V rakouském Innsbrucku došlo k nejméně 18 sexuálním útokům během novoročních oslav

V rakouském Innsbrucku došlo k nejméně 18 sexuálním útokům během novoročních oslav

Rakouská policie vyšetřuje nebývalé množství sexuálních útoků provedených skupinou mužů na Silvestra v západním městě Innsbruck, uvedly rakouské úřady.           

Asi 18 žen uvedlo, že je sexuálně obtěžovalo až 10 jedinců na hlavním náměstí v Innsbrucku, kde se shromáždilo asi 25.000 lidí, aby oslavili příchod roku 2017, uvedl policejní úředník Ernst Kranebitter.

„Nikdy se tady předtím nic podobného nestalo,“ sdělil Kranebitter tiskové agentuře AFP.

„Oni tančili kolem svých obětí a náhle jim začali sahat na prsa a strkali své ruce do jejich rozkroků. Bylo pro ostatní velice těžké si toho všimnout- všechno se to odehrávalo uprostřed slavností.“

Podezřelí útočníci byli popsáni jako muži v pozdním mladistvém věku, uvedl Kranebitter.

Na základě amatérského videa z incidentu se dosud nepodařilo vyšetřovatelům identifikovat podezřelé, protože kvalita obrazu je velice mizerná.

K těmto útokům došlo rok poté, co stovky žen byly sexuálně napadeny muži převážně arabského a severoafrického vzhledu v německém městě Kolíně nad Rýnem dne 31. prosince.

Aby se zabránilo podobnému incidentu, policie ve Vídni distribuovala na Silvestra 6.000 kapesních alarmů s cílem zabránit takovým útokům.

Přítomnost policie byla posílena napříč celým Rakouskem a to i v Innsbrucku pro novoroční slavnosti v důsledku teroristických útoků v sousedním Německu na začátku prosince.

 

(Thelocal.at/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:Innsbruck.info)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “V rakouském Innsbrucku došlo k nejméně 18 sexuálním útokům během novoročních oslav

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*