

Váleční zločinci obviňují Rusko z válečných zločinů

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí John Kirby hovořil o možnosti teroristických útoků v ruských městech a ztrátách ruského letectva v Sýrii.

Dne 28. září, zástupce amerického ministerstva zahraničí během denní tiskové konference uvedl, že USA jednaly o možnosti pozastavit kontakty s Ruskem o Sýrii, pokud Rusko nezastaví své operace v Aleppu. Když se jej novináři ptali na možné důsledky, kdyby Rusko i nadále provádělo své vojenské akce v Sýrii, Kirby uvedl, že bude pokračovat občanská válka v zemi.

„Extremistické skupiny budou i nadále využívat mezer, které v Sýrii existují, aby rozšířily své operace, které mohou zahrnovat útoky proti ruským zájmům, možná i dokonce proti ruským městům. Rusko bude i nadále posílat své vojáky domů v igelitových pytlích a bude i nadále ztrácet své zdroje, možná i letadla,“ řekl Kirby novinářům.

Ministerstvo zahraničí stále odmítá uznat jakoukoli zodpovědnost za selhání příměří v Sýrii, zatímco Moskva tvrdí, že Washington není schopen splnit jediný z klíčových požadavků ustanovených mezi syrskými ozbrojenými opozičními skupinami a extremistickými skupinami. Naopak, zástupci americké administrativy trvají na tom, že očekávají nějaké kroky od Moskvy k obnovení příměří.

Za zmínku stojí, že poté, co Rusko zahájilo svou protiteroristickou operaci v Sýrii, šéf Pentagonu Ashton Carter také předpověděl pro Rusko bojové ztráty. Americký prezident Barack Obama také uvedl, že Rusko by mohlo uvíznout v syrské „bažině“ a připomněl paralely se sovětskou zkušeností v Afghánistánu.

Ruské ministerstvo zahraničí se vyjádřilo ke komentáři zástupce amerického ministerstva zahraničí John Kirbyho o možných militantních útocích na ruská města.

Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová uvedla: „Nemyslíte, že takové břichomluvectví o „igelitových pytlích“, teroristických útocích v ruských městech, a ztrátách letadel, „zní jako příkaz k útoku!“, než jako diplomatický komentář?“

Americké akce a rétorika o konfliktu v Sýrii de facto podporuje teroristy, uvedl ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rybakov.

USA de facto podporují teroristy

„Ve skutečnosti, když posloucháte, co naší američtí kolegové, včetně představitelů tvrdí, musíte dojít k závěru, že hrají na ruku teroristům, a dávají jim neskrývanou podporu. Nemůžeme jinak vysvětlit toto špatně interpretované pozvání k použití „teroristické zbraně“ proti Rusku,“ uvedl Rybakov.

„Probíhají tyto nekonečné pokusy vyhrožovat každému, a řeči, že dialog a spolupráce mezi Moskvou a Washingtonem může skončit… slyšíme tyto signály. Přesto, nelze používat takový slovník ke stanovení ultimáta Rusku- to není nikdy přijatelné,“ přidal úředník.

Americký ministr zahraničí John Kerry uvedl, že USA se chystají přerušit spolupráci s Ruskem o Sýrii.

Podle Johna Kirbyho, Kerry informoval ruského ministra zahraničí Lavrova, že USA se chystají pozastavit bilaterální dialog mezi Spojenými státy a Ruskem o Sýrii, včetně zřízení společného centra pro zavádění příměří, pokud Rusko nepodnikne bezprostřední kroky k zastavení útoku v Aleppu a nepřestane s nepřátelskými akcemi, informoval server RIA Novosti.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Foto: Pravda.ru)

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Váleční zločinci obviňují Rusko z válečných zločinů

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*